Autor Wątek: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021  (Przeczytany 70978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #150 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 19:18:23 »
Dc ten omnibus "wydrukowało" jeszcze raz i wymieni wszystkim na taki bez błędów.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #151 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 20:41:17 »
Dc ten omnibus "wydrukowało" jeszcze raz i wymieni wszystkim na taki bez błędów.
Hm... to mi umknęła ta informacja. Dzięki.

Offline OokamiG

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #152 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 20:52:39 »
W Polsce dosyłają dymki do wklejenia.

Offline bogi1

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #153 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 12:48:23 »
Dzień dobry. W weekend MFKiG. Myślicie, że zapowiedzą jakieś nowe serie z Fresh?

Pewnie będą promować War of the Realms jako wielki event 2022, Absolute Carnage podobnie

A czy zapowiedzą coś nowego? Mi przychodzi do głowy tylko Daredevil Zdarskiego, Savage Avengers i ewentualnie Captain Marvel ale równie dobrze nie zdziwię się jak nie dostaniemy nic z tego

Na erę X-Men Hickamana jeszcze za wcześnie chyba. Wydaje mi się, że w drugiej połowie 2022 się pojawi

Offline ThePinkFin

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #154 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 13:30:13 »
Ja nie mam oczekiwań, ale myślę, że Kapitan Ameryka ma jakieś szanse.

Offline xanar

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #155 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 13:47:51 »
Za bardzo to tam nie ma co wydawać, może w podwójnym dadzą Mr. and Mrs. X.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #156 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 16:01:04 »
@xanar ale nie wydali mini serii Gambit i Rouge, pominęli X-men Gold, który jest ważny w pewnym momencie dla tych postaci (choć w zbiorczych chyba znajduje się materiał z tego jednego zeszytu), to wątpię aby wydali samą mini serie o której wspominasz.
W kontekście mutantów to zastanawiam się jak ugryzą Age of X-men (czy w ogóle coś z tym zrobią) i jak będą wyglądać Uncanny X-men  po tym pierwszym zapowiedzianymi.

Offline Simon11

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #157 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 16:54:20 »
ale nie wydali mini serii Gambit i Rouge, pominęli X-men Gold, który jest ważny w pewnym momencie dla tych postaci (choć w zbiorczych chyba znajduje się materiał z tego jednego zeszytu).

O którym zbiorczym wydaniu wspominasz?

Online michał81

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #158 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 17:14:05 »
O którym zbiorczym wydaniu wspominasz?
chodzi mi o pierwszy tom zbiorczy Mr&Mrs X, bo rzeczywiście nie precyzyjnie w tej kwestii napisałem. Finalnie nie jestem pewien bo czytalem serie cyfrowo zeszytami.

Offline xanar

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #159 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 18:32:24 »
No tak, bo tam jest jeszcze Rogue Gambit a później Mr. and Mrs. X.

Patrząc chronologicznie to tak :
FF Slota - nie widzę tego
Uncanny X-Men (2018) #1 – #15 zapowiedzieli to ?
Wolverine: Infinity Watch #1 – #5 pewnie dadzą bo Wolverine
Później jest event War of the Realms
Uncanny X-Men #16 – #21  - Age of X-Man ? chyba to odpuszczą
Daredevil - to na pewno dadzą
dalej jest event Absolute Carnage
Potem jest House of X/Powers of X i "milion" tych serii mutantowych
Guardians of the Galaxy Catesa to napewno
Silver Surfer: Black #1-5  Catesa może też
Ghost Rider Catesa to się chyba jakoś crossuje z Avengersami
Annihilation: Scourge i 2099 to raczej nie
Thor Catesa - raczej na pewno
Potem jest event Empyre ale nie wiem czy to dadzą
Później cross tych serii X-menowych X of Swords tu mają gotową ksiązkę 720 stron
Strange Academy to mogą dać, podobno dobre
dalej event King in Black
Cross x-menowy Hellfire Gala

Nie wiem jak oni tych x-menów ugryzą, na pewno dadzą to co Hickman pisał, ale czy jakieś dodatkowe nie wiem.


« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Wrzesień 2021, 19:08:09 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #160 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 19:49:36 »
Uncanny X-Men (2018) #1 – #15 zapowiedzieli to ?
Zapowiedzieli Uncanny X-Men: Disassembled (Uncanny X-Men #1–10). Potem Egmont powinien pogłówkować jak dalej. Raz to Age of X-men, dwa kontynuacja Uncanny X-Men: Cyclops and Wolverine, które wymaga trochę przemodelowania zbiorczych. Jeśli wydadzą to tak jak jest w oryginale, to sporo osób może się odbić od tego tytułu (znowu). Już pisałem wiele razy, że powinni ten segment całkowicie pominąć i wejść od razu w Hickmanowych X-men. Dla osób nie siedzących w lore mutancim, będzie w tej kontynuacji Uncanny X-Men wiele rzeczy niezrozumiałych.
Uncanny X-Men #16 – #21  - Age of X-Man ? chyba to odpuszczą
To jest część Uncanny X-Men: Cyclops and Wolverine (dokładnie to od 11 zeszytu). Age of X-Man miał oddzielne serie w tym czasie.

Nie wiem jak oni tych x-menów ugryzą, na pewno dadzą to co Hickman pisał, ale czy jakieś dodatkowe nie wiem.
X-men Hickmana to na 100%. Maruders wg mnie kolejna obowiązkowa seria i Excalibur ze względu na wymienione przez ciebie "X of Swords" bo tam jest podbudowa pod ten crossover. Ale to nie są serie wybitne, raczej dobre/średnie. Z tych lepszych to New Mutants się wybijali jak dobrze pamiętam. Marvel za bardzo nasrał tymi seriami mutancimi, co wg mnie całkowicie zabiło to co zbudował Hickman w HoX/PoX. Zresztą Hickman już odszedł z X-men i serię przejął Duggan, ale jeszcze nie nadrobiłem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Wrzesień 2021, 20:01:35 wysłana przez michał81 »

Offline miragepl89

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #161 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 00:05:37 »
To ja tylko dodam, że w grudniowych zapowiedziach Egmontu na stronie Empik.com jest 1 tom Guardiansów Catesa ;)

Offline xanar

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #162 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 08:30:29 »
No właśnie, ja to się zastawiam kto tam będzie pisał im te komiksy jak ci lepsi poszli do Substacka, teraz to nawet ci średni idą, tyczy to się Marvela i DC.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Archie

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #163 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 17:21:21 »
To ja tylko dodam, że w grudniowych zapowiedziach Egmontu na stronie Empik.com jest 1 tom Guardiansów Catesa ;)
Tak z grubsza to szkoda forsy na to. Seria przeciętna i z mało szokującym plot twistem dot. Thanosa, ale kreująca jakoby było to coś niesamowitego. Choć i tak lepsza od Strażników pisanych przez Elwinga.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Bazyliszek

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #164 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 18:20:19 »
Ja bym chciał, by w MF pociągnięto i nowego Punishera i właśnie Daredevila, jak to jest robione z Deadpoolem, który jest wydawany najlepiej - na nowo i na staro jednocześnie, aż do zejścia się. Teraz będzie zdublowany Shadowland, w 2022 może Waid, a jednocześnie powinien lecieć Zdarsky na miękko. No chyba by sie to sprzedawało - lepsza seria niż Hawkeye.