Autor Wątek: Podcasty komiksowe  (Przeczytany 8641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Podcasty komiksowe
« dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 08:33:15 »
Kiedyś w podcascie Comics weekly gdy była premiera filmu Valerian  wszyscy trzech sie dziwili że nikt nie wydał komiksu, gdy w tym czasie Taurus wydawał ostatni już album - specjaliści :D

Offline Gascon200

Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 09:03:05 »
Kiedyś w podcascie Comics weekly gdy była premiera filmu Valerian  wszyscy trzech sie dziwili że nikt nie wydał komiksu, gdy w tym czasie Taurus wydawał ostatni już album - specjaliści :D

No tak, w końcu ''specjaliści'' nie mogą się zwyczajne pomylić, bo w końcu to nienormalne, że są ludźmi i mają prawo do pomyłek.

sum41

  • Gość
Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 09:09:21 »
Jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam.

Offline misiokles

Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 10:35:24 »
No tak, w końcu ''specjaliści'' nie mogą się zwyczajne pomylić, bo w końcu to nienormalne, że są ludźmi i mają prawo do pomyłek.
Pomyłki pomyłkami, ale research podstawowy zawsze przyda się robić, szczególnie w podcastach.

sum41

  • Gość
Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 10:45:07 »
Pomyłki pomyłkami, ale research podstawowy zawsze przyda się robić, szczególnie w podcastach.

Zgadzam sie właśnie o to mi chodziło gdyż dla młodych są oni "wzorami" co widać po komentarzach. mają  dużą siłę opiniotwórczą. Żyjemy w czasach gdzie ludziom coraz mniej się chce nawet coś wpisać w Google i poszukać a sporo tam gadają czy seria im sie podoba czy "gówniana" i młodzi się na tym opierają...

Łukasz

  • Gość
Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:05:53 »
Z dobrych podcastów komiksowych, gdzie prowadzący wiedzą, o czym mówią polecam Kadr Ci w Oko 9tylko tam usłyszycie o polskich zinach), a także odcinki Konglomeratu Podcastowego dotyczące komiksów, czy ich ekranizacji w formie seriali, filmów.

Offline Gascon200

Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:11:10 »
Ale Comics Weekly na szczęście słuchają nie tylko młodzi ludzie, słuchają też starsi, i oni zawsze mogą poprawić takiego Łukasza Stelmacha. To może i mniejszość, ale spora mniejszość. Ale zgadzam się, że podstawowy research by się przydał.

Offline Lou

Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:25:29 »
Okazjonalnie słucham Kadr ci w oko. Fajnie, że mowa o zinach, że okazjonalnie pojawiają się goście. Tylko za dużo tutaj lania wody, za mało konkretów. Mało uzasadnień opinii o komiksach, odniesień do innych publikacji tego samego autora/o podobnej tematyce. Opinie na zasadzie "podobało mi się, czytałem to jednym tchem". I jeszcze te pauzy wprowadzające nudę w audycji. Odsłuchałam kilkanaście odcinków, w których poruszane były interesujące mnie zagadnienia i takie odniosłam wrażenie. Być może całościowo to dobry podcast i moja ocena jest zbyt surowa.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

majkelus81

  • Gość
Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:33:22 »
Z nowych podcastów pojawił się (w końcu) Zjednoczone Stany Komiksu
https://www.youtube.com/channel/UCAhG1xet7Mwh6ZW_wx3z2PQ



Łukasz

  • Gość
Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:39:26 »
O super, dzięki za info o nowym komiksowym podcaście :D Zawsze fajnie posłuchać o komiksach z różnych źródeł.

Tysonek

  • Gość
Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:47:09 »
Z dobrych podcastów komiksowych, gdzie prowadzący wiedzą, o czym mówią polecam Kadr Ci w Oko 9tylko tam usłyszycie o polskich zinach), a także odcinki Konglomeratu Podcastowego dotyczące komiksów, czy ich ekranizacji w formie seriali, filmów.

Kaka to, kaka tamto, ogólna nuda i kiepskie jakościowo dowcipy, tak mogę scharakteryzować po kilku odcinkach.

Offline Gazza

Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 12:55:12 »
Może to nie podcast, ale słucham sobie audycji w poznańskiej Aferze (soboty. 15:00) - Prosto z kadru. Prowadzą (mój sąsiad) Filip Bąk i forumowy kolega (przynajmniej z forum Gildii) Wojtek KELEN Nelec! Dużo audycji z terenu (MFKiG) oraz częste gościnne występy (Szafa z Komiksami, Uncle Mroowa). Archiwalne odcinki do posłuchania na yt.

Offline Gascon200

Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 13:31:45 »
Może to nie podcast, ale słucham sobie audycji w poznańskiej Aferze (soboty. 15:00) - Prosto z kadru. Prowadzą (mój sąsiad) Filip Bąk i forumowy kolega (przynajmniej z forum Gildii) Wojtek KELEN Nelec! Dużo audycji z terenu (MFKiG) oraz częste gościnne występy (Szafa z Komiksami, Uncle Mroowa). Archiwalne odcinki do posłuchania na yt.
też słucham podcastu od paru tygodni, jednak smutno mi się zrobiło ostatnio, gdy się się okazało, że puszczają archiwalną audycje :/

Offline Gazza

Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 14:39:57 »
Tak faktycznie było 2 soboty z rzędu - sprawy osobiste prowadzących (biją się w pierś) :) W tym tygodniu powinno być na żywo. :)

Online kelen

Odp: Podcasty komiksowe
« Odpowiedź #14 dnia: So, 16 Marzec 2019, 21:46:48 »
Filip kiedyś mi wspominał, że licząc od początku audycji - czyli od 2007 roku - na palcach jednej ręki mógł policzyć przypadki, kiedy audycja nie mogła się odbyć (a odbywa się regularnie co tydzień). Niestety, ale w tym roku mamy wyjątkowego "pecha" pod tym kątem i zdarzyła się taka przerwa, jak teraz - każdy ma swoje sprawy i tym razem prywata musiała przejąć wyższy priorytet, więc z góry dziękujemy za wyrozumiałość (podobnie w kontekście wrzucania archiwalnych odcinków na YT ;))