Autor Wątek: Rękawica Nieskończoności  (Przeczytany 4825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Rękawica Nieskończoności
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:47:43 »
Mnie rowniez chwile temu (jeszcze przed smutnym newsem) naszlo na ponowna lekture Rekawicy Nieskonczonosci. Chociaz nie jestem wielkim fanem trykociarstwa, to czytalo mi sie naprawde dobrze. To bardzo solidna, angazujaca i nieglupia historia, gdzie obecnosc pierdyliona bohaterow, w przeciwienstwie do wiekszosci crossoverow - faktycznie jest zasadana. Bardzo przyjemny tytul, a dla fanow klasycznego Marvela - must have.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline laf

Odp: Rękawica Nieskończoności
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:51:54 »
(jeszcze przed smutnym newsem)
Jaki news masz na myśli??? Coś ważnego przegapiłem?

Offline Rodrigues

Odp: Rękawica Nieskończoności
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:54:02 »
Jaki news masz na myśli??? Coś ważnego przegapiłem?

Kolejna smutna wiadomość ze świata komiksu, odszedł George Perez.



Offline laf

Odp: Rękawica Nieskończoności
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 13:01:20 »
Jeden z moich ulubieńców i jeden z najważniejszych twórców superbohaterskich komiksów  :(

Offline death_bird

Odp: Rękawica Nieskończoności
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 22:44:16 »
Do tego tytułu mam jeden, ale za to chyba fundamentalny zarzut: koncepcja rękawicy jest tak przegięta, że było rzeczą oczywistą, że scenariusz
Spoiler: PokażUkryj
chcąc zakończyć historię tzw. happy endem nie miał innego wyjścia jak założyć, że Thanos z jakiegoś powodu (wyszło, że w sumie z głupiego) musi rękawicę odłożyć żeby dać jakąkolwiek szansę temu stadu szarżujących na niego bohaterów. Czyli paradoks scenariusza polega na tym, że T. poluje na przedmiot, który i tak będzie musiał dla dobra historii "rzucić w krzaki".

To już nawet filmowa zabawa w berka wyszła w tym aspekcie bardziej przekonująco (co nie znaczy, że mądrze).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".