Autor Wątek: Rick i Morty  (Przeczytany 2991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wonap

Rick i Morty
« dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 19:09:49 »
Widzę, że komiks w top sprzedaży. Wychodzą kolejne tomy.
Może się ktoś podzielić wrażeniami?
Warto czy popularność wynika z serialu?;)

Offline asx76

Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 19:25:00 »
Gdyby nie świetny serial, to śmiem przypuszczać, że komiks przeszedłby bez echa. Zamiast kupować te komiksy, o niebo lepiej odświeżyć sobie produkcję na ekranie :)

JanT

  • Gość
Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 19:33:06 »
Nie oglądałem serialu i zrezygnowałem po pierwszym tomie.

Offline radef

Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 19:53:20 »
Nie oglądałem serialu i zrezygnowałem po pierwszym tomie.
Przecież ci mówiłem przed premierą, że jest to jeden z tych komiksów, które są stricte skierowane tylko dla fanów danej marki. Rzadko się zdarza, że takie odcinanie kuponów wychodzi dobrze, a chyba częściej zdarza się to w przypadku komiksów dziecięcych. Takie MLP to spoko komiks, ale nadal warto znać serial.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

sum41

  • Gość
Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:30:38 »
Serial jest mega a i komiks niezly, juz 4 tom zapowiedziany wiec musi sie ladnie sprzedawac. Mam dwa tomy i podobaja mi sie tez zakrecone jak serial, choc i sa slabsze historie ale to inne medium.

Offline glutamiluta

Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 09:37:41 »
potwierdzam, zdecydowanie dla fanów serialu, jako fajne uzupełnienie


Offline wonap

Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:00:08 »
Przekonaliście mnie aby nie kupować, dziękuję;) w sumie tak też obstawiałem;)

Offline glutamiluta

Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:04:16 »
ja za to przypomniałam sobie, że jeszcze nie mam 3 i sobie kupiłam ;)

Offline TranwaY

Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 18:04:42 »
Jako fan serialu komiks łykam z przyjemnością. Udaje mu się bardzo dobrze "imitować" oryginał....niemal słyszę głosy postaci podczas czytania dymków ;) Jakkolwiek to brzmi pozycja obowiązkowa dla fanów....

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 12:19:11 »
Ciekawym ruchem ze strony Egmont Polska było w ogóle wydanie serii komiksów o przygodach Ricka i Morty'ego. Wydawnictwo mogło, ale oczywiście nie musiało, wypuścić na nasz rynek w polskiej wersji językowej: pojedyncze historie obrazkowe tzn. alternatywne one-shoty, mini-serie pokroju What if? od Marvela, kultowe komiksowe pojedynki postaci z tegoż Uniwersum, np. Deadpool z Thanosem, Hulk z Thanosem, oraz niezwykle istotny, przedstawiający w nowym świetle istotę Kamieni Nieskończoności cykl Infinity Wars lub Run: Immortal Hulk. Taki sam ruch Egmontu tyczyłby się Uniwersum DC, czy innych komiksowych i fantastycznych światów. Jednak mimo wszystko nie narzekajmy; emisja opowiastek z kosmicznie zakręconych realiów życia Ricka i Morty'ego to naprawdę coś niezwykłego: raz, że tworzy się w ten sposób Uniwersum wokół tak nietuzinkowych postaci, a dwa, świat, z których ich znamy, to nie tylko serial animowany. Dochodzą do niego komiksy i powoli, z dnia na dzień, gry video, a niedługo, być może jakiś uznany autor fantasy/science-fiction, na bazie scenariuszy do serialu Rick and Morty chociażby, napisze powieść o przygodach tych postaci.

Komiksowi Rick and Morty są dla mnie zagadką i w dziwny, nienaturalny sposób mnie fascynują, nawet biorąc pod uwagę, że na komiksach z ich udziałem się jeszcze nie skupiałem. Jak skończę czytać te komiksy z Uniwersów: Marvel i DC Comics, którymi aktualnie się zajmuję, całkiem realne jest, że zaopatrzę się w pierwsze dwa tomy przygód Ricka i Morty'ego; jak widać Rick i Morty przeniesieni w płaszczyznę powiastek graficznych przypadli wam do gustu.  :P :P

Offline Gascon200

Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 23:14:47 »
O ja cię, dopiero teraz zauważyłem, że 5 tomu nie ma w czerwcowych zapowiedziach, a przecież TK mówił że miało się ukazywać regularnie co 2 miesiące. Ciekawe co się stało. Może po prostu przesadzam i kolejny Tom będzie na lipiec już :p

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 18 Sierpień 2020, 19:10:22 »

Po komiksowym "Rick and Morty" można było spodziewać się wszystkiego, ale tego oto, niżej zaprezentowanego wydania brzmiącego dziwacznie do potęgi entej, niestety, choćbyśmy byli wyrocznią delficką, raczej nie przewidzielibyśmy, żeby kiedykolwiek w tym Uniwersum komiksowym się pojawiło. Czy ktoś z Was czytał "Kupkazpupki Superstar"? Przy tytule pozycji nie ma odpowiednio dodanej numeracji, co, wskazywałoby na pewne tropy: być może jest to historia poboczna, mocno epizodyczna, związana z osobą Pana Kupkazpupki i kogoś z familii Smithów. To jest tak absurdalnie nazwane wydanie narracji obrazkowych w realiach "Rick and Morty", że samo to zachęca do sięgnięcia po nie.  ;) 8)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Rick i Morty
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 11:56:00 »
O tworze małoekranowym pt. "Rick and Morty", który kupił sobie przychylność i uznanie widzów, a także krytyków popkultury na całym globie, sądzę, można by prace doktorskie pisać, tworzyć podstawy do debat publicznych transmitowanych na żywo. A jego twórcom, Justinowi Roilandowi i Danowi Harmonowi, to powinno się pomniki i kapliczki ze złota stawiać! Ha! A jak jest z Uniwersum Komiksowym - przedłużenia treści, jak i ich adaptacji, z serialu? Po doświadczeniu 3-ciego tomu narracji z linii wydawniczej "Rick i Morty" od Egmont Polska, mogę tylko powiedzieć: jest mega-dobrze, z komiksu na komiks coraz lepiej!



Czytając  tom 3-ci komiksowego Uniwersum – tak naprawdę przedłużenia myśli i woli twórców pierwowzoru animowanego – mózg pochłaniającego to wydanie geeka za pewne... ulegnie implozji. To fantastyczna podróż w odmęty wyobraźni, ,,wprost w cud" uwydatniania jej chorych, surrealistycznych owoców: licznych historii, podkreślanych plastycznym kolażem rysunków i wypełnień, gdzie wszystko to wypacza pojęcie normalności i zdrowego rozsądku. Bajka! Bombastyczność! Za dziury fabularne i cięcia historii w ,,montażu kadrów" stawiam temu tomowi ocenę: 8/10!