Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 236135 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online stab

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1365 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 17:08:31 »
W tym miesiącu zaczną przychodzić mi pierwsze preorderowe omniaki i zastanawiam się czy są jakieś "koszulki" ochronne na omnibusy? Szukam ale jakoś google nc nie wypluwa.

Offline GoNzO

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1366 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 17:20:22 »
W tym miesiącu zaczną przychodzić mi pierwsze preorderowe omniaki i zastanawiam się czy są jakieś "koszulki" ochronne na omnibusy? Szukam ale jakoś google nc nie wypluwa.

Ja używam folii PCV do okładania książek (bez kleju), ale omniaki mają obwoluty, a to sporo utrudnia :/.

Offline Bushiken

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1367 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 17:29:26 »
W tym miesiącu zaczną przychodzić mi pierwsze preorderowe omniaki i zastanawiam się czy są jakieś "koszulki" ochronne na omnibusy? Szukam ale jakoś google nc nie wypluwa.

Poszukaj w google informacji o Brodart. To marka produktów dla bibliotek w USA. Mają przeźroczyste osłony na obwoluty Omnibusów.

Offline Arne

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1368 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 12:29:50 »


Ja używam folii PCV do okładania książek (bez kleju), ale omniaki mają obwoluty, a to sporo utrudnia :/.
Mi niczego nie utrudnia - zakładam folię na komiks z założoną obwoluta. Jedyny problem jest taki, że nie da się już wtedy zdjąć obwoluty nie zdejmując jednocześnie okładki ochronnej z folii

Online stab

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1369 dnia: Pt, 13 Maj 2022, 14:47:08 »
Bibliotekarskie patenty to już chyba trochę przesada. Trochę bardziej poszukałem i BCW robi takie które niby pasują na omnibusy https://www.bcwsupplies.com/treasury-comic-book-bags

Online stab

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1370 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 16:37:44 »
Przyszły omnibusowe bagi :). Zamówione z niemieckiego ebaya, cena 14,90 ojro. Moim zdaniem sprawdzają się swietnie i właśnie czegoś takiego szukałem :)



A tak się prezentują






Offline Bushiken

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1371 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 10:41:04 »
Nieźle wyglądają a co najważniejsze chronią dobrze.
W jaki sposób je zamykasz? wygląda jakby były zgrzewane i zamykane jak folia od nowości.
Atom Comics ma produkty ochronne na zeszyty tej firmy. Nie mają tych dużych ale zapewne mogą sprowadzać.

Są klasyczne zamykane na stałe:
https://www.bcwsupplies.com/treasury-comic-book-bags
ale także takie które można otworzyć:
https://www.bcwsupplies.com/resealable-treasury-comic-book-bags

PS. To są te bibliotekarskie patenty, inna firma ale także ochrona komiksów czy wydań zbiorczych.
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Maj 2022, 10:59:30 wysłana przez Bushiken »

Online stab

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1372 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 15:20:34 »
To są zwykłe „torebki” jak na normalne komiksy tyle ze dużo większe, zamykam na taśmę, widać na ostatnim zdjęciu .

Online stab

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1373 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 15:51:32 »
Dzisiaj przyszła paczka z atomu. Poza zeszytami, omnibus Spider-Man by Straczynski vol1. Grubość stron to jakieś nieporozumienie. Na myśl przychodzi mi Gala czy inna Viva, taki tam jest papier. Nie umywa się to, do tego, co nas wydaje Egmont. Not cool.


Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1374 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 16:46:52 »
Większość tych omnibusów co są drukowane w Turcji mają taki papier, te co są z China mają trochę grubszy. Taka sytuacja jest od jakiś dwóch lat.

Parę omnibusów/ohc, które się ukażą w nieokreślonej przyszłości i gdzie są wydrukowane:

Imak - Turkey
King In Black Omnibus
Black Panther By Ta-Nehisi Coates Omnibus
X-Treme X-Men By Chris Claremont Omnibus Vol. 1
Heroes Reborn: America's Mighties Heroes Omnibus

RR Donnelley - China
Excalibur By Tini Howard Vol. 2
Ultimates By Millar & Hitch Omnibus
X-Factor By Peter David Omnibus Vol. 2
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Czerwiec 2022, 16:52:37 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online isteklistek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1375 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 22:34:53 »
Flesk zaczyna działać z Timmem, dziś napisali na fb: "[...] So, we loaded up our office gear, made the six hour drive, and met up with Bruce. He handed over a box filled with nearly 500 originals! [...] We arrived back home with enough material for two new Timm books". Jeszcze nic nie jest ustalone, ale fajnie by było, jakby w tym roku dali chociaż jeden artbook, choć może być zaskoczenie skoro wszystko już mają. Nie pamiętam, jak szybko Flesk pracuje, ale "Big Tease" (które już wszędzie się kończy), a "Naughty and Nice" jakoś szybko wyszły po sobie.

sum41

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1376 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 22:41:52 »
Flesk zaczyna działać z Timmem, dziś napisali na fb: "[...] So, we loaded up our office gear, made the six hour drive, and met up with Bruce. He handed over a box filled with nearly 500 originals! [...] We arrived back home with enough material for two new Timm books". Jeszcze nic nie jest ustalone, ale fajnie by było, jakby w tym roku dali chociaż jeden artbook, choć może być zaskoczenie skoro wszystko już mają. Nie pamiętam, jak szybko Flesk pracuje, ale "Big Tease" (które już wszędzie się kończy), a "Naughty and Nice" jakoś szybko wyszły po sobie.

Zarabista wiadomosc, mogli by zrobic tez wznowienie bo sporoe sumy osiaga na ebayu;/

Online isteklistek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1377 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 09:51:46 »
Nie śledzę, ale Flesk u siebie na stronie dał post i napisał, że u niech jest ostatnie 8 sztuk "Big Tease" w miękkich. Timm to firma i zawsze się wyprzeda, dlatego warto brać zaraz jak się pojawi. Z artboków, to chyba krukiem jest Adam Hughes "Cover run", ale od lat wisi, że ma być nowe wydanie rozszerzone ponad 300 stron, ale tutaj jest cicho, bo 2 razy już anulowali po podaniu dat.

Offline xanar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1378 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 00:15:02 »
Imak - Turkey
Spider-Verse/Spider-Geddon Omnibus
The Best Marvel Stories By Stan Lee Omnibus
Official Handbook Of The Marvel Universe: Update '89 Omnibus
Knights Of Pendragon Omnibus
Avengers By Busiek & Perez Omnibus Vol. 1

RR Donnelley - China
Hellions By Zeb Wells
Fantastic Four by John Byrne Omnibus Vol. 1
Star Wars: War Of The Bounty Hunters Omnibus
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bushiken

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Odpowiedź #1379 dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 08:39:19 »
Czyli klasycznie wszystko co grubsze ale jednocześnie nie modern z dużą ilością białego będzie bardziej prześwitujące.
Jeszcze się nie nauczyli, żeby współczesne runy robić u tych Turków.