Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 232964 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #165 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 10:38:47 »
No co za chłop ;D Jeden duży zbiór w omniakach. Po co dalej brniesz jak nie masz racji? Omniak wcale nie musi być w OHC (bo są i zwykłe formaty) więc nie wiem co chcesz udowodnić.
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Czerwiec 2019, 10:40:55 wysłana przez JanT »

Online xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #166 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 11:29:50 »
Apasz idź do Dark Horse'a i im powiedz, ze ten omnibus co oni wydają to nie jest omnibus bo ty wiesz lepiej.
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #167 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 13:24:41 »
Owszem, ale też zauważ ile we Włoszech wychodzi rodzimych, włoskich komiksów i jakie mają nakłady.

Zgadzam sie - takie czasy to u nas w PRL i lata 90te.

Offline Alfman

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #168 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 13:36:45 »
Omniak wcale nie musi być w OHC (bo są i zwykłe formaty)...

I mniejsze też są
https://www.darkhorse.com/Books/18-847/Criminal-Macabre-Omnibus-Volume-1

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #169 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 14:37:44 »
No co za chłop ;D Jeden duży zbiór w omniakach. Po co dalej brniesz jak nie masz racji? Omniak wcale nie musi być w OHC (bo są i zwykłe formaty) więc nie wiem co chcesz udowodnić.

Nie, to ty brniesz, podając jakieś nielogiczne definicje i uparcie ignorując to, co piszę ja, wyrywając poszczególne określenia z kontekstu. Któryś już raz mówię, że format nie jest jedyną cechą omnibus.

Ok, twierdzisz, że w Polsce wydano ile omnibusów? 2? 3? Conan i Spider-Man McFarlane'a? Coś jeszcze? A skoro te uważasz za omnibusy, to jak rozumiem Y ostatni z mężczyzn już omnibusem nie jest? Albo Kaznodzieja? Dlaczego?

Offline KubciO

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #170 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 14:49:21 »
A skoro te uważasz za omnibusy, to jak rozumiem Y ostatni z mężczyzn już omnibusem nie jest? Albo Kaznodzieja? Dlaczego?
Bo Egmont opierał się na wydaniach Deluxe.

JanT

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #171 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 14:51:43 »
Deluxy Y The Last Man https://www.goodreads.com/book/show/3710603-y

W grudniu wychodzi omnibus Y The Last Man: https://www.amazon.com/Y-Omnibus-Brian-K-Vaughn/dp/140129815X

U nas Egmont pomniejszył ale nadal jest to Deluxe Edition :)

Któryś już raz mówię, że format nie jest jedyną cechą omnibus.
Nie każdy omnibus ma "cechy" o których piszesz więc to nie jest żaden wyznacznik przy czym twardo się upierasz.

Pomniejszony format i brak obwoluty to dalej będzie omnibus  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Czerwiec 2019, 14:58:34 wysłana przez JanT »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #172 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:21:28 »

Nie każdy omnibus ma "cechy" o których piszesz więc to nie jest żaden wyznacznik przy czym twardo się upierasz.

Pomniejszony format i brak obwoluty to dalej będzie omnibus  :)

Wiele różnych wydań ma natomiast cechy omnibusa, o których piszesz ty. Jak zatem rozróżniasz co jest omnibusem, a co nie?

JanT

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #173 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:23:37 »
No właśnie np że Sprawiedliwością czy Nową Granicą bo jest OHC i obwoluta. I to są omnibusy?

Jak jest w nazwie omnibus to omnibus  :) I Egmont wydał omnibusa Spidera tak samo jak wydaje Deluxe Edition z Vertigo czy Library Edition z Dark Horse.
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:26:46 wysłana przez JanT »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #174 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:35:11 »
Ło, szybko odpisujesz. Siedzisz tu non stop? Zalogowałem się, żeby uzupełnić poprzednią wypowiedź, a tu proszę, jaka szybka odpowiedź... No dobra, to będzie jako nowy post - chciałem tylko napisać, że strasznie bawi mnie twoja nomenklatura - "mniejszy omnibus", "pomniejszone Deluxe Edition" :) Naprawdę to zabawne.

No właśnie np że Sprawiedliwością czy Nową Granicą bo jest OHC i obwoluta. I to są omnibusy?

Nie, Sprawiedliwość to będzie mniejszy absolute :D A obecnie wydawane formaty np. Marvel Now to OHC, tylko trochę mniejsze i na miękko :D

Cytuj
Jak jest w nazwie omnibus to omnibus  :)

Aha. Przyznam, że jest to tak naiwne, że nie przyszło mi do głowy, ale ok, teraz już rozumiem. Natomiast wygląda na to, że bardzo łatwo jest cię oszukać.

Cytuj
I Egmont wydał omnibusa Spidera tak samo jak wydaje Deluxe Edition z Vertigo czy Library Edition z Dark Horse.

Czyli w wydaniu Egmontu nie jest to omnibus, tylko omnibus wydany w formacie deluxe. Czyli deluxe (czy jak to się tam nazywa, w tych mniejszych formatach akurat nie jestem zbyt biegły).

JanT

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #175 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:41:58 »
A obecnie wydawane formaty np. Marvel Now to OHC, tylko trochę mniejsze i na miękko :D
Czyli w wydaniu Egmontu nie jest to omnibus, tylko omnibus wydany w formacie deluxe. Czyli deluxe (czy jak to się tam nazywa, w tych mniejszych formatach akurat nie jestem zbyt biegły).
Serio? Zaczynasz mieszać formaty (SC, HC, OHC) z rodzajem wydania (Deluxe, Omnibus itp) :) Nie wszystkie omnibusy i Deluxe Edition są OHC czego ciągle nie możesz pojąć.

Wyszło na to że w ogóle nie jesteś biegły :)

Spider ma w stopce "Omnibus"
Hellboy ma w stopce "Library Edition"
The Goon ma w stopce "Library Edition"
Skalp ma w stopce "Deluxe Edition"
Łasuch ma w stopce "Deluxe Edition"

Ale ty dalej będziesz twierdził że jest inaczej  ;D
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:53:18 wysłana przez JanT »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #176 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 16:22:20 »
Ja również pozdrawiam :)

sum41

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #177 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 17:05:44 »
Spalić je WSZYSTKIE !


Offline OokamiG

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #178 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 18:44:22 »
Serio? Zaczynasz mieszać formaty (SC, HC, OHC) z rodzajem wydania (Deluxe, Omnibus itp) :) Nie wszystkie omnibusy i Deluxe Edition są OHC czego ciągle nie możesz pojąć.

Wyszło na to że w ogóle nie jesteś biegły :)

Spider ma w stopce "Omnibus"
Hellboy ma w stopce "Library Edition"
The Goon ma w stopce "Library Edition"
Skalp ma w stopce "Deluxe Edition"
Łasuch ma w stopce "Deluxe Edition"

Ale ty dalej będziesz twierdził że jest inaczej  ;D
Pozdrawiam.

Hellboy też ma omnibusa, który chyba nie jest OHC. Omnibusem określa się raczej zbiór materiału, w przypadku Marvela to tylko ich wybór, że omnibusy wydają powiększone. :)

JanT

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #179 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 18:51:25 »
Hellboy też ma omnibusa, który chyba nie jest OHC.
Jest to zwykłe SC tak jak Conan. Więc wychodzi na to że bardziej omnibusem jest Library Editionm które jest w OHC  ;) Ładnie to podsumowuje dyskusję :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Czerwiec 2019, 18:57:18 wysłana przez JanT »