Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 237046 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Teli

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1095 dnia: So, 16 Styczeń 2021, 17:03:06 »
Gosciu nie swiruj, angielski w komiksach Marvela i DC jest bardzo prosty. Jak już znasz podstawy to można spokojnie brać się za ich komiksy (ewentualne braki w słownictwie szybo można nadrobić własnie czytając). Więcej niż operowanie poziomem "komunikatywnym" na prawdę nie jest wymagane do lektury.

To oczywiście zależy od komiksu. Na Star Wars czy takie mordobiciowe SH komunikatywny angielski w zupełności wystarczy jednak zmierzenie się np. co poniektórymi dziełami Alana Moora czy Gaimana (poniekąd też z DC ;) ) może grozić połamaniem zgrzytających zębów. Także nie generalizujmy.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1096 dnia: So, 16 Styczeń 2021, 17:26:50 »
Xanar czy to prawda ze Phantom Stranger Omnibus zostal anulowany?
Może tak być, żadnej oficjalnej informacji nie widziałem, ale katalogu też nie widzę, także w tym roku raczej nie będzie.

Haha co niektórzy w tym szale zakupowym to już nie pamiętają za zamawiają. No ale jak się miało angielski od przedszkola to zazdroszczę (i jeszcze polecają żeby generalnie czytać po angielsku bo wydania Egmontu to mehh) :) haha
Ja w przedszkolu to pamiętam, że czerwoną flagę rysowałem, także raczej średnio było z angielskim.
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1097 dnia: So, 16 Styczeń 2021, 20:39:41 »
Kurde trudno ale kasa pojdzie na Deadmana i Spectre Omnibusy...

Offline freshmaker

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1098 dnia: Pt, 22 Styczeń 2021, 10:38:19 »
dawno nie zamawiałem z amazon.com - czy na pojedyncze omnibusy / absolute naliczają w polsce cło/vat?

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1099 dnia: Pt, 22 Styczeń 2021, 11:23:54 »
W teorii tak. W praktyce to loteria.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1100 dnia: Pt, 22 Styczeń 2021, 11:27:22 »
Podejrzewam, że przy tym Burdelu Brexitowym, szanse na jakiekolwiek opłaty spadły. Nie ma cła na książki, ewentualnie jakieś opłaty celne za usługę + Vat.
Odebrałem parę dni temu książkę wysłaną z Anglii z PP i nic nie płaciłem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline donT

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1101 dnia: Pt, 22 Styczeń 2021, 11:38:10 »
Do mnie doszedl w poniedzialek HoX / PoX z Amazon UK - gruby, ciezki klok i tez nic nie naliczyli.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Koro

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1102 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 17:28:34 »
dawno nie zamawiałem z amazon.com - czy na pojedyncze omnibusy / absolute naliczają w polsce cło/vat?
Mi ostatnio do Batmana Morrisona doliczyli.

sum41

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1103 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 09:00:44 »
Xanar masz jakies info czy planowany jest Sleepwalker z lat 90tych w jakims zbiorczym wydaniu?

Offline freshmaker

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1104 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 09:17:53 »
tak ale amazon.com dolicza teraz duties & fees deposit. myślałem ze to właśnie pokrywa te opłaty. ze 2 lata temu tego nie było.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1105 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 13:10:07 »
Mi ostatnio do Batmana Morrisona doliczyli.
Ile ci doliczyli ?

Xanar masz jakies info czy planowany jest Sleepwalker z lat 90tych w jakims zbiorczym wydaniu?
Nic mi nie wiadomo na ten temat.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline freshmaker

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1106 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 15:31:20 »
dostalem wlasnie przesylke z absolute swamp thing v2. nie naliczyli mi zadnego cla ani vatu dodatkowo - tylko to co amazon przy kasie -  łącznie z przesyłką 13,78$. w tym customs and fees deposit 6$ czyli jak vat na książki w polsce.

kompletnie nie rozumiem dlaczego ten komiks nie jest u nas dostepny. na innych amazonach z uk i de tez go nie ma.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1107 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 15:46:04 »
Z tego co wiem jest problem z dystubucją DC i aktulanie jest jesden dystrybutor w USA, któy coś słąbo ogrania chyba, że na bieżąco nie jestem, nawet coś Muliversum od tym pisał swojego czasu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1108 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 18:04:58 »
Atom pisał do mnie, że są obsuwy. Moja przesyłka z ostatnio wydanymi tytułami z DC zaliczyła opóźnienie i spodziewam się jej w tym tygodniu. 1 tydzień spóźnienia, ale jednak.

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1109 dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 19:02:30 »
dostalem wlasnie przesylke z absolute swamp thing v2. nie naliczyli mi zadnego cla ani vatu dodatkowo

Gdyż to nalicza Urząd Celny. Jak masz pecha, to twoja paczka w Polsce zostanie wylosowana i trafi jeden z kilku urzędów celnych. Wówczas zamiast paczki dostajesz list od UC, abyś podał skany zamówienia internetowego wraz z kwotą. Później od tej kwoty wyliczą ci co tam trzeba doliczając opłaty za wysyłkę od nich i czas przechowywania twojej paczki na półce.

Teoretycznie każda paczka powinna iść pod oko UC, ale praktycznie jest niemożliwością prześwietlenia wszystkich paczek. Więc losują ileś tam. I zdarzyć się może że to będzie twoja.