Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 237489 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mane

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #555 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 14:51:59 »
Fajnie ten omnibus wygląda i niby sobie chwalą fabułę ale skoro nie ma jej końca w komiksie to trochę traci sens chyba kupowanie tego.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #556 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 14:53:36 »
Zapewne są plany na wydanie vol. 2. Omnibusa 3k stron + raczej nie zrobią  ;) te po 1,5 k są już przesadzone.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #557 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 15:10:45 »
Ktoś z forumowiczów przyklejał strony do grzbietu omniaka i może potwierdzić że to skuteczna metoda ? Kupiłem marvel zomnibus i mam problem z bindingiem dokładnie taki jak na video, strony kompletnie odklejone :
Metoda naprawy niby wygląda prosto, ale wolę sie upewnić czy to dobry pomysł. Jeżeli juz się w to bawić, to jaki rodzaj kleju użyć ? normalny introligatorski, czy jest jakiś lepszy do tego typu celów ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #558 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 15:22:12 »
Kleiłem 3 razy, różnym klejami, przy dwóch próbach się rozklejało podczas czytania, za trzecim nawaliłem sporo kleju i jak stoi na półce to się nie rozkleja, przejrzałem parę dni temu czy się trzyma i niby jest ok, ale jak zacząłbym czytać kartka po kartce to nie wiem czy to nie zacznie się rozklejać.
Ja kleiłem introligatorskimi - Dragon, CR.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Mane

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #559 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 15:53:05 »
Zapewne są plany na wydanie vol. 2. Omnibusa 3k stron + raczej nie zrobią  ;) te po 1,5 k są już przesadzone.
Chodzi bardziej o to ze vol 2 również nie zamyknie historii bo trzeba zagrać w grę troche lipa, mogliby zrobic vol 3 i dac fabule z gry żeby całość mieć w komiksie ;)

Offline sad_drone

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #560 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 18:09:30 »
@xanar a z twojego doswiadczenia jest szansa ze taki omniak sie calkowicie rozleci ? Sprzedajacy mnie nie uprzedzil o stanie grzbietu wiec na upartego moge sprobowac zwracac jak jest duza szansa ze sie strony rozleca przy czytaniu.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #561 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 19:15:39 »
Jak raz przeczytasz, to może się nie rozpadnie, jak to jakiś sklep to pewnie, że reklamuj niech ci wymieniają na taki bez wad, jeżeli cały nakład taki nie był.

Chodzi bardziej o to ze vol 2 również nie zamyknie historii bo trzeba zagrać w grę troche lipa, mogliby zrobic vol 3 i dac fabule z gry żeby całość mieć w komiksie ;)

Nie musisz grać w grę, to jest bijatyka z cutscenkami, na youtubach masz pomontowane same cutscenki możesz sobie obejrzeć, ponad 2h oglądania, normalnie jak film  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #562 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 19:31:49 »
@Xanar sprzedawca prywatny ale pominął informacje o tym w jakim stanie jest binding (co jest o tyle dziwne że resztę wad przedstawił szczerze). Chyba jednak się pobawię z tym klejem, bo to jest stary omnibus oop (2012) i z tego co na szybko przejrzałem na necie to chyba generalnie wszystkim ten klej puszczał. Dzięki za pomoc w każdym razie :)

@Mane tak jak xanar pisze możesz obejrzeć sobie film na yt zmontowany z cutscenek. Jak tak obejrzałem injustice 2 bo granie w bijatyki mnie w ogóle nie interesuje, i rzeczywiście ogląda się to jak porządny film/animacja superhero. Z fabuły nic nie tracisz bo pomiędzy cutscenkami dosłownie wycięte są tylko bijatyki.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #563 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 19:52:47 »
Jak chcesz kleić, to musisz nawalić dużo więcej tego kleju niż ten koleś na tym filmie, bo tak to na pewno nie będzie trzymać, odstawić na pewno na dłużej niż 24h, np na tydzień  :)

U mnie tak to wygląda:



Przekartkowałem go teraz parę razy i jakoś trzyma.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Grudzień 2019, 20:00:48 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #564 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 19:08:30 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #565 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 10:53:38 »
A skąd on ma tych Ultimates? To jakieś wcześniejsze wydanie? Zamówiłem to niedawno i premiera na luty dopiero będzie.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #566 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 10:57:34 »
Marvel mu przysyła, on tam cały czas pokazuje rzeczy przedpremierowo.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #567 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 11:23:20 »
Marvel mu przysyła, on tam cały czas pokazuje rzeczy przedpremierowo.
Rzeczywiście. Fajny kanał.

Offline Antari

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #568 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 11:06:37 »

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #569 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 19:09:42 »
The Flash by Geoff Johns Omnibus Vol. 1 (NEW PRINTING) Overview & Comparison!

Twój komiks jest lepszy niż mój