Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 232974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 20:35:58 »
Też mój omniak GL vol. 1 się nie rozleciał, aczkolwiek wyglądał tak, jakby grzbiet mógł pęknąć w każdej chwili.

Offline Damballa

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 20:50:22 »
GL Omnibus vol.1 miał dodruk. Podobno naprawiony, mam pierwszy druk, więc nie wiem jak się trzyma, mój się nie rozpadł. Mozna poznać po zmienionym, nowym logo na grzbiecie.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 21:27:54 »
Mi to prawie wszystkie te Omnibus się rozklejają, trzeba kupić klej za 5zł i poprawić fabrykę.
Brightest Day Omnibus skleiłem jak się zaczął rozpadać przy pierwszym otworzeniu, tak trzyma się w całości do teraz.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 11:36:28 »
Moje 3 trzymają się dzielnie. Na 100% mam vol. 1 z pierwszego druku. Ale też nie rzucam nimi, wszystkie rozdziewiczam zgodnie ze sztuką (wszystkie grubasy, nie tylko omniaki, tak na wstępie przygotowuję) i ogólnie dbam o zbiory.
Ale wydanie jest epickie. Polecam.

Offline starcek

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Milord

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 22:59:23 »
Czytał ktoś X-Men Age of Apocalypse? Warto? Czy jest to taki typowy, marvelowski event, w którym wszystko wywraca się do góry nogami, a na koniec wszystko co się wywróciło, jest cofniete i tak naprawdę event w żaden sposób nie wpływa na świat i historię mutantów.

Nawydawałem ostatnio dużo kasy na omniaki i szukam pretekstu do odpuszczenia sobie tej pozycji ;)

Online misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 23:33:38 »
Cóż... Technicznie to jest elseworld i jest soooooo 90's. Jest ok, ale też śmiało możesz sobie odpuścić.

Offline LordDisneyland

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 03:16:25 »
Gazza, jakie to zasady przygotowania? Nie za duzo miałem tych grubaśnych tomów, no ale to się zmienia ostatnio...
,, - Eeeeech.''

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 11:54:39 »
Czytał ktoś X-Men Age of Apocalypse? Warto? Czy jest to taki typowy, marvelowski event, w którym wszystko wywraca się do góry nogami, a na koniec wszystko co się wywróciło, jest cofniete i tak naprawdę event w żaden sposób nie wpływa na świat i historię mutantów.

Nawydawałem ostatnio dużo kasy na omniaki i szukam pretekstu do odpuszczenia sobie tej pozycji ;)

Jeden z lepszych eventów z Marvela i X-men. Dla fana serii obowiązkowy omniak. Do tego elseworld i lata 90 czyli same plusy. Moim zdaniem razem z New X-men Morrisona powinien znaleźć się w bibliotece każdego fana superhero. Zdecydowanie brać. 

Gazza, jakie to zasady przygotowania? Nie za duzo miałem tych grubaśnych tomów, no ale to się zmienia ostatnio...

Obejrzyj ten filmik:
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 11:56:37 wysłana przez Antari »

Offline LordDisneyland

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 12:55:12 »
Dzięki za film instruktażowy ! Człowiek wreszcie uczy się przydatnych rzeczy :) Banalne, a ile moich książek wyglądałoby o wiele lepiej, gdybym stosował ten patent...
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 13:08:22 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 13:32:37 »
Tu masz bardziej prawilną technikę  ;)

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Grzmichuj

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 14:30:18 »
O tak, wetrzyj w kartki tłuszcz i pot z palców, tusz to uwielbia! Choćbyś szorował dłonie 2 godziny, to po sekundzie już wytwarzają łój. Zwłaszcza strony z dużą ilością czerni odwdzięczą ci się pięknymi smugami, albo odciskami!
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 14:42:25 »
Czytał ktoś X-Men Age of Apocalypse? Warto? Czy jest to taki typowy, marvelowski event, w którym wszystko wywraca się do góry nogami, a na koniec wszystko co się wywróciło, jest cofniete i tak naprawdę event w żaden sposób nie wpływa na świat i historię mutantów.

wpływa na tyle że echa tego eventu przebrzmiewają do tej pory - choćby w Bendowskich X-menach czy ostatnich zeszytach Uncanny X-men.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 14:49:40 »
O tak, wetrzyj w kartki tłuszcz i pot z palców, tusz to uwielbia! Choćbyś szorował dłonie 2 godziny, to po sekundzie już wytwarzają łój. Zwłaszcza strony z dużą ilością czerni odwdzięczą ci się pięknymi smugami, albo odciskami!


Ty to widzę, że w rękawiczniczka czytasz książki, masz odpowiednią wilgotność w pomieszczaniu i sterylne warunki, mam nadzieje, ze nie robisz tego przy otwartym oknie bo ci jeszcze tusz smog zassie, on to uwielbia takie rzeczy trzeba uważać, nie ma żartów.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 15:36:03 »
Też nie polecam tej prawilnej metody. Przerost formy nad treścią. To nie ostatnie namaszczenie tylko otwarcie książki. Choć przyznaję, że jak zaczynałem z omnibusami to strasznie się nad tym spuszczałem i robiłem takie cyrki ale to wynikało z braku doświadczenia i niewiedzy. Ale w miarę upływu lat i przyrostu materiału na półkach w tej materii przestałem przykładać do tego taką wagę.