Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 233086 razy)

wayne_collector i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #840 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 16:42:59 »
SANDMAN THE BOOK OF MAGIC OMNIBUS HC VOL 01 w obrębie zainteresowań mam, ale jeszcze nie wiem, ale chyba JLI omnibus vol.2 trzeba brać bardzo szybko, bo to w tym roku must have dla mnie.

Yossarian

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #841 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 16:48:44 »
Ja nawet z chęcią bym przepłacił, ale bez przesady, nie zapłacę trzykrotności ceny okładkowej, bo tyle w tej chwili wychodzi z przesyłką z eBaya (+/- 1200zł).
Może faktycznie tak zmniejszyli nakłady, ale w tym przypadku jest ewidentne niedoszacowanie. Osobiście nie przypominam sobie takiej sytuacji, do tej pory kupowałem wszystko po premierze i było ok.
No trudno, najwyżej nie będę miał.
A co do popularności She-Hulk, to tu nawet nie chodzi o nią, a o Johna Byrne'a. On się chyba dobrze sprzedaje, biorąc pod uwagę to, że to jeden z niewielu autorów, którego wszystkie zrobione dla Marvela komiksy zostały już wydane w omnibusach. W tym np. Alpha Flight, a od nich Shulkie raczej nie jest mniej popularna.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #842 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 23:57:02 »
Advance look at the Collected Editions in the October Marvel Previews 2020!

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #843 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 23:27:57 »
Od 3:00 minuty jest przegląd - dostępne w sprzedaży jest SC, bo HC tylko przez sklep Fleska. Już nie mogę się doczekać swojego SC

« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Lipiec 2020, 23:29:35 wysłana przez isteklistek »

sum41

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #844 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 12:17:53 »
Ja zamowilem tu ale premiera za 24 dni ? !

https://www.bookdepository.com/Big-Tease/9781640410312

Offline isteklistek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #845 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 20:49:21 »
Tak samo czekam na premierę. Możliwe, że zamawiając bezpośrednio od Fleska dostajesz szybciej.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #846 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 23:41:37 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #847 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 13:10:11 »
Będę miał w przyszłym tygodniu. Dam znać.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #848 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 13:19:27 »
Ja to raczej odpuszczam to książkę, w Daredevilu też był taki dziwny błąd:



ale widzę, że coraz więcej tych dziwnych błędów, pewnie cały nakład taki jest, bo raczej nie jest kwestia drukarni.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Bushiken

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #849 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 09:25:22 »
Witam serdecznie szanownych "Omnibros" cytując klasyczną już grupę na FB odnośnie cegiełek.
Chciałem powrócić do aktywnego zbierania Omniaków którą przerwałem około 3 lata temu. Niestety budowa domu pochłonęła dużo czasu oraz funduszy.
Nie ukrywam, że brałbym prawie wszystkie omniaki Marvela poza Ultimate i Conanami.

Widzę, że jest tu spora grupa osób regularnie kupujących omniaki.
Czy bylibyście zainteresowani grupowym kupowaniem na IST??

Jak wiecie ich dobre ceny rzędu -50% okładkowej na start niwelują koszty wysyłki.
Jednakże gdyby skorzystać z opcji wysyłki morskiej do Polski przez firmy takie jak Dompak, Polonez Parcel Service czy Polamer koszty już takie kosmiczne nie są.
Jednakże, żeby koszty wysyłki były optymalne i rozłożyły się na kilka Omnibusów trzeba zamówić parę , jednak nie za dużo aby nie było cła.
Dochodzi tez kwestia czekania na uzbieranie Omniaków z całego miesiąca. IST ma najlepszy rabat w czasie premiery i przed , już po troszkę drożej.

W związku z tym, chciałem wybadać czy bylibyście zainteresowani zamawianiem w kilka osób omniaków z danego tygodnia i potem wspólnej wysyłki do PL. Dzięki temu od razu po premierze Omniaka byłby wysyłany do nas. Dzięki dzieleniu kosztów na kilka osób wyszłoby zapewne taniej lub porównywalnie do zamawiania indywidualnie przez każdego z całego miesiąca i przysyłanie do siebie.
Jak będą zainteresowani zrobię odpowiednie kalkulacje jak te koszty będą wyglądały.

