Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 232960 razy)

ainam102 i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #15 dnia: So, 09 Luty 2019, 10:26:32 »
Od tego roku coś pozmieniali, z moich obserwacji do 2kg wysyłają w kopertach i przychodzi to Pocztą Polską, z miesiąc czekania. Omnibusy, takie powiedzmy 800 stron w grubej kopercie kuierem DPD dojeżdżają, natomiast takie większe pakują w grubszą folię bąbelkową, też kurier DPD (tydzień czekania). Nie ma problemu z reklamacją, jak za bardzo rzucają paczkami robisz zdjęcia i wysyłasz na maila. Jak dla mnie na pewno lepsza opcja niż Amazon.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #16 dnia: So, 09 Luty 2019, 13:57:50 »
@Kalander: Ja mam tak, że kupuję zagraniczne wydania i polskie. Jeżeli chodzi o język to nie widzę różnicy. A zasada jaką się kieruje jest w sumie prosta, finanse. Polskie wydania są jednak wyraźnie tańsze niż zagraniczne, a często oferują (dla mnie) wystarczającą jakość wydania. Często bywa też tak, że pewne rzeczy są już OOP za granicą, czyli pozostaje się bawić w drugą rękę w cenach mało sensownych. W tym samym czasie okazuje się, że Egmont wydaje daną rzecz w naszym kraju w rozsądnej cenie. Dla mnie no-brainer. Tak samo taniej wychodzi zakup ramotek z WKKM niż bawić się w Masterworksy. Choć są też przykłady w drugą stronę. Moim zdaniem nie da się trzymać sztywno jednej zasady i każdy przypadek trzeba analizować osobno. Pozycje ważne dla mnie mam w 2 wydaniach, bo w polskim tłumaczeniu dużo jednak umyka. Jak dla kogoś kasa nie jest problemem, to niech się uczy języka i leci z oryginałami.

Offline starcek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #17 dnia: So, 09 Luty 2019, 22:54:53 »
Dajcie to do jakiegoś wątku typu "gdzie kupować komiksy".


A tymczasem DC odwołuje omniaka Batman Hush  i Batgirl of Burnside omnibus.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Luty 2019, 23:25:45 wysłana przez admin »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #18 dnia: So, 09 Luty 2019, 23:14:06 »
Tam to w ogóle jakąś rewolucje kadrową robią.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 17:40:07 »
Hej, orientuje się ktoś czy mogę realnie liczyć na reprint library kabuki vol 3 ? Wydanie jest z 2016 roku, reszta hcków jest normalnie dostępna, tylko ten jest oop. Przeszukałem reddita i zagraniczne fora ale nie znalazłem żadnego info.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 17:48:19 »
My też bierzemy info z zagraniczych for. Skoro tam cisza, to nikt nie ma pojęcia. Na dwoje babcia wróżyła - można podać tytuły, które są dość szybko wznawiane a są tytułu OOP niewznawiane latami.

Offline Kalander

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 12:22:15 »
Ta no, mnie też tylko ten jeden tom powstrzymuje przed kupieniem kompletu za jednym zamachem, bo seria wygląda po prostu obłędnie.

Offline Marvelek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 13:40:05 »
Jeśli kogoś to interesuje, to Marvel wyda w październiku 2019 roku takie oto cudo:
https://www.amazon.com/Daredevil-Frank-Miller-Box-Set/dp/1302919105
Czyli w liczącym prawie 1900 stron tomie dostaniemy wszytko, co Miller napisał w ramach uniwersum DD :)

Offline Kalander

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 14:12:12 »
Wow, ależ to będzie cegła! Jestem ciekaw, jak to będzie finalnie wyglądać, ale już trochę żałuję, że skusiłem się na omnibusa z Companionem :D

Offline isteklistek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 14:14:17 »
Trzeba się nad tym zastanowić. 250$ to trochę jest, ale z drugiej strony coś mi się zdaję, że może szybko pójść i jest mało czasu na decyzję, gdy się pojawi w preorder.

Offline Grzmichuj

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 12:19:11 »
Box Set to nie są cegły, ale raczej OHC zebrane w opakowaniu zbiorczym ze wspólną panoramą. Z obserwacji wynika, że sprzedają się bardzo słabo. Nawet Infinity Gauntlet Box pomimo tego iż omnibus jest VERY RARE OOP LAST CHANCE sprzedaje się długo. Najtaniej widziałem po $220 (okładkowa $500).
Box Millera jest dwa razy tańszy, więc nie będzietak  spektakularny, a omnibusy są przecież łatwo dostępne, New Ptg na rynku trzyma się w okolicach 40% okładkowej.

Chyba, że będzie coś, o czym nie wiem, dorzucą jakiś magiczny tom, albo sam box będzie wyglądał wspaniale.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline LordDisneyland

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 12:43:43 »
seria wygląda po prostu obłędnie.

To jest cała seria, czy pominięto te czarno-białe komiksy Macka? Bo ta wersja "Kabuki" już taka ,,obłędna" nie była...
,, - Eeeeech.''

Offline tabasko21

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 19:33:28 »
Zamierzam porzadnie wdepnac w swiat Green Lanterna po tym jak na nowo zainteresowal mnie Hal Jordan z serii w Rebirth i chcialbym kupic sobie Omnibusy "Green Lantern by Geoff Johns Omnibus vol1,2,3" ale czytalem ze wiazanie jest bardzo slabe i po jakims czasie zwlaszcza tom 1 prawie sie rozpada  . Wie ktos moze czy ten omnibus byl dodrukowany bo nie chce wywalac kasy w bloto ? Chyba ze lepiej zaopatrzyc sie w jakies inne wydania bo zamierzam zebrac cala serie od Green Lantern vol 4.

Offline Murazor

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 20:01:02 »
Mnie się nic nie rozleciało, na forum gildii też ktoś pisał, że ok. I był chyba dodruk z poprawioną wersją, nie wiem, którą miałem.

Jakby co to teraz zaczyna wychodzić takie wydanie:
https://www.dccomics.com/graphic-novels/green-lantern-by-geoff-johns-2019/green-lantern-by-geoff-johns-book-one

Offline tabasko21

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 20:09:10 »
No to fajnie chyba sie skusze zatem na tego omnibusa bo jednak te nowe wydanie w miekkiej okladce wyglada troche biednie i zanim wszystko wydadza to troche zleci . Dokupowales jeszcze cos do tych omnibusow z Green Lanterna ?