Autor Wątek: Richard Corben  (Przeczytany 6416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 14 Maj 2023, 19:35:14 »
Ciekawe czy Mucha byłaby zainteresowana wydanie zbiorczego obu tych serii. Ciekawe jak im się Duchy zmarłych sprzedały. Bo raczej na KG to liczyć nie ma co, że wyda coś z Marvela. Choć może prawa mają spadkobiercy, a nie wydawnictwo no to wtedy szansa jest.
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Maj 2023, 19:36:52 wysłana przez michał81 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 14 Maj 2023, 20:04:01 »
Ciekawe czy Mucha byłaby zainteresowana wydanie zbiorczego obu tych serii. Ciekawe jak im się Duchy zmarłych sprzedały. Bo raczej na KG to liczyć nie ma co, że wyda coś z Marvela. Choć może prawa mają spadkobiercy, a nie wydawnictwo no to wtedy szansa jest.

Motyl pisał jakiś czas temu, że póki co Mucha nie planuje nic dalej Corbena. Ja tam cały czas mam nadzieję, że zmienią zdanie ;)

Offline donT

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 15 Maj 2023, 19:26:27 »
Taka ciekawostka, a propo Corbenowych kolorow.
 ;)


You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline freshmaker

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 22 Sierpień 2023, 08:07:05 »
jak wam się podoba szata graficzna kolekcji corbena z dh? te czarne ramki są wg mnie fatalne, pierwsze skojarzenie to kolekcja z kiosku. mogli powiększyć te grafiki na cała okładkę. mam murky world i aż się prosi żeby wywalić obwolutę.

Offline freshmaker

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 27 Sierpień 2023, 10:04:34 »
przeczytałem murky world - pierwsze wrażenie to ze już się nie robi takich komiksów - autorskich, skupionych na konkretnej wizji we fragmentarycznym i nowym świecie fantasy. skojarzenia z den dość oczywiste, główny bohater, bohaterka i pretekstowa akcja. graficznie się ten komiks pochłania, fabuła właściwie ma drugorzędne znaczenie. jest to komiks z końcowej twórczości corbena - graficznie miesza się tu tuszowy rysunek z grafika komputerową, daje to bardzo ciekawy efekt.

zdziwiło mnie jednak ze ten album został wybrany na pierwszy w kolekcji. corben robił dużo fajniejsze komiksy, wiec od tego dużo osób się może odbić. dla zainteresowanych polecam recenzje na kanale cartoonist kayfabe.

Offline donT

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 27 Sierpień 2023, 12:24:48 »
Mam podobne zdanie o Murky World. Scenariusz jest bardzo pretekstowy i opiera sie glownie na gonieniu kroliczka. Podejrzewam, ze autor nie mial wszystkiego zaplanowanego od razu, tylko nowe watki i rozwiazania fabularne pojawialy sie w trakcie pracy nad tytulem, a sam pomysl to wypisz wymaluj Den.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline freshmaker

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 27 Sierpień 2023, 21:00:45 »
co ciekawe fabuła jest mocno poszarpana. w tej czarnobialej wersji na końcu epizod ze spaleniem zombie jest np w innej kolejności niż w wersji kolorowej. nie wiem jak oryginalnie ukazywało się murky word bo w tym zbiorze jest tylko wzmianka o dh presents ale z tego co zrozumiałem czułki dla wersji czb.

Offline donT

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 11:56:51 »
Den 1 Neverwhere ma juz swoje miejsce na mojej Corbenowej poleczce! Dla mnie jest to komiksowe wydarzenie 2023 roku - Swiety Graal w koncu zawital. Nazywanie go w ten sposob nie jest to przesada, bo tytul ten nie mial zadnego wznowienia od lat. Dostac go za rozsadne pieniadze bylo nie lada wyzwaniem, a jeszcze bardziej jakims przyzwoitym stanie. Dark Horse zapowiedzialo reedycje Dena ponad rok temu i to oczekanie bylo tortura, szczegolnie, ze premiera byla przekladana. Moj lokalny comic shop spisal sie na medal i juz wczoraj, czyli w dniu premiery, udalo mi sie go zakupic. Jak wrazenia? Potega! Warto bylo czekac, kazdy jeden dzien. Komiks prezentuje sie fenomenalnie! Chyle czola przed Jose Villarubia, bo to w jaki sposob odrestaurowal kolory to mistrzostwo swiata. Z oczywistych wzgledow nie moge porownac z oryginalem, ale z z tego co widzialem tu i owdzie, to juz lepiej chyba sie nie da. A trzeba powiedziec, ze odnowienie Corbenowych kolorow (w zgodzie z autorska wizja) to nie lada sztuka. Juz nie moge doczekac sie lektury przegod tego konkretnie "wyposazonego" koksa. Zabawa bedzie kwasna, ale przednia.

