Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 236218 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #675 dnia: So, 08 Luty 2020, 18:04:55 »
no to chyba wszytko jasne na filmie jest.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline przemo1

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #676 dnia: So, 08 Luty 2020, 18:07:06 »
Masz rację, właśnie go obejrzałem.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #677 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 20:29:06 »
Zawartość War of the Realms Omnibus:

https://www.facebook.com/NearMintCon/photos/a.527863527397014/1316493665200659/?type=3&theater

trochę duża ta książka - 1576 stron.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #678 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 22:22:03 »
To, że grube to akurat fajnie, jak płacić 125 usd to chociaż niech dopakują na max. A sama treść jest na poziomie? Jakoś mnie nie jara ten omnibus od samego początku. To jest jakiś kolejny wieeeelki event Marvela z 2019?

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #679 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 22:55:49 »
Z tego co widzę to event dobrze oceniany, nie wiem nie czytałem, ostatnio same stare rzeczy czytam.
Widzę, że postanowili pakować eventy w omnibusy wcześniej Absolute Carnage teraz to, zawsze to lepsze rozwiązanie niż jedna książka z głównym wątkiem a druga companion. Ja tam biorę.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #680 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 00:03:50 »
Wiele nowych "wielkich" eventów Marvela i DC ma dobre oceny i co z tego. Nie wiem... może mi się przejadły te wielkie kolaboracje.

Absolute Carnage Omnibus miał przynajmniej cenę przyzwoitą, więc nawet jak to niskich lotów guilty pleasure to niewielka strata. Z kolei tutaj nie uśmiecha mi się tyle płacić za kota w worku. To już bardziej mnie jarają wznowienia w tym roku i Uncanny X-men vol.4.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #681 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 00:18:55 »
Chyba coś ci się pomyliło niewiele nowych eventów ma dobre oceny  :)
To ma dwa razy więcej kartek niż Absolute Carnage.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #682 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 11:52:22 »
No raczej nie pomyliło mi się. Nie doprecyzowałeś co masz na myśli, że oceny są dobre. Gdzie? Jeżeli bierzesz za wyznacznik oceny z goodreads (jak mniemam) i uważasz że ocena 3,89 to ocena "dobra", to tam nawet crapy jak Black Vortex mają oceny 3,4, krytykowane tutaj Fear Itself Fractiona 3,6, Absolute Carnage 3,9 itd. można jeszcze długo wymieniać. Secret Wars Hickmana na poziomie 3,8 hmm. Z tego co się zorientowałem ten War of Realms jest hajpowany przez to, że to zakończenie wątków z Thora Aarona. No i ok, ale podejrzewam, że to kolejny pretekst do sieczki superhero, wrzucenie do wora Avengersów, polanie sosem z Asgardu i mieszanie tak długo aż się potrawa przypali. Skoro jest taki hajp to może będzie coś kiedyś warte jak się wyprzeda. Może kupię pod inwestycję.

Z jednej z recenzji:

Cytuj
From the first issue to the last, it is just one constant fight with more heroes than you can shake a stick at.

Uhh...

Cenę ratuje tylko i wyłącznie niedawno ujawniona objętość. Absolute Carnage przy +700 stronach za okładkowe 75$ to było bardzo tanio. Normalnie omnibusy o takiej objętości sprzedają po 100. She-hulk Byrne'a za 125$ okładkowe  ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Luty 2020, 12:01:53 wysłana przez Antari »

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #683 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 12:03:58 »
Jeżeli chodzi o godreads to moim skromnym zdaniem oceny powyżej 3,8 to już jest coś lepszego, tam większość ocen ma "+, -" 3,5 a 3,0 to już jest strasznie słabe.
"Secret Wars Hickmana na poziomie 3,8 hmm" - za mało, za dużo ? jedni twierdzą, że to rewelacja a drudzy, że strasznie przereklamowane i tak będzie ze wszystkim.

Przecież superhero to głownie naparzenie się mordach, także nic odkrywczego nie napisałaś, raczej jakieś przeintelektualizowanego event'u raczej nie będzie  ;)

te ceny to kwestia nakładu, to jest spidero-podbne więc nawalili nakładu bo spider sprzedaje prawie wszytko tak jak x-men. omnibus carnage jest oop, tylko widzę, że w takich "krajach trzeciego świata" jak Polska można kupić w normalniej cenie :)

Ja tam se She-hulk zamówiłem, poniosło mnie  :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Luty 2020, 12:12:49 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #684 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 12:22:26 »
Ja tam se She-hulk zamówiłem, poniosło mnie  :)

U mnie świadoma decyzja, to był jeden z wyczekiwanych runów w omnibusie, tutaj cena nie grała roli.

No nie wiem, DC jakoś lepiej sobie radzi w eventy i kryzysy, przynajmniej są jakieś pomysły mimo że wykonanie leży. Marvel za mocno przesadza z ilością młócenia na ekranie, a jak czytam takie opinie, że cały event to jedna wielka sekwencja walki to trochę mi się zbiera. Był hajp na Rosomaka, to młócimy Rosomakami, był hajp na Pajka to młócimy Pająkami, był hajp na uniwersum Thora to młócimy Thorami alternatywne wersje postaci + Avengers, X-Ludzie i zwierzęta. Jakoś za bardzo schematycznie się robi.

Secret Wars wydawało mi się, że jest konsensus, że to dobry event, wręcz aspirujący do klasycznego jak Anihilacja.  Ocena powinna być przynajmniej 4. Dlaczego? Bo był pomysł, czego niestety powiedzieć nie można o większości eventów Marvela.
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Luty 2020, 12:26:49 wysłana przez Antari »

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #685 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 13:11:05 »
Ogolenie pomysły są gorzej z wykonaniem, samo Civil War II pomysł miało całkiem niezły, tylko im dalej tym gorzej. Secret Wars cały od początku do końca trzymało twój poziom i na tle innych event'ów wypada badzo dobrze.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #686 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 14:08:53 »

Ja tam se She-hulk zamówiłem, poniosło mnie  :)

Ja też, a do tego zamówiłem jeszcze drugi omnibus Dana Slotta, który ma wyjść pod koniec lipca.

Myślałem, że Marvel wpierw zdecyduje się na wydanie Thora Aarona w formie omnibusów, chętnie bym po jego run sięgnął, a oni wpierw wydają War of Realms, które jest jak dobrze rozumiem finałem jego Thora? Hmm.. to w sumie mógłbym kupić War of Realms i czekać, aż wydadzą Thora, by później wszystko przeczytać i być spełnionym.  :D

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #687 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 14:14:36 »
Też zamówiłem tą Slott'ową. Thor był, jest i jeszcze będzie w OHC, także podejrzewam, że omnibusy za szybko się nie pojawią.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #688 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 14:27:13 »
Też zamówiłem tą Slott'ową. Thor był, jest i jeszcze będzie w OHC, także podejrzewam, że omnibusy za szybko się nie pojawią.

Thor w OHC nie jest wszędzie dostępny, nie wszystkie tomy. Moim zdaniem niedługo (maks 2022) będzie omnibus.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #689 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 17:39:49 »
Wolverine Omnibus Original and New Printing Comparison & Overview!!!


Widzę, że coś ostatnio rzeźbią z tymi drukarniami, ta książka jest robiona w Malezji, tam to jeszcze nie robili.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Luty 2020, 18:14:34 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój