Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 236848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #90 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 11:50:04 »
Ja kupiłem Nową Granicę. Bardzo mi odpowiada tak format i jakość wydania. Zdecydowanie warte swojej ceny. omnibusa tez bym wziął.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #91 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 11:57:04 »
Skąd wiesz? Ci co kupuję te drogie komiksy tak właśnie liczą. Ktoś kupuje te tomy po 120/130 zł a omnibusy dużo droższe by nie były. Nową Granicę i Sprawiedliwość też chyba ktoś kupił :)

Mam na myśli takich ludzi, dla których komiks to okazjonalna rozrywka, a nie hobby. Oni nie czytają for komiksowych, nie przeglądają dziesiątek stron w poszukiwaniu najlepszych rabatów i promocji, nie wyszukują sklepów z najtańszą przesyłką. Idą do Empiku po jakiegoś fajnego Batmana. Wyobrażasz sobie żeby zapłacili 200-300 zł za omniaka? A Nowa Granica i Sprawiedliwość to nie omniaki. To nawet nie były absolute.

JanT

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 11:59:19 »
Mam na myśli takich ludzi, dla których komiks to okazjonalna rozrywka
A ja mam na myśli takich ludzi co kupują Klasykę Marvela i DC Deluxe za ponad 100 zł :)

Nowa Granica i Sprawiedliwość były w cenie jaką miałyby jakieś mniejsze omniaki.

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 12:03:21 »
Jeśli po polsku by wychodziły omnibusy po 300/400 PLN to bym je kupował bez zastanowienia. To byłoby coś świetnego.

JanT

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 12:05:14 »
W zwykłym formacie dużo taniej by były.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #95 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 12:05:33 »
Pewnie by się sprzedawało, tylko ktoś to musi wydać, ludzie kupują jakieś exkluzywne wydania po 600.
Tylko jeszcze kwestia jak z jakością wydania.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #96 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 12:09:18 »
Mi też raczej bardziej chodzi o te chudsze  :)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 13:21:54 »
A ja mam na myśli takich ludzi co kupują Klasykę Marvela i DC Deluxe za ponad 100 zł :)

Tylko że ludzi, których ja mam na myśli, jest kilkukrotnie więcej, niż ludzi, których ty masz na myśli i stanowią oni główną grupę docelową Egmontu (bo nikogo innego póki co nie rozważam w kategoriach wydawcy omniaków na polski rynek). Tym samym dochodzimy do punktu wyjścia, czyli - nie opłaca się w Polsce wydawać omniaków.

Cytuj
Nowa Granica i Sprawiedliwość były w cenie jaką miałyby jakieś mniejsze omniaki.

(...)

W zwykłym formacie dużo taniej by były.

(...)

Mi też raczej bardziej chodzi o te chudsze

Nie ma czegoś takiego jak "mniejsze omniaki". Omnibus to omnibus, a jego "zwykły" format to format powiększony, z twardą, lakierowaną okładką, obwolutą, liczbą stron ok. 1000 lub większą, na dobrym jakościowo papierze, z dobrym szyciem. I dlatego nie mogą być "dużo tańsze", a już na pewno nie kosztowałyby 100-150 zł.

Jeśli po polsku by wychodziły omnibusy po 300/400 PLN to bym je kupował bez zastanowienia. To byłoby coś świetnego.

Zgadzam się, że byłoby to coś świetnego, natomiast wątpię, abyś ty lub ktokolwiek inny z tutejszych forumowiczów kupował je BEZ ZASTANOWIENIA. Spójrz ile rozważań w stosownych wątkach wygenerowały wspomniane wyżej wydania ekskluzywne ;) O nie, wydając taką kwotę na komiks, raczej każdy przynajmniej chwilę się zastanowi. Ja np. oczywiście bym kupował takie omniaki, ale raczej starannie wyselekcjonowane. Pewnie większość z kupujących omniaki by tak robiła. A osoby kupujące omniaki stanowią zapewne zdecydowaną mniejszość wśród osób kupujących komiksy ;) Tym samym ciężko byłoby wydawcy na czymś takim zarobić.

