Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 237512 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #615 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 20:55:49 »
Tyle, że te dane nie pokazują całego obrazu rynku. W USA mocna stoją zeszytówki i  różne wyprzedaże, gdzie starsze tytuły można dostać za przysłowiowe grosze, czy w tym wypadku centy.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #616 dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 22:21:39 »
U nas jakie tam wydania były kolekcjonerskie, Thorgal - 350 szt. / Szninkiel - 750 szt. - na 40 mln - normalnie szał. :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #617 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 00:02:25 »
BREAKING NEWS: 15 NEW MARVEL OMNIBUS Coming in 2020!!

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline zerodwatrzy

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #618 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 01:43:04 »
Mocna lista, oby reprinty które ogłosi w niedzielę nie zawiodły, liczę na Spidera Sterna, Wolverine and the X-Men, UXM2-3 i Lee i Surfera Slotta

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #619 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 08:40:07 »
Obstawiam, że będzie reprint X-Men by Chris Claremont and Jim Lee
Mogą dać jeszcze  X-Men Lee/Kirby, bo ten reprint pierwszego epica rozszedł się momentalnie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Styczeń 2020, 08:57:42 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #620 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 08:47:09 »
Lista:

Cytat: Rincewind;4798304
This is an excellent video.  I’m subscribing to it today.

If you don’t have time to watch, the confirmed Marvel omnibus coming out in late 2020/early 2021 are:
1. Venominbus Vol 3
2. Thanos: The Infinity Saga
3. War of Realms
4. Excalibur
5. Moon Knight
6. Marvel Horror Lives Again
7. Incredible Hulk by Peter David Vol 2
8. Savage Sword of Conan - The Original Marvel Years Vol 4
9. Infinity Crusade
10. Conan the Barbarian - The Original Marvel Years Vol 5
11. Marvel Cosmic Universe by Donny Cates Vol 1
12. Kull
13. Thunderbolts
14. New Mutants
15. X-Men Vol 4

Full content details to come later.
Upcoming Omnibus reprints video is this Sunday
Upcoming Epic collections video is next Wednesday

Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #621 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 08:50:20 »
Widzę, że za trudne pytanie zadałem.

Wiec wyjasnij mi jakich danych bys chciał?

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #622 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 09:06:18 »
Chyba pytanie było proste i dość zrozumiałe, wyżej wstawiłem dane z polskiego rynku.

Reprint Annihilation Omnibus miał lepszą sprzedaż niż 1st printing w pierwszym miesiącu ukazania się, podobna sytuacja może być z Daredevilem Bendisa, bo ten to w ogóle zniknął z InStockTrades i jeszcze nie mieli kolejnej dostawy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Mane

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #623 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 09:24:08 »
Super że będzie kolejny Venomnibus :) dziwne że nie ma nowych Spiderów ale pewnie się pojawią, jednak Marvel ogarnia temat nie to co DC.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #624 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 09:28:47 »
Spidery na pewno będą może jakiś reprint, jak nie w tym to w przyszłym roku, chyba The Amazing Spider-man Omnibus Vol. 4 się nakład powoli kończy, gdyż już na Book Depoitory niedostępny od dłuższego czasu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #625 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 09:38:09 »
Marvel Cosmic Universe by Donny Cates Vol 1 - kolejne double-dipy. Na bank wejdzie materiał z Thanos by Donny Cates OHC, GotG, może venoma też wcisną.

A ten X-men vol.4 to co? Uncanny vol.4? Słabo wyjaśniona ta lista. Nie mam czasu oglądać filmu.

Na pewno przydałby się reprint X-men by Jim lee vol.1 i vol.2.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #626 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 09:51:04 »
Antari jak zwykle niezadowolony, poczekaj parę dni będziesz wszytko wiedział, w niedziele podadzą reprinty to będziesz mógł znowu ponarzekać, że to wszytko już było  :)

Uncanny X-men vol. 4, jakbyś poświęcił 12 min. swojego życia i obejrzał film to byś wiedział.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #627 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 10:18:54 »
Antari jak zwykle niezadowolony, poczekaj parę dni będziesz wszytko wiedział, w niedziele podadzą reprinty to będziesz mógł znowu ponarzekać, że to wszytko już było  :)

Uncanny X-men vol. 4, jakbyś poświęcił 12 min. swojego życia i obejrzał film to byś wiedział.

Akurat słaba prowokacja z Twojej strony tym razem, bo materiał z tego omniaka Cates'a został wydany dosłownie kilka miesięcy temu. Więc to taki dość mocno chamski double-dip. Chyba, że ktoś nie jest na bieżąco z materiałami zebranymi w zbiorczych. Wtedy ok.

Z kolei X-men by Jim Lee vol.1 i vol.2 jest OOP od LAT. Sam nie mam tego materiału bo się zagapiłem lata temu, a potem nie chciało mi się polować na to w zawyżonych cenach.

Niestety nie mam możliwości odpalenia YT w pracy, na szczęście autor filmiku to przewidział i zamieścił listę. Szkoda, że nie dość ostrą. Ale dzięki za doprecyzowanie.

Uncanny X-men vol.4 to chyba najlepsza zapowiedź z całej tej listy, przynajmniej moim zdaniem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Styczeń 2020, 10:21:04 wysłana przez Antari »

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #628 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 11:19:53 »
Guardians of the Galaxy Catesa w OHC wydali ? wiem, że Thanos był w OHC

Ostatnio zapowiadali reprinty do wydań z przed +;- 10 lat, taki X-men By Chris Claremont And Jim Lee Omnibus
był z 2011 czyli pasowałby do schematu

Widzę, że zaczęli wydawać eventy w omnibusach, wcześniej zapowiedzieli Absolute Carnage.

Uncanny X-Men 4 chyba najbardziej wyczekiwane.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #629 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 11:47:48 »
W OHC był Thanos i Venom (też pasuje do kosmosu jak ktoś czytał), a Guardiansów w TPB. No ale niedawno to wszystko wyszło, sam mam i taki dość konkretny double-dip, trzeba będzie albo sprzedać (dużo roboty i najpewniej strata) albo olać omnibusa. Zobaczę jeszcze jaka zawartość i podejmę decyzję. 

Uncanny vol.4 jest mocno wyczekiwane i pewnie będzie bdb sprzedaż, dobra opcja pod inwestycję, pewnie nakład szybko zejdzie.

Jak pokazał przykład Anihilacji, wznowienia też super im schodzą. X-men by Jim Lee 1&2 nie będą tu wyjątkami.
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Styczeń 2020, 11:50:20 wysłana przez Antari »