Autor Wątek: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021  (Przeczytany 68044 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #135 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 11:32:56 »
No to co mi piszesz, że nie ma z czego zrobić 2 tomu Iron Mana, skoro jest.
To jest inna seria, dokładnie dwie. Nie wprowadzaj ludzi w błąd pisząc o drugim tomie, bo Egmont wydał kompletną serie Niezwyciężonego Ironmana. Weź sie ogarnij i zacznij rozróżniać takie rzeczy.

Takiego miauczenia nie uprawiałeś kiedy w kolekcji dostawałeś tylko fragment historii nagminnie pisząc że lepsze to niż nic. Tu dostałeś kompletną serie i piszesz jakieś dyrdymały, że czegoś brakuje, zresztą nie pierwszy raz. Zacznij człowieku korzystać z Marvel Unlimited to bardzo pomaga.
Mam wrażenie że od 2012 stoisz w miejscu i w ogóle się nie rozwijasz. Zamiast nadrabiać braki we wspomnianym serwisie to jesteś opóźniony tylko i wyłącznie na własne życzenie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Lipiec 2021, 11:39:31 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #136 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 11:34:20 »
Na bilet w jedną stronę do UK. Tam będzie miał dostęp do wszystkiego a kaczki będzie sprowadzał sobie z Polszy xD
Deportują go.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #137 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 12:22:15 »
Ja stoję w miejscu? Zaraz wychodzi kolejna Kolekcja z DC a ty dalej swoje "Niepotrzebna! Niepotrzebna!" I tak od 8 lat na każdy nowy projekt nieegmontu.

Jeśli Egmont może od tak sobie przerwać Klasykę Deadpoola i puścić Deadpool & Cable, to ja nie widzę różnicy, by podobnie mógł dać kolejny tom z solowym Iron Manem z wydarzeniami dziejącymi się po Civil War II.

I tobie może nie są potrzebne papierowe komiksy, ale mi tak. Marvel Unlimited po angielsku nie jest żadnym zamiennikiem dla polskich wydań. Może ty kiedyś to zrozumiesz.

Offline OokamiG

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #138 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 12:42:40 »

Offline nori

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #139 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 12:47:21 »
Ja stoję w miejscu? Zaraz wychodzi kolejna Kolekcja z DC a ty dalej swoje "Niepotrzebna! Niepotrzebna!" I tak od 8
Jeśli Egmont może od tak sobie przerwać Klasykę Deadpoola i puścić Deadpool & Cable, to ja nie widzę różnicy, by podobnie mógł dać kolejny tom z solowym Iron Manem z wydarzeniami dziejącymi się po Civil War II.

Bazyl, różne osoby Ci wielokrotnie pisały, że Egmont nic nie urwał, po prostu ta seria tak ma, a Ty nadal piszesz jakieś bzdury, a później dziwisz się, że ludzie mają dość Twoich dyrdymałów. Do tego nagminnie piszesz idiotyzmy, w stylu że coś się dobrze sprzedało lub źle, opierając się tylko i wyłącznie na swoich wymysłach. Jesteś strasznie męczący, uparty i irytujący.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline michał81

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #140 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 13:36:54 »
I tobie może nie są potrzebne papierowe komiksy, ale mi tak. Marvel Unlimited po angielsku nie jest żadnym zamiennikiem dla polskich wydań. Może ty kiedyś to zrozumiesz.
Nie zamiennik tylko uzupełnienie. Nie ma możliwości wszystkiego wydać na naszym rynku komiksowym nie zależnie czy będzie to Egmont, Hachette czy Mucha. Rynek ma swoją chlonność. Sam też widzę że nie wiesz jak do końca rynek działa. Nawet Marvel i DC wypuszczają komiksy w opcji Digital First (cześć nawet do tej pory nie ma papierowych wydań). Polscy wydawcy też już są świadomi że cyfrowa dystrybucja to przyszłość, patrząc że ruszyła już platforma z cyfrowymi komiksami. Stoisz w miejscu jak nic.  Dam ci teraz najlepszy przykład Marvel nasrał tyle serii z mutantami od kiedy przejął je Hickman, że Egmont tego na pewno w połowie nie wyda. Problem jest taki, że tam sporo wątków przeplata się pomiędzy serii. Finalnie można czytać oddzielnie i zrozumieć, ale czegoś tam zawsze będzie brakować.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Lipiec 2021, 13:45:16 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #141 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 13:57:01 »
Nie zamiennik tylko uzupełnienie. Nie ma możliwości wszystkiego wydać na naszym rynku komiksowym nie zależnie czy będzie to Egmont, Hachette czy Mucha.

