Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 61781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Sandman
« Odpowiedź #135 dnia: So, 29 Maj 2021, 00:43:12 »
Dzięki pany za komentarze. Choć zdania podzielone, dominują jednak głosy pochwalne. Namówiliście. Tom 1 Sandmana i tom 1 Lucyfera już na mnie zerkają z stolika obok, ale aktualnie Era Apocalypse’a na warsztacie więc chwilkę poczekają. Heh, zabawne, ale prawdę pisząc jakoś nigdy nie było mi z nim po drodze. Nie, że jakieś uprzedzenie, ale zawsze coś innego wygrywało. Lekkie zainteresowanie tylko na moment się pojawiło gdy sam Gaiman pojawił się w sklepie Stuarta w Big Bang Theory, ale jak zawsze nic nie wyszło. Cóż, nowe wydania i Wasze opinie ułatwiły decyzję. 🙂

Współczuję tym ludziom, którzy korzystają z Netflixa.
Choć nachalne ideolo razi mnie również i odrzuca od lektury, tak daleki byłbym od tak radykalnych stwierdzeń i uogólniania. Produkcje Netflixa (choć nie wszystkie na to cierpią) to jedno, ale niezależny kontent to przecież masa kapitalnego kina!

Offline Takesh

Odp: Sandman
« Odpowiedź #136 dnia: Pn, 31 Maj 2021, 11:06:01 »
Co do kobiety o nazwusku Constantine, to tutaj mała lekcja historii


https://www.cbr.com/lady-johanna-constantine-sandman-hellblazer/


Offline Takesh

Odp: Sandman
« Odpowiedź #137 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 08:04:07 »
A tutaj co myśli Gaiman o całym hejcie związanym z castingiem

https://www.cbr.com/netflix-neil-gaiman-sandman-casting-complaints/

Offline Murazor

Odp: Sandman
« Odpowiedź #138 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 08:42:00 »
Odpowiedział tylko na te części tweetów, w których było o "białych" i "mężczyznach". I w podobnym tonie tutaj się to przewijało, że Nieskończeni są zmienni i mogą wyglądać inaczej.

Cytuj
the pronouns are unnecessary and I can already sense the shit of agenda pushing
Tego nie miał odwagi skomentować..  ::)

Bender

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #139 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 09:27:57 »
"if you think the Endless have any specific human race or form, you’ve missed something in Sandman."

Tylko czemu w komiksach tego nie widać ;)

Bardzo irytujace jest automatyczne spychanie krytyki na poletko rasizmu.
Ja po prostu chcę by postaci choć trochę przypominały te, które znam z komiksu. Tylko tyle.



EDIT:


"I always thought that people loved Death for who she was. The person that I wrote. I’m astonished to find that, for some people, what they thought she was, was a white woman, and just a white woman"

Serio, on chyba zapomina, że nie czytamy jego ksiażki tylko komiks. I to "assumption" na koniec. Pfff żenada
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Czerwiec 2021, 09:35:11 wysłana przez Bender »

Nesumi

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #140 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 09:38:31 »
A najlepiej powiedzieć, że ten kto uważa tak czy siak, to w ogóle nie zrozumiał Sandmana.

Offline Pan M

Odp: Sandman
« Odpowiedź #141 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 11:18:04 »

"if you think the Endless have any specific human race or form, you’ve missed something in Sandman."


"I always thought that people loved Death for who she was. The person that I wrote. I’m astonished to find that, for some people, what they thought she was, was a white woman, and just a white woman"

Serio, on chyba zapomina, że nie czytamy jego ksiażki tylko komiks. I to "assumption" na koniec. Pfff żenada

Śmierć to chyba najbardziej znana Gotka z komiksów. Czarni się średnio kojarzą z Gotami, poza tym Śmierć była w komiksach taka a nie inna. Gaiman plącze się w zeznaniach, bo skoro nieskończeni nie są ludźmi, nie mają jednej formy to nie powinni być w ogóle grani przez jednego ostatecznego aktora  ::) Nie chciałbym oglądać białego Blade'a, ale muszę przyznać, że przy dzisiejszych standardach castingowych lekko by mnie to rozbawiło, chociaż wiem, że to niemożliwe bo holly w życiu na to nie pozwoli.

Offline isteklistek

Odp: Sandman
« Odpowiedź #142 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 11:58:38 »
Fani mają problem na poziomie identyfikacji, ale skoro chodzi o osobowość, a nie formę, to można przecież dać miliony wytłumaczeń, które będą spójne z osobowośią postaci. Śmierć nie osądza tych, których ma zabrać (w komijsie jest wyjaśnione, dlaczego jest pogodna i życzliwa, a nie ponura i przygnębiona), dlatego można dodać w serialu wydarzenie, które spowodowało, że Śmierć przybierając taką formę chcę oddać hołd osobie, którą zabrała.

