Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 237633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Warpath

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1830 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 20:48:21 »
Podobne odczucie - za dużo luk i dubli z innymi wydaniami zbiorczymi, które posiadam, także pas.

Mnie chyba najbardziej z zapowiedzi zainteresował Swamp Thing Weitcha będący bezpośrednią kontynuacją Moore'a. To bym chętnie u nas zobaczył z ramienia Egmontu. Mogliby pociągnąć dalej swoje wydania.

https://www.penguinrandomhouse.com/books/762287/swamp-thing-by-rick-veitch-book-one-wild-things-by-rick-veitch/
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2024, 20:50:51 wysłana przez Warpath »

Offline Castiglione

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1831 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 23:41:44 »
O, to by była bardzo spoko opcja.

Offline Bushiken

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1832 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 12:04:11 »
Jakieś nowe omnibusy od DC się pojawiły:

John Constantine, Hellblazer by Jamie Delano Omnibus Vol. 1
https://prhcomics.com/book/?isbn=9781779527844


Scalped Omnibus Vol. 1
https://prhcomics.com/book/?isbn=9781779528384



Nie czytam DC ale jako fana Vertigo cieszy kolejny Constantine oraz Scalped. Ciekawe podejście z rozbiciem Scalped na 2 mniejsze Omnibusy i to po 75$ gdzie DC ma wyższe ceny niż Marvel i objętości gdzie Marvel daje jeszcze cene 125$ a DC 150$.
Cała seria zamyka się w  60 numerów wiec mogliby zrobić jeden duży. Chyba, że bali się dawać cenę 175 na coś co nie jest Batmanem.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1833 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 12:34:29 »
Tyle, że ten Skalp w sumie ma mniej stron niż ten Delano, także to nijak wyjdzie $175.
W sumie zawsze drugi mogą dać za $100  ;D Zawsze to leszy piniądz sprzedać dwie książki a nie jedną  ;D

$175 mają te co wcześniej już miał zawyżoną cenę jak 52 czy Godzina zero.

Oni w międzyczasie papier dali gorszy :
Dark Nights: Metal Omnibus           - 760 Pages  $150.00 US Jan 24, 2023
Dark Nights: Death Metal Omnibus - 968 Pages  $125.00 US Feb 20, 2024

Albo zobaczyli, że ekonomia nie taka i chyba trochę źle sobie po wyceniali te książki.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline stab

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1834 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 12:45:14 »
Marvel ma jakąś zadyszkę że od miesiąca nie ma żadnych nowych zapowiedzi omnibusów?

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1835 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 12:52:24 »
Przerwa jest, masz zapowiedzi do lutego 2025 r.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bushiken

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1836 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 13:12:19 »
Tyle, że ten Skalp w sumie ma mniej stron niż ten Delano, także to nijak wyjdzie $175.
W sumie zawsze drugi mogą dać za $100  ;D Zawsze to leszy piniądz sprzedać dwie książki a nie jedną  ;D

$175 mają te co wcześniej już miał zawyżoną cenę jak 52 czy Godzina zero.

Oni w międzyczasie papier dali gorszy :
Dark Nights: Metal Omnibus           - 760 Pages  $150.00 US Jan 24, 2023
Dark Nights: Death Metal Omnibus - 968 Pages  $125.00 US Feb 20, 2024

Albo zobaczyli, że ekonomia nie taka i chyba trochę źle sobie po wyceniali te książki.

