Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 236554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #465 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 22:32:39 »
Niektóre są jeszcze w promocyjnej cenie. Choć nie wiem, czy ktoś jest chętny na omnibus Liefelda... :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Mane

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #466 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 23:00:21 »
Szybka akcja szkoda że nie udało sie załapać ;) amazon angielski też czasem tak robi?

Offline Leyek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #467 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 23:38:49 »
Mi się bardziej podoba to nowe, ale np. w takim kraven's last hunt stare.

Tutaj film z prezentacji:

Nawet przyzwoite te nowe kolory (oceniam po obu filmikach z różnym nasyceniem barw). I nawet gradienty, o których wspominał arczi_ancymon, których też nie znoszę, tutaj jakoś mi nie przeszkadzają (choć może na żywo inaczej to by wyglądało). Dobrze, że u nas wyszła całość w oryginalnym kolorowaniu (tzn. prawie bo oryginał pewnie nie był na kredzie), ale czytając drugi raz jak najbardziej byłbym skłonny przeczytać z nowymi kolorami. Choć u nas jeśli edycja z tym kolorowaniem wyjdzie to pewnie najwcześniej za 10 lat :)

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 251
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #468 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 07:49:52 »
Szybka akcja szkoda że nie udało sie załapać ;) amazon angielski też czasem tak robi?
Robi. Sam skorzystałem kupując The Complete Killer. Mają od jakiegoś czasu taką fajną akcję - Przyjaźni planecie. Czy jakoś tak. Pakują książki jak płody rolne. Wrażenia z odbioru bezcenne.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Mane

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #469 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 06:39:03 »
Jak z pakowaniem w Amazonach ? Strach się bać? Mam jeden preorder i się zastanawiam czy zysk okolo 70 zł jest warty nerwów ;) Czy reklamacje sa sprawnie załatwiane?

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #470 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 08:00:30 »
Pakowanie słabe, cienki karton, praktycznie żadnych wypełniaczy. Dostałem pierwszą przesyłkę na 6 complete collection, jedna uszkodzona. Rok temu jak kupiłem omnibusa to to dwa razy reklamowałem, dwa razy przychodziło uszkodzone, wysyłasz na swój koszt i zawracają koszt przełyki do jakiejś tam kwoty. Gdyby nie ta promocja to ja więcej bym tam nie kupił. Wczoraj na CBR koleś napisał, "My first book arrived today. In a plastic bag?? Damaged of course "
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #471 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 08:19:10 »
Nawet przyzwoite te nowe kolory (oceniam po obu filmikach z różnym nasyceniem barw). I nawet gradienty, o których wspominał arczi_ancymon, których też nie znoszę, tutaj jakoś mi nie przeszkadzają (choć może na żywo inaczej to by wyglądało). Dobrze, że u nas wyszła całość w oryginalnym kolorowaniu (tzn. prawie bo oryginał pewnie nie był na kredzie), ale czytając drugi raz jak najbardziej byłbym skłonny przeczytać z nowymi kolorami. Choć u nas jeśli edycja z tym kolorowaniem wyjdzie to pewnie najwcześniej za 10 lat :)
Bardzo ładnie prezentuje się ST w nowych kolorach. Rysunek Totleben'a jest na tyle drobiazgowy, że pokolorowanie wystarczyło by komiks prezentował się współcześnie. To co mnie w takich "ramotkach" odrzuca to właśnie te jaskrawe, pasujące do klimatu jak pięść do nosa, jarmarczne kolorki jakby po chamsku wlane w Paint.
Bagniaka w nowym wydaniu przyjąłbym z otwartymi ramionami! :)

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #472 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 18:10:43 »
Zapowiedzieli: JLA by Grant Morrison Omnibus na sierpień

http://prhinternationalsales.com/book/?isbn=9781779504999
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hans

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #473 dnia: So, 23 Listopad 2019, 01:52:42 »
Jak z pakowaniem w Amazonach ? Strach się bać? Mam jeden preorder i się zastanawiam czy zysk okolo 70 zł jest warty nerwów ;) Czy reklamacje sa sprawnie załatwiane?
Amazon ma chyba obecnie najgorsze pakowanie ze wszystkich punktów w jakich cokolwiek brałem.
Na 6 przesyłek 5 reklamowanych, a z tych 5, podwójnie i potrójnie reklamowałem jeszcze 3 (znaczy te kolejne tez przychodziły w kiepskich stanach).
A teraz najlepsze. Jak mieszkałem poza Polską pakowanie było nieco inne, nie wiem z czego to wynika.
Obecnie nie polecam.

Offline Mane

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #474 dnia: So, 23 Listopad 2019, 07:17:00 »
To mnie zmartwiliscie hmm można jeszcze anulować zamówiony preorder ;)?

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #475 dnia: So, 23 Listopad 2019, 08:39:28 »
Można bez problemu. Amazon ściąga kasę z karty dopiero w dniu wysyłki.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #476 dnia: So, 23 Listopad 2019, 09:24:17 »
Amazon ma chyba obecnie najgorsze pakowanie ze wszystkich punktów w jakich cokolwiek brałem.
Na 6 przesyłek 5 reklamowanych, a z tych 5, podwójnie i potrójnie reklamowałem jeszcze 3 (znaczy te kolejne tez przychodziły w kiepskich stanach).
A teraz najlepsze. Jak mieszkałem poza Polską pakowanie było nieco inne, nie wiem z czego to wynika.
Obecnie nie polecam.

Chyba wszędzie pakują tak samo beznadziejnie, przynajmniej nie widzę różnicy między tym co dostałem a tym co widzę na filmach.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #477 dnia: So, 23 Listopad 2019, 10:27:40 »
Obserwuję zagraniczne grupy komiksowe i tam też lżą amazon ile wlezie.

Offline Pawelek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #478 dnia: So, 23 Listopad 2019, 11:20:25 »
Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, bo jeszcze nie wszystkie zamówione na Amazonie w ostatniej promocji komiksy do mnie dotarły. Na 32 komiksy, które do tej pory dostałem 3 HC mają lekko obite rogi albo grzbiet (nic strasznego jak dla mnie) i tak samo ze 4 SC (tu wygląda to trochę gorzej bo w jednym lekko pękł grzbiet a okładka miękka jak dostanie to zostaje zagniecenie). Pakowanie u nich standard cienki karton. O dziwo omnibusy miałem zapakowane w cienki karton ale z wypełniaczami - brak uszkodzeń. Monster size wsadzili w karton i to dodatkowo w wielki karton z wypełniaczami. Zależy kto pakuje, co pakuje i kto jak dowiezie. Akurat przy cenie średnio -75% od okładkowej ja byłem w stanie zaryzykować ;)

Offline zerodwatrzy

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #479 dnia: So, 23 Listopad 2019, 11:33:49 »
U mnie podobnie - na 32 zamówione mam u siebie 15, jeden HC (Thanos Catesa) lekko obity jeden z rogow, pierwszy omnibus Black Science lekko walnięty grzbiet od gory, natomiast reszta (i twarde okładki, i miękkie, i jeden Omnibus na którego zdążyłem i boxset) w świetnym stanie.