Założylibyśmy do tego oddzielny temat albo ustalali szczegóły na Priv, na grupie na messengerze.
Dajcie znać czy bylibyście wstępnie zainteresowani.

PS.

Swego czasu uzbierałem dość dużą kolekcję w tym białe kruki zanim zrobili ich dodruki jak Thor Simonsona, Xmeny By Jim Leee  vol 1 i 2 czy Uncanny X-Force 1 druk.
Kiedyś nawet Rafał z Multiversum wrzucił posta na ich FB jak przyjechałem w 2016 z Warszawy na dzień otwarty i wyjechałem z 2 walizkami Omniaków z ofert ekspozycyjnej plus ze 2 kartony Diamonda dosłął pocztą. Łącznie wydałem u niego wtedy z prawie 5 000 na te Omniaki.
Co ciekawe kontakt z  nim face to face był w porządku, nawet zamówił mi taksówkę bo nie wyrobiłbym się na pociąg tak długo dobierałem tomy.
Muszę jednak przyznać, że dzięki waszemu tematowi o sklepie Multiversum mogłem choć trochę nadrobić.
Szkoda tylko, że posty na FB i Blogu Multiversum ze złotego okresu świetności Pana Rafala i walki ze straszną konkurencją są już niedostępne i pozostały mi cytaty w waszych postach.

Jeśli to zły temat na tego  posta to proszę moderację o przeniesienie do odpowiedniego działu związanego z zakupami.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #850 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 11:02:54 »
Ostatnio na IST coś brak 50%, poza tym jest problem z dostawami i co chwilę coś znika, nie wiem czy jest sens się bawić takie rzeczy (aktualnie) przykład, Uncanny X-Men Omnibus HC Vol 01 New Ptg na IST licząc po 4 zł 1$ - 230 na Multiversum możesz kupić za 290 w variancie. Z tych po 125% okładkowej wychodzi 72 różnicy.
Wiadomo te ceny w Multiversum dzisiaj są takie jutro już mogą być inne.  :)

Ja ostatnio zamawiam w variany w preroderach, chociaż też się zastanawiać czy nie zrezygnować z takiej zabawy, bo ostatnio zmieniają cały czas te drukarnie i nie wiadomo czego można się spodziewać
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online zerodwatrzy

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #851 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 11:50:14 »
Też warto wiedzieć że jeśli chodzi o krajowy rynek sprzedaży nowych Omnibusów, to Multiversum nie jest najtańsza opcja. Na grupach sprzedażowych ogłasza się Nick Jacholson, który ma nówki sztuki w folii w lepszych cenach niż MvM, bez problemu również sprowadza tytuły których w ofercie nie ma.

Offline jotkwadrat

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #852 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 11:56:17 »
A podałbyś jakiś namiar na niego? Dla niefejsatych.  ::)

Online Bushiken

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #853 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 11:58:59 »
Też warto wiedzieć że jeśli chodzi o krajowy rynek sprzedaży nowych Omnibusów, to Multiversum nie jest najtańsza opcja. Na grupach sprzedażowych ogłasza się Nick Jacholson, który ma nówki sztuki w folii w lepszych cenach niż MvM, bez problemu również sprowadza tytuły których w ofercie nie ma.

Jestem właśnie w trakcie rozmowy z nim po dłuższej przerwie. Kiedyś Białe Kruki np. oba Jimy Lee X-Men kupowałem od Niego.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Lipiec 2020, 12:15:09 wysłana przez Bushiken »

sum41

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #854 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 12:00:37 »
Też warto wiedzieć że jeśli chodzi o krajowy rynek sprzedaży nowych Omnibusów, to Multiversum nie jest najtańsza opcja. Na grupach sprzedażowych ogłasza się Nick Jacholson, który ma nówki sztuki w folii w lepszych cenach niż MvM, bez problemu również sprowadza tytuły których w ofercie nie ma.

Kupilem u niego z 10 omniakow a jednego JSA vol 3 sprowadzil mi na zamowienie :)