DC weszło na next level naciągania. Jeśli ma mniej niż przykładowy Delano Hellblazer to w 1 cegle by dali okładkową 150. Cena już jak na nich standardowa. Może część osób odstraszać jednak.
A tak dali tom 1 za 75$, zachęcą tych co byli mniej zdecydowani i by w 1 za 150$ nie weszli. Plus w USA zapewne znajdą się i tacy którzy kupią bo nie zauważą drobnym druczkiem na okładce Vol 1 i pomyślą że to całość serii zbiera. A potem cyk 2 tom za 100 i tym sposobem łącznie za całość 175$.
Za 1 byłoby to dużo za 2 wychodzi i tak znośne 87,5 czyli poniżej standardowego 100$.
W wersji optymistycznej i cenie 2 tomu za 75$ mamy ceny jak to powinno wyglądać za takie cienkie Omniaki około 30 numerów. Tak jak Marvelu standardem Omnibusów Silver Age było zawsze max 30 zeszytów oraz okładkowa 100$. Tutaj mamy jeszcze lepiej bo 75$. I tak powinno to wyglądać.
Skoro DC i nie tylko wydają Compendia za 50$ to taki cienki Omniak który w stosunku do Compendium ma jedynie powiększony format i HC to za taki luksus 25$ jest adekwatne a nie 50 różnicy w przypadku ceny 100 jak w przypadku Invincible Compendium HC gdzie format pozostał nie powiększony.

Offline Komediant

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1837 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 15:05:07 »
(...) DC ma wyższe ceny niż Marvel i objętości gdzie Marvel daje jeszcze cene 125$ a DC 150$.

DC nie ma wyższych cen niż Marvel, mają podobne przy lepszej jakości papierze.

DC weszło na next level naciągania. Jeśli ma mniej niż przykładowy Delano Hellblazer to w 1 cegle by dali okładkową 150. Cena już jak na nich standardowa. Może część osób odstraszać jednak.
A tak dali tom 1 za 75$, zachęcą tych co byli mniej zdecydowani i by w 1 za 150$ nie weszli. Plus w USA zapewne znajdą się i tacy którzy kupią bo nie zauważą drobnym druczkiem na okładce Vol 1 i pomyślą że to całość serii zbiera. A potem cyk 2 tom za 100 i tym sposobem łącznie za całość 175$.
Za 1 byłoby to dużo za 2 wychodzi i tak znośne 87,5 czyli poniżej standardowego 100$.
W wersji optymistycznej i cenie 2 tomu za 75$ mamy ceny jak to powinno wyglądać za takie cienkie Omniaki około 30 numerów. Tak jak Marvelu standardem Omnibusów Silver Age było zawsze max 30 zeszytów oraz okładkowa 100$. Tutaj mamy jeszcze lepiej bo 75$. I tak powinno to wyglądać.
Skoro DC i nie tylko wydają Compendia za 50$ to taki cienki Omniak który w stosunku do Compendium ma jedynie powiększony format i HC to za taki luksus 25$ jest adekwatne a nie 50 różnicy w przypadku ceny 100 jak w przypadku Invincible Compendium HC gdzie format pozostał nie powiększony.

Kombinujesz i spekulujesz.
Cena 150 nie jest 'standardowa' dla omnibusow DC, zależy od objętości i zawartości. Marvel np ostatnio puścił nieco ponad 700-stronicowego Roma za 125.
Compendia DC są po 60 dolarów, nie 50, przy różnej objętości, od ok. 700 do mocno ponad tysiąca. Różnica w cenie to format, jakość papieru i twarda okładka z obwolutą.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1838 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 17:03:37 »
Marvel ma $150 powyżej 1300 stron, DC powyżej 1100, chociaż to też różnie bywa.
The Flash by Mark Waid Omnibus Vol. 2 $150.00 US 1192 Pages
Green Lantern/Green Arrow: Hard Travelin' Heroes Omnibus $125.00 US 1376 Pages
także różnie jest.
Są też takie rzeczy jak:
The Batman and Robin Adventures Omnibus -$75.00 US 904 Pages u Marvela taka książka jest za $125

Zasadniczo price point przy $125 per strony jest podobny.

Te kompendia od DC to aktualnie jest najlepszy format za $60 możesz dostać pond 1000 stron, gdzie u Marvela za $50 lekko pond 500, gdzie DC ma decydencie lepszy papier.
Dopiero teraz widać ile Marvel przycina na tych książkach.

