Autor Wątek: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów  (Przeczytany 15501 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 10:16:01 »
No to ja też podbijam i napiszę coś odwrotnego niż poprzednio. Superbohaterowie są lewicowi a jeśli idą na układy z prawicą to albo źle się to dla nich kończy albo staje się skazą na ich wizerunku.

W Strażnikach superbohaterowie poddają się władzy prawicowego Nixona (lub znikają ze sceny), mordują w Wietnamie a świat w tej wizji schodzi na skraj przepaści.

W Powrocie Mrocznego Rycerza Superman wspiera prawicowego Reagana i musi dostać za to w kubek od Batmana.

Sipder-Man popiera lewicowego Obamę i... nic. Wszystko fajnie, gra gitara.
No i w Legends prezydent reagan nie za przyjemny jest dla bohaterów. ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 10:35:16 »
Zamiast walczyć o prawa socjalne dla najsłabszych dzisiejsza tzw. "lewica" (czyli de facto lewactwo) zajęła się kolejną próbą wywracania społeczeństwa do góry nogami i wdrażaniem kolejnej utopii. Skończy się pewnie jak zwykle.

Lewica nigdy nie walczyła o "prawa socjalne dla najsłabszych" (czyli jałmużnę dla wykluczonych), tylko o godne warunki pracy dla wszystkich i sprawiedliwą dystrybucję dobr, tak żeby nie było wykluczonych potrzebujących jałmużny. Rozdawanie ochłapów z pańskiego stołu (czyli działalność charytatywna) to domena prawicy. Podobnie jak budowa utopii opartej na wyimaginowanej wspólnocie narodowo-religijnej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 10:36:50 wysłana przez Kapral »

Offline Pan M

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #77 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 11:36:45 »
Oglądałeś Ty w ogóle "Gwiezdne Wojny"???

Jeżeli dowodzenie masowym mordem, zabicie dzieci, jako sposób na naprawienie Republiki, nie jest skrajnym radykalizmem to nic nim nie jest.

Anakinowi w pewnym momencie zmieniają się priorytety z "ratuje Padme" na "uratuje w swoim mniemaniu
republikę".

« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 11:53:16 wysłana przez Pan M »

Offline Koalar

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #78 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 11:44:57 »
W sumie w prawdziwym świecie politycy zrobiliby wszystko, żeby wykorzystać superbohaterów do swoich celów. Jeśli nie mogliby tego zrobić, to zrobiliby wszystko, żeby ich zabić.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline death_bird

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:42:06 »
Rozdawanie ochłapów z pańskiego stołu (czyli działalność charytatywna) to domena prawicy. Podobnie jak budowa utopii opartej na wyimaginowanej wspólnocie narodowo-religijnej.

To już zależy od tego co rozumiesz przez prawicę (bo jeśli napiszesz, że obecnie rządzących to będzie można się wyłącznie śmiać). Jak dla mnie prawica nie jest od rozdawania jakichkolwiek ochłapów, bo rozdawanie ryb jest bezcelowe. Prawica jest bardziej od zapewnienia równych warunków na starcie i jak najwygodniejszych torów do biegu - czyli od inwestycji w wędkę. A działania charytatywne to kościoły i organizacje społeczne.
Natomiast ciekaw jestem bardzo czym są owe "utopia" oraz "wyimaginowana wspólnota".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Szekak

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #80 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:46:02 »
Prawica pokłada w organizacjach charytatywnych ogromną rolę, np. spycha na nich pomoc ludziom bardzo chorym od urodzenia którzy na starcie nie mają nawet najmniejszych szans na samodzielne utrzymanie. Lewica wychodzi z przeciwnego założenia - obowiązkiem zdrowych jest zapewnienie godnego bytu chorym.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:54:15 »
To brzmi tak jakby prawica zlikwidowała państwową służbę zdrowia i opiekę społeczną.  ???
Chyba, że rozmawiamy o utopiach i właśnie opisujesz libertariańską...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Kapral

  • Gość
Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 14:08:31 »
Prawica jest bardziej od zapewnienia równych warunków na starcie

Buhahahahahaha! Chyba bogaczom i klerowi :D

To brzmi tak jakby prawica zlikwidowała państwową służbę zdrowia i opiekę społeczną.  ???