Jezeli kogos ciekawi to pstryknalem kilka fotek.
O tutaj:
https://ibb.co/album/B4Jj0R?sort=name_asc
 
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline freshmaker

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 13:13:10 »
mój egzemplarz jest w drodze. corben za życia nie zgadzał się na reedycje, skupiał się tylko na nowych komiksach. kiedyś czytałem dena ale po niemiecku, myli mi się tez z watkami z kreskówki hm. tez mocno czekam na ten album, pewnie dotrze po weekendzie. najgorsza wg mnie znowu jest okładka i design serii z tą czarną ramką.

okładki tez są przyciemniane na życzenie dh, żeby nie było widać piersi/sutków. jose o tym wspominał w jednym z wywiadów.

Offline donT

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 13:30:12 »
corben za życia nie zgadzał się na reedycje, skupiał się tylko na nowych komiksach.

Dokladnie. Dlatego tyle pysznosci spod jego reki jest dzis niedostepnych, ale ja mam nadzieje, ze po Denie beda nastepne perelki. Swoja droga to strasznie dziwne podejscie do wlasnej tworczosci. Wiem, ze preferowal miec nad wszystkim kontrole i totalna wolnosc tworcza (wlasne wydawnictwo, idea diy), a pozniej rysowal dla Marvela, DC czy DH. Troche mi to do siebie nie pasuje.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline bibliotekarz

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 15:46:57 »
Te dymki trochę mi przeszkadzają, jakby zasłaniały za dużo. Wielkie dymki a w środku malutki tekst.
Batman returns
his books to the library

Offline am666

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 16:29:53 »
Kojarzę że niedawno jakieś polskie wydawnictwo zapowiedziało wydanie kolekcji Dark Horse, szukam informacji na ten temat i nie potrafię znaleźć. Coś pomieszałem, czy ktoś to jednak ogłosił? 

Offline Rodrigues

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 16:35:12 »
Kojarzę że niedawno jakieś polskie wydawnictwo zapowiedziało wydanie kolekcji Dark Horse, szukam informacji na ten temat i nie potrafię znaleźć. Coś pomieszałem, czy ktoś to jednak ogłosił?


Kultura Gniewu

I to jest zapowiedź !  :D

Cytuj
Na zdjęciu José Villarrubia z pierwszym tomem The Corben Library, czyli „Murky World” Richarda Corbena. José pracował nad przywróceniem komiksom legendarnego amerykańskiego twórcy pełni graficznej mocy.
A my postaramy się, żeby polska edycja „Murky World” Richarda Corbena prezentowała się jak najlepiej!

Tak, to jest oficjalna zapowiedź, ale na 2024



https://www.darkhorse.com/Books/3011-198/Murky-World-HC

https://www.goodreads.com/book/show/62308884-murky-world

Na kartach Murky World, wojownik Tugat budzi się z dziwnego snu. Okazuje się jednak, że znalazł się w krainie pełnej zombie, nekromantów, cyklopów, sekt i innych potworności. Rusza on na poszukiwania swojego ukochanego konia Frixa.
Jest to pierwsza część serii powieści graficznych autorstwa znanego twórcy Richarda Corbena, która zostanie opublikowana przez Dark Horse Comics. To specjalne wydanie zbiera całą serię Murky World po raz pierwszy, a także zawiera nigdy wcześniej niepublikowane szkice, oneshot z Dark Horse Presents i przedmowę autorstwa twórcy Hellboya Mike'a Mignoli, a wszystko to w twardej oprawie z obwolutą.
„Richard Corben stoi wśród nas jak pozaziemski szczyt. Siedzi na swoim tronie od dawna, ponad ruchomym i wielobarwnym polem światowego komiksu, jak przywódca, dziwny monolit, wyniosły gość z gwiazd, samotna enigma” – Moebius.



Offline am666

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 16:39:24 »
Dzięki Rodrigues, czyli wstrzymuję się z zakupem oryginału.

Offline Verrax

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 13 Wrzesień 2023, 19:57:26 »
Dark Horse wypuści w 2024 r. specjalny zbiór pt. Hellboy Artists Collection: Richard Corben:



Cytat: Forbes
The omnibus features over 300 pages of seminal Hellboy tales, including the Eisner-winning “The Crooked Man” and several one-shots: Hellboy: Being Human, Hellboy in Mexico, Hellboy: The Bride of Hell, and Hellboy: Double Feature of Evil. All of the stories were colored by by Dave Stewart and lettered by Clem Robins.

Można sobie więcej poczytać w artykule Forbesa. Ten Corbenowy zbiór będzie miał najprawdopodobniej takie same wymiary jak Quarantine Sketchbook albo 20/25 Years of Covers.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Wrzesień 2023, 19:59:05 wysłana przez Verrax »