Offline Pan M

Odp: Sandman
« Odpowiedź #143 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 13:40:38 »
Fani mają problem na poziomie identyfikacji, ale skoro chodzi o osobowość, a nie formę, to można przecież dać miliony wytłumaczeń, które będą spójne z osobowośią postaci. Śmierć nie osądza tych, których ma zabrać (w komijsie jest wyjaśnione, dlaczego jest pogodna i życzliwa, a nie ponura i przygnębiona), dlatego można dodać w serialu wydarzenie, które spowodowało, że Śmierć przybierając taką formę chcę oddać hołd osobie, którą zabrała.

Może i tak, ale tutaj parę istotniejszych  postaci przekonwertowano. Diabeł stał się kobietą, Lucien to czarna kobieta, zamiast Johna Constatine'a zrobili podmiankę na jego żeńskiego przodka, Rose Walker biała nastolatka też została czarna. Nie oszukujmy się, to po prostu Netflixowe standardy. Tym bardziej śmieszne, że parę postaci łapie się w nie bez chamskich podmian. Wspomniałem o  czarnoskórej Nadzie, transseksualnej Wandzie, a to nie wszyscy, jest  też przecież transseksualne Pożądanie,  para lesbijek Chantal i Foxglove, Clucrcan homoseksualny książę elfów. Generalnie  tych postaci pasujących do parytetów Netflixowych jest już trochę w oryginale, więc tym bardziej nie widzę powodów, żeby sobie robić podmniaki tego typu z resztą obsady. Netflix niestety chce tak naprawdę nie palec a całą rękę.

BTW Widzę, ze serialowi brakuje gwiazd naprawdę dużego formatu. Są co prawda Charles Dance, David Thewlis, znani i lubiani, ale i tak przypadły im postacie które ukazały się tylko w tomie pierwszym a angaż jaka przypadł Dance'owi to już w ogóle dość krótka rólka  w kontekście całej serii. Trochę się dziwie, że nie walnęli żadnego grubszego nazwiska do tytułowej roli. Gwendoline Christie grała w Grze o Tron, Star warsach, ale to nie jest nazwisko, które mówi co drugiej osobie z kim na do czynienia. Nie mówiąc już o tym, że świadomość jej roli w sw dla przeciętnego zjadacza popcornu jest znikoma, bo ledwo tam pokazała mały kawałek twarzy pod zniszczonym hełmem.  Ewidentnie ten serial nie powtórzy casus Cavilla z Wiedzmina. Co prawda przypomina mi się tutaj przypadek Freemana, który po Sherlocku i Hobbitach trafił do Fargo, ale po chwili sam się koryguje. Netflix nie ma seriali na poziomie Fargo.
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Czerwiec 2021, 14:13:28 wysłana przez Pan M »

Offline Castiglione

Odp: Sandman
« Odpowiedź #144 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 20:05:28 »
Cytuj
"I always thought that people loved Death for who she was. The person that I wrote. I’m astonished to find that, for some people, what they thought she was, was a white woman, and just a white woman"
Ale zrobić z niej gorącą laskę to mu nie przeszkadzało.

Offline nayroth

Odp: Sandman
« Odpowiedź #145 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 21:02:14 »
BTW Widzę, ze serialowi brakuje gwiazd naprawdę dużego formatu.

Nie mają gwiazd dużego formatu które by przyciągnęły tłumy, ale sprawnie grają kartą kontrowersji i sporo osób zainteresuje się serialem, albo przynajmniewj usłyszy o nim z powodu wywołanej "rasistowskiej" i "seksistowskiej" internetowej burzy. Wiedzą co robią.

Offline misiokles

Odp: Sandman
« Odpowiedź #146 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 21:35:00 »
Do Locke&Key czy Dziedzictwa Jupitera też nie zatrudnili znanego nazwiska przyciągającego tłumy. Stawiają na nieograne twarze.

Offline Pan M

Odp: Sandman
« Odpowiedź #147 dnia: So, 05 Czerwiec 2021, 15:55:38 »
Gaiman ma najwyraźniej ambicje zostać komiksowym odpowiednikiem Rowling w sprawie mataczenia co do image'u wykreowanych przez siebie postaci

https://www.facebook.com/neilgaiman/posts/332972711530999

Offline pawlis

Odp: Sandman
« Odpowiedź #148 dnia: So, 05 Czerwiec 2021, 17:30:38 »
Żeby zostać komiksowym odpowiednikiem Rowling, to Gaiman musiałby powiedzieć coś nieprawomyślnego dla lewicy i uparcie się tego trzymać ;).

Offline Global

Odp: Sandman
« Odpowiedź #149 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 12:47:26 »
Pierwszy sezon serialu będzie zawierał historie z pierwszych dwóch trejdow i połowy trzeciego.