Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 237618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1845 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 13:03:22 »
A w tych planach omnibusowych jest coś z ery Claremonta poza prologiem do masakry? Najbardziej interesuje mnie czas Jima Lee w takim znaczeniu, że może zrobią wreszcie porządne zbiory z tamtego czasu, a nie tylko te wybiórcze. Najlepiej w stylu tych iwentowych, gdzie historie zebrane są całościowo, a nie tylko kluczem autora lub głównej serii.
Że niby tak jak w epic jest ?
Jak będzie to za 10 lat, chyba, że wcześniej papier stanie się nielegalny (bo planeta się spali i nie będziemy mieli planety) to w ogóle nie będzie.
Tam w sumie wszystko jest, teraz ma być ten X-Tinction Agenda Omnibus, także będzie to co jest pomiędzy vol.1 i vol.2 Claremont & Jim Lee.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Takesh

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1846 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 13:19:56 »
No mi właśnie te dwa omnibusy tak se wyglądają. Nie mam ich i ciężko kupić, ale np w 2 są dalsze numery Jima, a gdzie Uncanny z tego okresu? Dlatego myślałem, że może zrobią nowego omni, ale bez nazwy Claremont i Lee, tylko całościowo. Tak poprawiony jak ten nowy prelude czy x-tinction.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1847 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 13:37:20 »
X-Men by Claremont & Lee Omnibus Volume 1 był w tym reprint pool na 19 miejscu, z poprzedniej edycji wszystkie 20 edycji dodrukowali.
Aktualnie wydali The Uncanny X-Men Omnibus, Vol. 5 (2023) Vol.4 (2021) to policz sobie ile to zajmie za nim oni dojdą do tego okresu, zresztą niewidomo jak to będzie wyglądać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Takesh

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1848 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 14:39:51 »
No zdaję sobie sprawę jak często to wydają. Dlatego pytałem o te plany, których nie znam. I akurat ta końcówka Claremonta to  jedyne, co nie mam w całości. Brakuje mi bardzo niewiele pobocznych zeszytów, ale komplecista się odzywa....

Ale dzięki za info!

Offline Gustavus_tG

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1849 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 16:13:32 »
Jak M dobrze pokombinuje, to będzie w stanie tak to wydać. Zamiast wznawiać X-Men Jim Lee vol 1 Omnibus dać Uncanny X-Men od #244, X-Factor od #41 i New Mutants od #74 i nazwać to X-tinction Agenda Prelude Omnibus, potem X-tinction Agenda Omnibus, który wychodzi w październiku i na koniec zamiast wznowienia X-Men Jim Lee vol 2 Omnibus dać to wszystko, co tam było zawarte, plus wspomniane przez Ciebie Takesh Uncanny X-Men, które dzieją się równocześnie z pierwszymi numerami X-Men. Tylko tu jeszcze nie mam nazwy dla tego omnibusa.

Offline stab

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1850 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 14:28:14 »
Z nowego preorderu. Dazzler i Ghost Rider 2099, dobre to? Warto zamawiać? Mam nadzieje że nie, bo i tak już mam 3 omniaki do zamówienia ;)

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1851 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 18:40:17 »
Amerykanie piszą, że Ghost Rider 2099 to podobno najlepsza seria z tych 2099.

O Dazzler ktoś tak ostatnio napisał:

Well at least the Dazzler series has some big things that are relevant (this isn't the Savage She-Hulk series that was so irrelevant to the rest of the Marvel Universe):
- Relevance and follow-ups in other series: UXM (Rogue's enmity in Dazzler #22-24 & 28 and increase in mutant hating in Dazzler the Movie), Secret Wars #6-12 (Klaw in Dazzler #9-11), Avengers #236-238 & Under Siege (Moonstone and Blackout in Dazzler #32), New Mutants #29-31 (Gladiators in Beauty and the Beast #1-4),... and she was almost the 5th X-Factor's member after Dazzler #42 (final issue).
- Good guest-appearances (after #1): Hulk, Quasar, She-Hulk, Spider-Woman, Angel, Inhumans, Power Man & Iron Fist, X-Men, Galactus, Beast,..
- Relevant villains: Klaw, Absorbing Man, Enchantress, Dr. Doom, Terrax, Rogue, Mystique,...
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Takesh

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1852 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 18:46:04 »
Ghost Rider i Doom to dwie najlepsze serie z oryginalnego 2099. Zupełnie inne stylistycznie, ale obie genialne. Potem reszta.

Offline Kandor

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1853 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 03:58:38 »
Ghost Rider 2099 zamówiony w Atomie :-) Może doczekamy się Dooma 2099 w ciągu, powiedzmy, dwóch lat (a przynajmniej jego zapowiedzi - potem tylko 1-1,5 roku czekania ;-)).
Spieszę poinformować, że w listopadzie (26-go) wznowiony zostanie Superman: Exile and Other Stories Omnibus :-)

Offline Warpath

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1854 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 16:40:28 »
Jestem wręcz przekonany, że Exile pojawi się wcześniej lub później z ramienia Egmontu. Zakładam, że po Śmierci Supermana pojawi się The Man of Steel Byrne'a, czego naturalną kontynuacją jest właśnie Exile.

Biorąc pod uwagę zapowiedziany omniak The Triangle Era, który w zasadzie ponownie jedzie na TM-Semicowskiej nostalgii, a będący w bliskości (choć nie przystającej) do Exile - można się spodziewać, że E będzie podążał w tym właśnie kierunku. Będziemy prawdopodobnie mielić Supermana z TM-Semic tak samo jak do tej pory mieliliśmy Batmana.


Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1855 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 18:22:52 »
Kwestia czy ktoś chce czekać 10 lat.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gustavus_tG

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1856 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 19:10:43 »
Kierunek wydawania Batmana sugeruje coś zupełnie przeciwnego. Idąc Twoim tokiem po NML powinniśmy dostać Breyfogle'a (ciche marzenie). Też bym sobie życzył i MoS i Exile, ale nic na to nie wskazuje.

Online michał81

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1857 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 19:13:36 »
Kierunek wydawania Batmana sugeruje coś zupełnie przeciwnego. Idąc Twoim tokiem po NML powinniśmy dostać Breyfogle'a (ciche marzenie). Też bym sobie życzył i MoS i Exile, ale nic na to nie wskazuje.
Po NML będzie kompletne New Gotham.

Offline Gustavus_tG

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1858 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 19:15:11 »
Po NML będzie kompletne New Gotham.
Może być. Też wezmę

Offline Warpath

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1859 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 19:28:12 »
Kierunek wydawania Batmana sugeruje coś zupełnie przeciwnego. Idąc Twoim tokiem po NML powinniśmy dostać Breyfogle'a (ciche marzenie). Też bym sobie życzył i MoS i Exile, ale nic na to nie wskazuje.

Batman miał po prostu lepszy punkt wejścia, który zezwala na łatwą kontynuację kolejnymi znanymi i pożądanymi cyklami jak Contagion, Legacy, NML, etc. Superman wchodzi do gry w innym momencie - dostaniemy Śmierć Supermana, Rządy Supermenów i Powrót Supermana. Bezpośrednio po nich nie ma jakichś bardzo oczekiwanych historii, które Egmont mógłby pociągnąć, a jako że Supkowi brakuje bazowej podbudowy na rynku polskim - którą Batman zdecydowanie ma w postaci pierdyliona innych albumów począwszy od Batmana: Rok Pierwszy - jedynym sensownym ruchem jest start od Byrne'a.