No z takim podejściem na pewno nie. :) I może niech szef polskiego Egmontu przestanie "żartować" "No po co ta konkurencja wydaje tyle komiksów?" bo to wcale nie jest śmieszne. Takie podejście rzeczywiście doprowadza do braków. Zgadzam się, że jeden Egmont wszystkiego nie wyda. Ale łącznie z Muchą, Hachette i może innymi wydawnictwami, które może by weszły na ten rynek, dałoby się wydać chociaż najpotrzebniejsze serie i eventy. Powoli będzie Era Apocalypse'a, liczę na Oslaught i resztę. Tylko niech Panini sprzedaje wszystkim, bez oglądania się na plany wydawnicze typu "za 10 lat może to wydamy, więc nikomu innemu nie sprzedawajcie".

A ta digitalizacja w USA wynika też z problemów z Diamondem i jego dystrybucją, a nie tylko że zmieniają się preferencje. Na papierowe komiksy dalej jest popyt.

Offline Takesh

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #142 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 14:15:31 »
@Bazyliszek

Dygitalizacja NIE MA NIC WSPÓLNEGO z sytuacją z Diamondem. Cyfrowe komiksy istnieją od lat, jeszcze przed N52, które bardzo mocno szło w digitalizację. Problem z Diamondem jest bardzo świeży. Tutaj informacja z 2020 roku z magazynu Forbes

https://www.google.pl/amp/s/www.forbes.com/sites/robsalkowitz/2020/03/24/final-crisis-diamond-comic-distributors-halts-shipments-of-new-comics-in-response-to-covid-19-shutdowns/amp/

Tyle czasu Cię nie było i był spokój. Wróciłeś i znowu piszesz bzdury po raz enty, mimo przekazywania Ci faktów. Specjalnie prowokujesz.

@admin

Jeśli to NIE JEST trollowanie....

Edit

Link do opisu 2020 roku w USA pod względem komiksowym i m.in. problemach z Diamondem

https://www.google.pl/amp/s/www.polygon.com/platform/amp/comics/2020/12/17/22180396/2020-comics-diamond-shut-down-dc-layoffs
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Lipiec 2021, 14:23:07 wysłana przez Takesh »

Offline Bazyliszek

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #143 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 14:26:54 »
Weź przeczytaj mój post. Napisałem, że teraz digitalizacja wynika TEŻ z powodu sytuacji z Diamondem, a nie że tylko i że jest to świeża sprawa. Ja wiem, że cyfrowe komiksy istnieją już od dawna. Ale dopiero teraz pandemia i kłopoty z tradycyjną dystrybucją przyśpieszyły ten proces. I niech sobie one będą, co mnie to. Napisałem, że dla mnie i części innych czytelników cyfrowa wersja nie zastąpi kopii papierowej.

Zresztą jak pokazała sprawa z "klejnotami" Batmana, papierówki są lepsze. Ich wydawnictwo nie usunie z portalu lub nie ocenzuruje, bo komuś coś się nie podoba.

Offline Takesh

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #144 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 14:32:36 »
Digitalizacja NIE MA NIC WSPÓLNEGO z upadkiem Diamondu. Fakt.

Masz jakikolwiek źródło potwierdzające Twoją bezsensowną tezę? Czy tylko kolejne wymysły w celu trollowania?

Offline Bazyliszek

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #145 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 14:36:22 »
@UP
Bo ty tak mówisz? No rzeczywiście, argument nie do odparcia.

