Autor Wątek: Green Lantern  (Przeczytany 44178 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #270 dnia: Śr, 17 Styczeń 2024, 02:03:20 »
Czytałem Najczarniejszą Noc dwa dni temu. Poza Deluxem Egmontu przeczytałem też zeszyty w 3cim tomie Grega Rucki - Wonder Woman.
Generalnie wszedłem w świat Green Lanterna, kupując 3 tomy Johnsa z WKKDC oraz Godzinę Zero i Ostatnią Noc z BiZ. Po tym nadeszła kolej na Wojnę Korpusu Sinestro i Najczarniejszą Noc.

Bardzo spodobał mi się ten run nawet w formie wydanej u nas w Polsce.
Wojna Korpusu Sinestro to zdecydowanie jedno z lepszych komiksowych czytadeł w ogóle na polskim rynku.
Z takich starszych historii mogę jeszcze z BiZ polecić tom 51 "Opowieści o Korpusie Zielonych Latarni" i Tom 64 który wychodzi właśnie dzisiaj - "Z Sektora Kosmicznego 2814"

Offline psychoszoku

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #271 dnia: Nd, 21 Styczeń 2024, 22:15:58 »
Tom 64 kupiłem, ale jeszcze czeka. Natomiast tom 51 mi nie podszedł, niezbyt rozumiałem co tam się dzieje i co, z czego płynie. Jednakże z tego co widziałem w recenzjach - tom 64 skupiony jest głównie na Halu więc tutaj myślę, że przypadnie mi on bardziej do gustu.

Offline Gustavus_tG

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #272 dnia: Pn, 22 Styczeń 2024, 17:54:06 »
Bardzo przyjemny tom, dużo lżejszy od 51 (który i tak był świetny). Taki Hal Jordan na codzień.

Przy okazji ostatniej promocji egmontu zamówiłem wszystki tomy z odrodzenia. Zobaczymy, co to warte.

Offline psychoszoku

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #273 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 14:29:49 »
Ten tom z Halem bardzo przyjemny. Na tyle przyjemny, że zacząłem się zastanawiać czy nie kupić tomu 51 ponownie z obiegu wtórnego.
Poza tym, że lektura mi się wtedy nie podobała to nie pamiętam jego treści.
Czy te strony, zawarte w tomie 64, kierujące nas do historii z tomu 51 faktycznie wzbogacją odbiór patrząc przez pryzmat tomu 64?
Czy tom 51, który mi się nie spodobał wcześniej zyskuje przy czytaniu razem z tomem 64?

Mam nadzieję, że nie dla dobra mojego portfela i miejsca na półkach  ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Styczeń 2024, 14:51:44 wysłana przez psychoszoku »

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #274 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 18:58:41 »
Ten tom z Halem bardzo przyjemny. Na tyle przyjemny, że zacząłem się zastanawiać czy nie kupić tomu 51 ponownie z obiegu wtórnego.
Poza tym, że lektura mi się wtedy nie podobała to nie pamiętam jego treści.
Czy te strony, zawarte w tomie 64, kierujące nas do historii z tomu 51 faktycznie wzbogacją odbiór patrząc przez pryzmat tomu 64?
Czy tom 51, który mi się nie spodobał wcześniej zyskuje przy czytaniu razem z tomem 64?

Mam nadzieję, że nie dla dobra mojego portfela i miejsca na półkach  ;D
Mi osobiście tom 51 bardziej siadł jak przeczytałem go drugi raz, po skończeniu 64. Więc ja bym polecał kupić go ponownie, razem tworzą solidne komiksy z Green Lanternem, i fajnie przede wszystkim mieć na półce, bo mało dobrych komiksów z Latarniami niestety na naszym rynku...

Offline Gustavus_tG

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #275 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 19:17:23 »
Jeśli spodobał Ci się tom 64 i chciałbyś kontynuować z 51, to możesz się rozczarować. Inny klimat, zupełnie inny ton opowiadanych historii, mało Hala Jordana generalnie, historie skupione na członkach korpusu, a nawet ich samych w niektórych rozdziałach jest niewiele. Ja bardzo sobie cenię oba te tomy, ale to 2 bieguny świata GL. I przeczytanie w kolejności 64→51 niewiele tu zmieni.
Decyzja jak zwykle należy do Ciebie, ale zdaje się w kolekcji mają pojawić się jeszcze jakieś Latarnie i chyba lepiej będzie na nie poczekać.

Offline psychoszoku

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #276 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 20:18:25 »
Dziękuję za odpowiedź. Czyli zmiana kolejności raczej nie zmieni mojego poprzedniego odczucia.

Wyczekuję Green Lantern: Rebirth  :)

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #277 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 21:05:05 »
Wyczekuję Green Lantern: Rebirth  :)
Ja bym dodał do tej listy jeszcze Emerald Twilight  :)

Offline Gustavus_tG

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #278 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 21:26:57 »
O zdecydowanie  :)

Offline WolfSazen

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #279 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 10:58:33 »
Czy Egmontowe wydanie "Brightest Day" to jest 1:1 to samo co w omnibusie? Patrzę własnie na liczbę stron i chyba wychodzi że tak.

Offline Sebo

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #280 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 22:53:44 »
Odświeżyłem sobie właśnie Blackest Night i zwróciłem uwagę na , jak mi się wydaje , spory błąd merytoryczny że strony scenarzysty.
Spoiler: PokażUkryj
 Otóż w końcówce została ujawniona rzekomo wielka tajemnica Strażników, że tak naprawdę życie po raz pierwszy we Wszechświecie  pojawiło sie na Ziemi a nie na rodzimej planecie strazników.W świetle innych historii z których wiadomo że inteligentne życie na Maltusie istniało już 10 miliardów lat temu oraz w świetle wiedzy ogólnej że Ziemia powstała ledwie 5 miliardów lat temu (nie mówiąc już że pierwszy jednokomórkowe pojawił się jeszcze później) ta rewelacja Johnsa wydaje się z dupy wzieta


I teraz pytanie, czy później zostało to odkręcone ( nie mówię tutaj o odkręceniu typu Flaspoint czy inny ogólny reset uniwersum) czy też logicznie wyjaśnione?