JanT

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 13:31:29 »
Tylko że ludzi, których ja mam na myśli, jest kilkukrotnie więcej, niż ludzi, których ty masz na myśli i stanowią oni główną grupę docelową Egmontu
Ale Egmont wydałby omniaka dla tej gruby dla których wydaje tomy po ponad 100 zł. Takie to trudne? :) Jakby było jak myślisz to wydawaliby wszystko jak Rebirth czy Marvel NOW.

Nie ma czegoś takiego jak "mniejsze omniaki". Omnibus to omnibus, a jego "zwykły" format to format powiększony, z twardą, lakierowaną okładką, obwolutą, liczbą stron ok. 1000 lub większą, na dobrym jakościowo papierze, z dobrym szyciem. I dlatego nie mogą być "dużo tańsze", a już na pewno nie kosztowałyby 100-150 zł.
Omnibusy Conana z Dark Horse (u nas po 120 zł) jakoś temu przeczą. Spider-Man by Todd McFarlane Omnibus (u nas po 110 zł) tak samo. Mówisz że się nie opłaca wydawać omniaków a jakoś Egmont wydaje :)

Ja też piszę o zwykłym formacie tak jak Egmont wydaje Deluxy z Vertigo.
« Ostatnia zmiana: Wt, 25 Czerwiec 2019, 13:37:41 wysłana przez JanT »

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 13:34:37 »
No jest mniejszy polski omnibus - Egmont ostatnio wydał  :)
Przecież nie muszą robić tego 1:1 do tych produkowanych w Chinach, zresztą i tak nie robią.
Omnibusy mają po 600, 800 i 1000 stron, są też mniejsze a nie jak to napisałeś po 1000 i więcej.
Spokojnie mogą wydawać takie pomniejszone omnibusy dostosowane do rynku, sprzeda się.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online vision2001

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 14:01:49 »
No jest mniejszy polski omnibus - Egmont ostatnio wydał  :)
Ale materiały w tym mini-omniaku spod ręki McFarlane'a to jakaś masakra. Ale pewnie właśnie za ceną produktu poszła właśnie też i jakość (zdobytych materiałów). [tak se gdybam]

Offline R~Q

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #101 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 14:18:50 »
Nie no, jak najbardziej przydałoby się raz na jakiś czas wydać coś mega deluxe, sukces Thorgala i Szninkla to pokazuje, opłaciłoby się to wydawnictwu. Ale może jakieś układy licencyjne na to nie pozwalają.

Offline Gazza

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #102 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 15:25:13 »
(...)
Ja też piszę o zwykłym formacie tak jak Egmont wydaje Deluxy z Vertigo.
Deluxy nie są z Vertigo tylko z klasycznego DC - Janek, pomieszało się Tobie? :)
Vertigo to zwykłe HC.
Nawet "omnibusy" Conan czy ostatni Spider-man to pomniejszone do standardu odpowiedniki, a nie OHC jak w oryginale.

Tak czy inaczej - marzy mi się pierwszy (najlepiej DC) pełnoprawny omnibus w polskiej wersji językowej. Myślę, że po szale wokół Rosińskiego - szły by jak ciepłe buły!

JanT

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #103 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 15:35:07 »
Deluxy nie są z Vertigo tylko z klasycznego DC - Janek, pomieszało się Tobie? :)
A np Skalp to nie jest deluxe? https://www.amazon.com/Scalped-Deluxe-Book-Jason-Aaron/dp/1401250912
Albo Łasuch czy 100 Naboi? Możesz nawet w stopce sprawdzić :) Te wydania w oryginalnie mają większy format i do tego się odnosiłem.
« Ostatnia zmiana: Wt, 25 Czerwiec 2019, 15:39:37 wysłana przez JanT »

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #104 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 15:37:58 »
a Ex Machina ma omnibusa.
Twój komiks jest lepszy niż mój