A nie jest to główny postulat tego wstrętnego lewaka Korwina? :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 14:10:34 wysłana przez Kapral »

Offline death_bird

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 14:19:00 »
Odnoszę takie dziwne wrażenie, że gdy pisze się "prawica" to ma się na myśli "republikanie" i "korporacjonizm".
Tymczasem co jedno i drugie ma wspólnego choćby ze społecznym nauczaniem Kościoła (bo przecież co chwila piszecie o tym, że prawica idzie ręka w rękę z "czarnymi") to tego żywcem nie wiem.

Co do Korwina zaś to przyznam szczerze, że nie bardzo wiem czym on teraz jest, bo u niego kiedyś tam (nie wiem jak teraz) widziałem miks libertarianizmu z monarchizmem. Czyli na dobrą sprawę Korwina można byłoby określić mianem skrajnej prawicy i to wydawałoby się w miarę sensowne (a na pewno bardziej sensowne niż obdarzanie tym epitetem neonazistów).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Szekak

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 14:26:11 »
Co chwila też piszemy, że prawica to hipokryci. W kościele przyjmują komunię świętą, a potem obrażają mniejszości z pianą na ustach. Tak to już jest, to wyjaśnia dlaczego sprzeczność z nauczaniem kościoła nie stanowi problemu. Zresztą, z nauczaniem kościołą jest chyba też sprzeczna pedofilia, co nie stoi na przeszkodzie kościołowi by bronić pedofilii i kultywować pedofilskie praktyki w ich placówkach.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline R~Q

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #85 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 14:29:28 »
Ja wiem, że ideały prawicy typu zapewniamy każdemu równe warunki i dalej każdy jest kowalem własnego losu są piękne, ale każda rządząca w historii prawica, na czele z USA od Reagana dosypywała pieniędzy bogatym (czasami też klerowi) a likwidowała lub cięła wsparcie, które tym najbiedniejszym zapewniało jakieś wyrównywanie szans. Przecież prawica nienawidzi socjalu, wszystkiego, co państwowe itd. a podatki dla niej to kradzież.

Offline bibliotekarz

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 14:38:23 »
Odnoszę takie dziwne wrażenie, że gdy pisze się "prawica" to ma się na myśli "republikanie" i "korporacjonizm".
Tymczasem co jedno i drugie ma wspólnego choćby ze społecznym nauczaniem Kościoła (bo przecież co chwila piszecie o tym, że prawica idzie ręka w rękę z "czarnymi") to tego żywcem nie wiem.
Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią, w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom jak Chrystusowi.

Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu.
Batman returns
his books to the library

Offline death_bird

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 15:27:56 »
Ja wiem, że ideały prawicy typu zapewniamy każdemu równe warunki i dalej każdy jest kowalem własnego losu są piękne, ale każda rządząca w historii prawica, na czele z USA od Reagana

Ale co Reagan i republikanie mają wspólnego ze społecznym nauczaniem Kościoła, które jest częścią doktryny prawicowej? Piszesz "prawica" - myślisz "republikanie". Czyli protestanci. Gdzie Rzym a gdzie Krym?

Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią, w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom jak Chrystusowi.

Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu.

I faktem jest, że z taką historią jak nasza i z takim charakterem narodowym jak nasz mamy przekichane - pozostaje zdać się na Opatrzność. ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline R~Q

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 15:30:11 »
Ani Kościół, ani prawica nie mają nic wspólnego z klasyczną "nauką społeczną kościoła" gdzieś tak od czasów Wojtyły.

Offline death_bird

Odp: Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 15:32:24 »
To i tak dobrze, bo już myślałem, ze napiszesz, że od czasów Konstantyna Wielkiego i Sylwestra I. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".