Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 17058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Sandman
« Odpowiedź #165 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 15:16:27 »
Nie chciałbym zostać źle zrozumianym ale nie o mnogość kalesonów w Sandmanie zabiegam. Ot, wspomniane wątki wydały mi się najbardziej frapujące w przeczytanych rozdziałach. Sięgając po tą serię liczę na jej autonomiczną i ciekawą fabułę. Póki co mało tego dobra odnalazłem, ale liczę, że jeszcze się to zmieni. Byłby to bodaj drugi po Valerianie klasyk, który mnie nie porwał. Zobaczymy jeszcze... ;)

Offline Nesumi

« Odpowiedź #166 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 15:39:01 »
Ja czytałem jeszcze pierwsze wydanie. Dodam, ze nie całe. Preludia i nokturny (tom 1) umęczył mnie straszliwie. Ale to Gaiman, powtarzałem sobie i kontynuowałem drogę przez mękę. Fatalne rysunki, bełkotliwa fabuła. Ale Gaiman. Gdzieś chyba w okolicy Domu Lalki coś drgnęło. Sandman mnie miał. Ale zupełnie mnie jebło przy Porze Mgieł. W mojej opini ze wszech miar warto.
Jeśli jesteś w czymś konsekwentny, przynajmniej nie grozi ci połowiczny sukces.

Offline Pan M

« Odpowiedź #167 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 17:04:05 »
Ja tu tylko tak zostawię

Offline Global

« Odpowiedź #168 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 17:11:38 »
Trzymaj sie Neil!

Offline Takesh

« Odpowiedź #169 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 22:14:02 »
Przedsmak serialu. Wygląda całkiem dobrze...

Offline Pan M

« Odpowiedź #170 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 23:44:53 »
Abstrahując już od tego jaki ten serial będzie to  jest w tym chociaż taki plus,  ze podobnie jak przy serialowych Watchmen do masowej świadomości laików dotrze istnienie komiksowego klasyka  i na pewno spora część po niego sięgnie.

Wystarczy spojrzeć jak mocno wzrosło zainteresowanie książkowym Wiedzminie przez serial Netflixa a tam bez kontrowersji też się nie obyło.
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Czerwiec 2021, 00:12:02 wysłana przez Pan M »

Offline perek82

« Odpowiedź #171 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 18:35:16 »
Z braku laku (tzn. nieprzeczytanych komiksów) odpalę zaraz preludia i nokturny. Zobaczę czy po latach znowu wejdzie jak karkoweczka z grilla z piwkiem.
Buddy Longway (1) - 4/5
W tajemniczym ciemnym lesie - 3,5/5
Stwory nocy - 3,5/5
Cartland (1) - 3,5/5
Moonshadow - 4,5/5

Offline chch

« Odpowiedź #172 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 10:26:26 »
Po kilku latach leżakowania, Uwertura doczekała się lektury.
Mam jedno pytanie:

Czy postać z rozdziału z miastem gwiazd (chyba czwarty rozdział), która
Spoiler: PokażUkryj
unicestwia nadzieję i wspomina o spotkaniu u zarania dziejów
to Mizar z Nocy Nieskończonych?

Ciekawie się to czyta, JH Williams wymiata, chociaż inaczej sobie wyobrażałem wspomniany konflikt ze starymi bogami (w głównej serii Sandman mówił o tym, jakby pokonał ich bez problemu). Zupełnie zmienia się też percepcja na działania pożądania. W sumie brakuje mi historii, która wyjaśniałaby jak zginęła pierwsza rozpacz i co spowodowało przemianę marzenia w malignę (i ew. przemianę śmierci -  w nocach nieskończonych - w historii Snu - była zupełnie inną śmiercią niż w głównej serii).

Acha - oglądając kadry z wywiadu z Toddem KLeinem stwierdzam, że Egmont skopał dymki. Dlaczego nie dali przeźroczystych ja w oryginale?
« Ostatnia zmiana: Śr, 16 Czerwiec 2021, 10:28:27 wysłana przez chch »

Offline Death

« Odpowiedź #173 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 17:12:40 »
Nie pamiętam o co tam dokładnie chodziło, ale na pewno Uwertura łączy się z Sercem gwiazdy z Nocy Nieskończonych.

Offline nayroth

« Odpowiedź #174 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 19:12:40 »
Czy postać z rozdziału z miastem gwiazd (chyba czwarty rozdział) to Mizar z Nocy Nieskończonych?
(...)
Acha - oglądając kadry z wywiadu z Toddem KLeinem stwierdzam, że Egmont skopał dymki. Dlaczego nie dali przeźroczystych ja w oryginale?

Sprawdziłem i nie. Mizar z Nocy Nieskończonych to inna błękitna gwiazda niż Fomalhaut z Uwertury. Natomiast zielona gwiazda Sto-Oa (czyli słońce green lanternów) występuje w obu epizodach.

@dymki - pewnie tak im było łatwiej...

Offline chch

« Odpowiedź #175 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 19:16:48 »
Sprawdziłem i nie. Mizar z Nocy Nieskończonych to inna błękitna gwiazda niż Fomalhaut z Uwertury. Natomiast zielona gwiazda Sto-Oa (czyli słońce green lanternów) występuje w obu epizodach.

@dymki - pewnie tak im było łatwiej...
Sto-Oa oczywiście poznałem. Czyli to inna gwiazda, która brała udziałw  tym samym spotkaniu (druga hipoteza).

Offline perek82

« Odpowiedź #176 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 11:31:42 »
Z braku laku (tzn. nieprzeczytanych komiksów) odpalę zaraz preludia i nokturny. Zobaczę czy po latach znowu wejdzie jak karkoweczka z grilla z piwkiem.

Po iluś latach znowu wsiąkłem w Sandmana. Trochę miedzy meczami (czasem zamiast), trochę przed snem i bum już w czwartym tomie.
Tym razem nawet mam większą frajdę, bo będę czytał ciągiem a nie pojedyncze tomy. Postaci i wątki nie będą się zacierać.
Buddy Longway (1) - 4/5
W tajemniczym ciemnym lesie - 3,5/5
Stwory nocy - 3,5/5
Cartland (1) - 3,5/5
Moonshadow - 4,5/5