Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 233053 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #585 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 23:22:49 »
FIRST LOOK: Spider-Man: Miles Morales Omnibus

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline arczi_ancymon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #586 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 10:34:00 »
A mnie na maksa denerwuje, że chyba anulowali drugi tom Deluxe'a Animal Mana Morrisona w wersji na 30 lecie. Jakiś czas temu zaczęli to wydawać na miękko i sporo osób zostało z "Book one" w OHC. Niby jeszcze nic oficjalnie nie padło ale na zagranicznych forach się spekuluje, że już nie wyjdzie "Book two". Szczyt chamstwa ze strony DC, żeby nie wydać nawet 2 tomów do końca... Tym bardziej lipa, że omnibus od dawna jest OOP więc alternatywy po prostu nie ma.

To jest ogromna chamówka. Sam miałem kupić, trochę się ociągałem, a teraz wolę nie, bo mało prawdopodobne że to dokończą. Wydali 1 tom HC, by później wydać go jeszcze raz w SC. Nie lepiej dokończyć to co się zaczęło? Nie ma kompletnie logiki w tym co wyprawia DC. A potem zdziwienie, że ludzie nie chcą kupować. No wow.

Czekam na jakąś zmianę dowodzenia w tym wydawnictwie, bo ta ścieżka którą aktualnie kroczą prowadzi wyłącznie na dno.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Styczeń 2020, 10:36:18 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #587 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 10:36:46 »
Chcą przekonać ludzi do kupowania zeszytów. Tam reklamy i większy zarobek dla firmy.

sum41

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #588 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 17:14:44 »
Tylko dlaczego Marvelowi sprzedają się omnibusowe tytuły z 3 półki a DC ma problem z flagowymi postaciami?

Online xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #589 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 17:32:06 »
Udział rynku za 2019 r. wygląda tak:

Marvel Comics: 40.20 percent market share
DC Comics: 29.29 percent market share
Image Comics: 8.04 percent market share

DC ma chyba taki problem, że głownie tylko Batman się sprzedaje.

https://screenrant.com/dc-marvel-comic-book-sales-2019/
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #590 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 22:08:35 »
I Harley Quinn. ;)
Przynajmniej sądząc po treści ostatnio wydanego u nas tomu i faktu, że Conner/Palmiotti doczekali się trzech omnibusów.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online isteklistek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #591 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 11:10:26 »
Ja bym się przyjrzał temu, ile później rzeczy ląduje na wyprzedażach, czyszczeniach magazynów, gdzie obowiązują gigantyczne rabaty. Nie przypominam sobie, aby na przestrzeni ostatnich 5 lat DC miało takie wyprzedaże, a Marvel chyba miał co najmniej 2 taki czyszczenia w tym czasie, tak więc nie sztuka zawalić rynek czym tylko się da, a później to wyprzedawać za grosze.

Online xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #592 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 11:40:16 »
Marvel robi swoje omnibusy w Chinach a DC w Kanadzie albo USA, na pewno Marvel na tym stratny nie jest, najwyraźniej im się opłaca, za grosze nie wyprzedają, tylko pewnie za tyle za ile kupili.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cypher

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #593 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 11:54:20 »
Marnujesz się na forum, zamiast zacząć doradzać DC. Podsumowując ... DC musi zacząć drukować omnibusy Batmana w Chinach i Marvel zaorany na kilka lat.

Online xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #594 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 12:13:45 »
Nie bardzo wiem co chciałeś osiągnąć tym swoim genialny komentarzem, akurat Batmana mogliby spokojnie drukować w Chinach nie dość, że tańsze to jeszcze lepiej wykonane. Takie rzeczy, które co chwile dodrukowują: Kryzysy, Latarnie, czy Aquaman (chyba miał trzeci dodruk). Mogliby zrobić zamówienie na większy nakład w Chinach, na pewno więcej by zarobili na tym niż tak jak teraz robią.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline arczi_ancymon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #595 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 12:40:51 »
Te omniaki DC mają znacznie lepszy papier, a że żaden mi się jeszcze nie rozleciał, to wolę już opcje z gorszym szyciem. Taki omniaki New X-Men ma gramaturę papieru jak w jakiejś Pani domu 😐

Online xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #596 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 12:55:24 »
Ja wolę widzieć wszytko co jest na stronach, niż mieć grubszy papier i nie widzieć jak np. w hejtowanym  "Batman by Scott Snyder & Greg Capullo Omnibus".
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline zerodwatrzy

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #597 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 14:54:40 »
Omnibusy DC czyta się fatalnie, 1500 stron w Teen Titans by Johns Omnibus sprawia, że komfort czytania jest mocno zaniżony. Omniaki Marvela mozna otworzyć na płasko i czytanie ich to sama przyjemność.

Offline arczi_ancymon

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #598 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:42:21 »
Ja wolę widzieć wszytko co jest na stronach, niż mieć grubszy papier i nie widzieć jak np. w hejtowanym  "Batman by Scott Snyder & Greg Capullo Omnibus".

Racja, ale to raczej nie dotyczy wszystkich ich omniakow - pewnie też sporo zależy od grubości danego tytułu i samej zawartości. Przykładowo Planetarny jest w takiej formie w dychę.

Online xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #599 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:56:44 »
Takie do 800 str. jak: AQUAMAN BY GEOFF JOHNS, BATMAN BY GRANT MORRISON czy NEW TEEN TITANS (ta wersja co jest teraz, bo ta wcześniejsza to dramat był) dają radę chociaż i tak idealnie nie jest, PLANETARY nie mam ale pewnie jest podobnie. GOTHAM CENTRA (second printing) jest drukowany w Chinach, także można.
Twój komiks jest lepszy niż mój