Autor Wątek: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne  (Przeczytany 12415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 10:26:13 »
Jest jakieś zestawienie sprzedaży zeszytówek? Bo w tych filmikach jest widzę pokazana sprzedaż Graphic Novels. Druga sprawa na ile te wyniki są prawdziwe? Odkąd DC oraz Marvel wyszli z Diamond Comics ciężko jest uzyskać wyniki sprzedaży tych wydawnictw.

Offline amsterdream

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 10:39:26 »
Sugerujesz, że np. taki Marvel z lat 90-tych był lepszy :)

Do połowy lat 90-tych był sto razy lepszy :)

Paradoksalnie taką kropką nad "i" było wypięcie się przez Marvela i DC na swoje dwie główne grupy docelowe, czyli nastoletnich chłopców oraz długoletnich dorosłych fanów po 30-tce. Zaczęli tworzyć komiksy dla ludzi, którzy ich komiksów nie czytają, widziałem kiedyś nawet jakąś ankietę z której wynikało, że tylko 2 % tego najgłośniej krzyczącego w internecie środowiska SJW czyta publikacje Marvela i DC. Do tego ciągłe restarty które w założeniu miały przyciągać nowych czytelników a w rzeczywistości zniechęcały starych i rujnowały ciągłość fabularną i tę swoistą telenowele, która mnie najbardziej przyciągała do tego gatunku.

@misokles spadku sprzedaży nie można tylko ograniczać do superhero, w Image czy innych wydawnictwach nie mających w ofercie superhero wyniki też lecą na łeb i szyję podczas gdy segment mangi rośnie. Jak to wytłumaczyć?
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Maj 2021, 10:45:46 wysłana przez amsterdream »

Online xanar

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 11:09:03 »
Mangi tańsze i nie ma restartów :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan M

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 15:08:13 »
Mangi tańsze i nie ma restartów :)

Image nie ma czegoś takiego jak restarty. Od kilku lat to bardziej takie nowe Vertgio, czyli sporo autorskich serii. Nawet jeżeli jest tam superhero jak Invincible, to jest to dużo bardziej zamknięta całość niż typowy tasiemiec trykociarski. Poza elementarnymi błędami zachodniego komiksu o których inni pisali wcześniej, to zjawisko jest bardziej złożone.

Online xanar

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 15:30:43 »
A co tam jest do restartowania.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan M

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 15:37:24 »
A co tam jest do restartowania.

No właśnie nic, a też jakoś sprzedaje się gorzej od mang  ::)

Online xanar

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 16:02:43 »
Zależy co się gorzej sprzedaje, single issues to tak, ale na przykład takie omnibusy Marvela sprzedają się jak nigdy wcześniej.

Wg tego wykresu to ta sprzedaż jest cały czas na podobnym poziomie, jak spada to robią restart i się sprzedaje lepiej.

https://www.comichron.com/vitalstatistics/marketsharesyearly.html
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Maj 2021, 16:13:12 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 16:15:14 »
Ale, że co? Że amerykańskie dzieciaki nie chcą kupować kancerogennych wypocin Kelly Sue DeConnick o czarnej Walkirii - wegetariance bez biustu walczącej z toksycznym patriarchatem, globalnym ociepleniem oraz ze stereotypami rasowymi? Pieprzeni mali faszyści!!!

Offline Pan M

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 18:39:14 »
Poza tym imo sporą różnice pewnie daje też to, że w przypadku mang przeważnie twórcy są chyba właścicielami własnego contentu, stworzonych światów, postaci a przy Marvelu, DC prawa mają wydawcy nie twórcy.

Do tego mam wrażenie, że komiks zachodni trochę się "wyprztykał" ze swojej największej siły. To już nie lata 80 gdzie nawet mainstremaowe komiksy brały na tapetę trudniejsze podejście do tematu tak w ramach  sprzeciwu comics code authority. Teraz jest często pójście pod rączkę z tym co wypada, a nie w ramach sprzeciwu.

Kiedyś było "Watchmen". Teraz zupełnie inne pokolenie ma "One punch man"

Offline Cringer

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 21:32:03 »
Jeszcze tka się zastanawiam czy na sprzedaż mang nie ma wpływu reklama w postaci anime którego to można od groma oglądać chociażby na takim Netlixie?

sum41

  • Gość
Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 21:39:43 »
Jeszcze tka się zastanawiam czy na sprzedaż mang nie ma wpływu reklama w postaci anime którego to można od groma oglądać chociażby na takim Netlixie?

RACZEJ NIE BO IDAC TYM TROPEM mARVEL ZARABIA MILAIARDY NA SWOICH FILMACH I TO GLOBALNIE A PRZELOZENIE JEST ALE RACZEJ SLABE.

Online xanar

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 21:43:37 »
Od roku to raczej nie zarabia, zależy gdzie jest przełożenie, u nas np. jest.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 22:02:43 »
  Jakie to ma mieć przełożenie skoro ktoś oglądając film z Avengers w dosyć klasycznym składzie bijących się z kosmitami sięga po komiks a tam większość postaci to jakieś no-name'y  z 3 ligi a z których pierwsza połowa wmawia mu, że powinien się wstydzić że jest białym, heteroseksualnym mężczyzną, druga połowa że Trump to diabeł odpowiadający nawet za zrzut stonki na uprawę ziemniaków a trzecia połowa właśnie zmieniła płeć, wiek i kolor skóry?

sum41

  • Gość
Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 22:26:07 »
Mnie  najbardziej odstraszylo od nowych komiksow (oprócz slabszych rysunkow, robionych na szybko a np takie Deviant art ma tylko dobrych rysownikow...) ciagle restarty i niwiadomo co i jak cytac.

obecna seria z Hulkiem chwalona ladnie narysowana i podobno zmierza do konca i znow poleca od jedynki z volume 34 ;/ gdzie te czasy gdy bralem Avengers #238 i nikt mi nic nie musial tlumaczyc.

Offline Cringer

Odp: Pytania, ciekawostki, spekulacje - Marvel, DC, Image Comics i inne
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 22:39:16 »
RACZEJ NIE BO IDAC TYM TROPEM mARVEL ZARABIA MILAIARDY NA SWOICH FILMACH I TO GLOBALNIE A PRZELOZENIE JEST ALE RACZEJ SLABE.
Ależ spokojnie, nie musisz krzyczeć  ;)
Film to jednak nie serial, a tym bardziej nie animacja. Zawsze miałem wrażenie że animacje mogą sobie pozwolić na więcej niż zwykłe filmy. W anime nie ma aktora grającego daną postać, tylko jest ta postać będąca samym sobą. A i może wyglądać tak samo albo prawie tak samo jak w mandze. I obecnie przez łatwą dostępność mamy takie darmowe demo.
Słusznie też zauważa @SkandalistaLarryFlynt że jednak universum filmowe marvela bardzo odbiega od jego komiksowej wersji.
Do tego dochodzi punkt wejścia dla nowego czytelnika. Mangi mają z reguły definitywny początek. Chcesz zacząć czytać jakąś serię to sięgasz po numer 1 i już. Z reguły też jest i definitywny koniec, albo jest duuuże prawdopodobieństwo że taki będzie.