A z tym Skalpem to jest jeszcze kwestia czy więcej się zarobi sprzedając jedną książkę za $150 czy 2 po $75 czy ta duga ma być po $100.
Ja osobiście wolałbym 2x po $75 niż jedną $150, ale to moje preferencje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Komediant

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1839 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 17:39:09 »
Też wolę 2x75, te cegły po 1400-1500 stron to lekka przesada. Przy czym do tej pory DC wybierało całość w jednym i sporo takich monstrów puszczało, m.in. Invisibles Morrisona, Y i Ex Machina Vaughana. Teraz zmiana na plus, a tu ktoś wjeżdża z marudzeniem ze „DC wjeżdża na next level naciągania”.

Offline Bushiken

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1840 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 21:18:23 »
Panowie widze że się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli że naciąganiem by było jakby całość w 1 tomie była za te 175$ hipotetyczne lub ewentualny 2 tom za 100 czyli nie tyle naciąganie co zamaskowywanie ceny 175$ za całość dzielac to na 2. Też wolę 2 tomy po 75 lub nawet z 2 za 100 niż 1 cegłę za 175.

Odnośnie compendiów za 50 miałem na myśli te w SC, jak napisałem nie siedzę w DC, jedynie Vertigo a tam były Compendia w SC jak Sweet Tooth. Compendium w HC za 60 to bardzo dobra cena.

Co do DC Vs Marvel. W Marvelu zauważyłem przez ostatnie 3 do 5 preorderów że jest więcej 150 ale to już za bardzo grube ponad 1400 stron. W DC czesciej jest tak, że 150 daja przy około 1200 stron.
ROM czy Micronauts bedacy na licencji to ten sam case co Conan. Tam gdzie normalnie byłaby cena 100 dają 125 a tam gdzie 125 juz 150. I tak ludzie sie rzuca bo to jedyny print zapewne będzie.

To że DC ma o wiele lepszą jakość papieru niż Marvel nie ma dyskusji to jest fakt. Pisałem jednak o cenach wiec do jakości i tego, że DC ma lepsza się nie odnosiłem :)

Offline Zdzichsiu

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1841 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 09:27:41 »
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScZSin7NnWxzI7om0ihLJKbGMoYaleK6nemDCJseY-DSYQCsw/viewform?usp=send_form

Głosowanie na najbardziej oczekiwane omnibusy od Marvela. U mnie głównie Spider-Many zabrały głosy.


Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1842 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 09:32:54 »
Same X-meny będą na pierwszych miejscach  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Takesh

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1843 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 10:59:59 »
A w tych planach omnibusowych jest coś z ery Claremonta poza prologiem do masakry? Najbardziej interesuje mnie czas Jima Lee w takim znaczeniu, że może zrobią wreszcie porządne zbiory z tamtego czasu, a nie tylko te wybiórcze. Najlepiej w stylu tych iwentowych, gdzie historie zebrane są całościowo, a nie tylko kluczem autora lub głównej serii.

Online Kandor

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1844 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 12:17:18 »
Same X-meny będą na pierwszych miejscach  :)
U mnie ALF, ale tam byli X-Melmen (ponoć kilka razy, nawet na jednym kadrze była melmacka wersja Watchmen), więc wpisuje się w trend 😄W sumie to zabawne: najpierw Marvel wydaje dwa omnibusy z Muppetami, a teraz żądanie wydania ALFa stało się memem, bo "tak serio, kto to kupi". Na pewno by im w to w magazynach nie leżało, ale to tylko moja opinia. Ludzie wszak kochają głównie "poważne" komiksy, jak wszystko co jest o mutantach czy człowieku- pająku. Wiele osób głosuje na 2099 czy Ultraverse ale w tych ostatnich przypadkach prędzej czy później na drodze stanie Gerard Jones i jego wyrok skazujący za obrzydliwe przestępstwo (stąd też mamy mniej wznowień GL aniżeli byśmy mogli mieć oraz nieco obcięty omnibus Amalgam). Mam też Green Goblina czy Sleepwalkera - ogólnie lubię mniej znane tytuły. Gdyby nie fani takich zapomnianych tytułów nie mielibyśmy np. ROMa. Poza tym Batman nie wygrywa tych plebiscytów tylko że względów "formalnych"  :-)
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Marzec 2024, 12:40:06 wysłana przez Kandor »