I ja się nie czepiam wersji cyfrowych, tylko powtarzam tobie - mi nie zastąpią one wersji papierowych, tym bardziej jak są po angielsku. To odpisałem @michałowi81, który odsyła mnie za każdym razem do Unlimited, gdy Egmont zostawia nas z dziurami fabularnymi. To nie jest zamiennik.

Offline death_bird

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #146 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 14:57:15 »
Ludzie. Czy Wy naprawdę nie możecie pojąć, że każda udzielona mu odpowiedź prowokuje go do napisania kolejnej bzdury? Możecie mu tłumaczyć coś i przez 20 stron a on na 21-szej palnie to samo.
Nie karmić.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Takesh

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #147 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 14:57:57 »
Nie JA tak mówię, tylko dałem Ci linki do artykułu z Forbsa, jednego z największych magazynów o gospodarce na świecie

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Forbes

Plus inny.

Natomiast Ty klikasz co Ci ślina przyniesie na język. Poprosiłem o jakieś źródła, fakty....

@admin
Proszę o reakcję na trollowanie

Offline Interloper

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #148 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 15:44:38 »
Origin złego Reeda Richardsa sięga czasów Ultimate.
Spoiler: PokażUkryj
Zły Reed okazał się być złym Reedem w trylogii miniserii Ultimate Doomsday. Pisanej przez Bendisa oczywiście.


W Infamous Iron Manie
Spoiler: PokażUkryj
młody Reed Richards nie jest tym samym "złym Reedem".

Offline michał81

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #149 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 17:47:55 »
I ja się nie czepiam wersji cyfrowych, tylko powtarzam tobie - mi nie zastąpią one wersji papierowych, tym bardziej jak są po angielsku.
Nie mają zastępować mają być uzupełnieniem.

To odpisałem @michałowi81, który odsyła mnie za każdym razem do Unlimited, gdy Egmont zostawia nas z dziurami fabularnymi. To nie jest zamiennik.
To jaką ty musiałeś mieć traumę po czytaniu tomów WKKM i KSM, bo tam to są dopiero dziury fabularne, niedokończone historie, zeszyty wyrwane z całego kontekstu z dłuższej narracji. Współczuje.

Combo marvel unlimited + to co wydają polscy wydawcy to jest najlepsze rozwiązanie, jeśli nie chcesz mieć żadnych "dziur fabularnych". I tak będę cię za każdym razem odsyłał to takiego rozwiązania, a to że sam wolisz być opóźniony, masz do tego całkowite prawo.

Zresztą jak pokazała sprawa z "klejnotami" Batmana, papierówki są lepsze. Ich wydawnictwo nie usunie z portalu lub nie ocenzuruje, bo komuś coś się nie podoba.
Nic nie pokazała, bo w zbiorczych "papierowych wydaniach" jest już wersja ocenzurowana. A jak tak lubisz oglądać męskie przyrodzenia to polecam Ciccę Dum-Dum. Ja osobiście wolę ten komiks ze względu na wdzięki tytułowej bohaterki. Ale każdy ma swój cyrk i woli swoje małpy, czy jakoś tak ;) . Powiem tylko tyle, że Jordi Bernet przynajmniej się z tym nie szczypie, bo to co było w Batmanie to jakieś popierdółki są.

Dodatkowo wydania cyfrowe są pozbawione błędów jak chociażby wydany ostatnio Omnibus Superman Morrisona, gdzie z tego co pamiętam zabrakło dymków dialogowych na kliku stronach. W papierowym wydaniu nic z tym nie można zbytnio zrobić, a w ty wypadku cały nakład tak miał i nie było możliwości wydania. Zarówno jedne jak i drugie wydania mają swoje zalety i wady. Finalnie nie zabierze na dłuższy wyjazd swoje biblioteczki komiskowej, no chyba że masz ją w wersji cyfrowej. Wzrost cyfrowych wydań komiksów to jest już fakt.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Lipiec 2021, 18:06:10 wysłana przez michał81 »