Autor Wątek: Old DC od Egmontu  (Przeczytany 28299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Old DC od Egmontu
« dnia: So, 09 Maj 2020, 11:52:33 »
Od dłuższego czasu widzę, że na forum bardzo często pojawia się temat klasyki DC ("Old DC"), którą Egmont obiecał wydać. Jako że obserwuję tę sprawę na tym forum i mam na ten temat trochę wiedzy, podzielę się nią z wami. Tak to wyglądało mniej więcej po kolei:

- temat klasyki DC pojawia się w dyskusjach od dawna, raczej większość komiksiarzy by się ucieszyła, gdyby takie coś zostało wydane.
- Egmont, TK, nikt inny nigdy nie potwierdził, że nawet rozważają wydanie tego, nawet nigdy nie zapytano TK o to (tu mogę się mylić, być może w jakichś wywiadach na fejsie coś było), nie było żadnych konkretnych dowodów (tylko domysły) na to, że Egmont kiedykolwiek zamierza wydać np. Knightfall.
- w okolicach początku tego forum, a może było to jeszcze na forum Gildii, użytkownik JanT pisze, że Egmont wejdzie w cykl z Old DC albo nowszą klasyką, np. Morrisonem. Nawet podaje przybliżony termin: "po zakończeniu WKKDC" - może od razu, może rok, ale na pewno wkrótce po WKKDC.
- JanT nie pisze "chciałbym", "może wydadzą", "spodziewam się, że wydadzą", tylko pisze zdaniami oznajmującymi, tak, jakby miał stuprocentową tajną wiedzę o planach Egmontu. Na pytania o źródła nie odpowiada.
- jakiś czas wcześniej JanowiT udało się poprawnie zgadnąć parę rzeczy, np. rychły koniec WKKM i WKKDC, co sprawia wrażenie, że ma konkretne inside info.
- użytkownicy są tak bardzo spragnieni tego całego Old DC/Brubakera/Morrisona, że zaczynają wierzyć, że Egmont rzeczywiście to wyda, a posty JanaT tylko ich w tym utwierdzają.
- temat zaczyna żyć własnym życiem. Nie pojawiło się żadne potwierdzenie od Egmontu, że planują Old DC, jednak na forum Komikspec pisze się o tym, jakby to był pewnik i ktoś gdzieś o tym powiedział na pewno. Nowi (na forum albo nowi w temacie) userzy nie wiedzą, jak to się zaczęło. Ale posty o Old DC się przewijają i temat ulega internalizacji.
- JanT to sympatyczny użytkownik, miły dla innych i pozytywny. Nie jest chamem, jak Kapral. Przez to nie sprawia wrażenia trolla. Ciężko go posądzić o umyślne ściemnianie.
- w międzyczasie JanT ustawia sobie rangę profilu "Szarlatan i Fałszywy Prorok". Użytkownicy, przyzwyczajeni do wszechobecnej ironii w internecie i rozmowach młodych ludzi, nawet na to nie zwracają uwagi. A ta ranga to sama prawda. JanT wszedł na poziom post-post-ironii.
- temat Old DC czy innego Morrisona pojawia się regularnie. Wciąż spora rzesza wierzy, że "ma wyjść". W międzyczasie premiera 2 kolejnych katalogów Egmontu. Wciąż żadnego potwierdzenia. Sam czasami piszę o kolekcji np. Morrisona bo mi też się udzieliło.
- niektórzy zaczynają identyfikować limitowaną kolekcję Batman Noir oraz zapowiedziane Batman Black and White z tym upragnionym Old DC - niektórzy zaczynają sami sobie wkręcać, że to jest właśnie to "zapowiadane" Old DC albo że Egmont "zrezygnował" z Knightfalla, Morrisona na rzecz Noir i B&W.
- historia trwa dalej i najpewniej już na zawsze ludzie będą ścigać tego króliczka "Old DC".

Tak się właśnie sytuacja przedstawia i jestem pewien, że są tu userzy, którzy też to widzą. Jeszcze chcę dodać, że absolutnie nic do ciebie nie mam osobiście, JanT, a wręcz przeciwnie - doceniam subtelny, udany trolling, a poza tym jesteś spoko. Tylko po prostu już męczy mnie czytanie o mrzonkach i chciałbym rozprawić się z mitem Egmontu szykującego się do jakiegoś "Old DC".

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #1 dnia: So, 09 Maj 2020, 12:12:36 »
  Wszystko fajnie, tyle że Egmont już od dawna wydaje DC w ujednoliconych liniach czyli New DC, które przeszło w Rebirth które właśnie przekształca się w Uniwersum, DC Deluxe, Vertigo i ostatnio Black Label. Moore i Miller wychodzą osobno w Mistrzach Komiksu. A teraz dostaliśmy Ptaki Nocy i Hitmana w niepasującym do powyższych wydań, będącego za to w tym samym formacie co klasyka Marvela i Vertigo i będącą dosyć rozsądną  zbalansowaną pomiędzy ceną a objętością, dostosowanym do wydawania dłuższych serii formą. Old DC wcześniej czy później musi się pojawić, powoli doganiamy teraźniejszość i coś Egmont będzie chciał wydawać w końcu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #2 dnia: So, 09 Maj 2020, 12:16:53 »
Ale przecież mówił, że wezmą się za DC sprzed N52, wydawane na twardo, w podwójnych tomach, jak Marvel Classic.

Tu masz:


Tak od 37:45.

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #3 dnia: So, 09 Maj 2020, 13:36:57 »
Zapowiedzieli że będą wydawać na filmiku wyżej (więc żadne moje urojenia :) ) i wyszły Ptaki Nocy (tylko dlatego że film) jest Hitman i koniec. Trzeba czekać co tam TK powie na "spotkaniu" A może nic nie powie bo mu nie wolno o kolekcji  ;)
« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 13:49:19 wysłana przez JanT »

Offline xanar

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #4 dnia: So, 09 Maj 2020, 13:53:54 »
Znaczy, że co jakaś kolekcja przyblokowała Egmont  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #5 dnia: So, 09 Maj 2020, 13:59:22 »
Kolekcja Batmana jeszcze nie została "zdementowana" nie? A tam są te (okrojone ale są) Knightfall, No Man's Land itp.

Offline xanar

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #6 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:03:50 »
Nie wiem czy nie została "zdementowana", mamy tu eksperta od kolekcji, powinien coś wiedzieć  :)
Bazyl - dlaczego kolekcje blokują Egmont ? 
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #7 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:05:30 »
Ty za to jesteś ekspertem od Bazyla  ;) Bo co go wywołujesz jak sam dobrze wiesz jakie ma zdanie?

Offline R~Q

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #8 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:18:17 »
TK zapowiedział wydawanie pojedynczych albumów DC sprzed Flashpoint, ale nic nowego nie powiedział, bo to i tak się dzieje od dawna (głównie Batmany, Catwoman, WW, teraz Ptaki Nocy itd.). Zaś na tym forum przez "Old DC" rozumie się urojone wydanie serii takich jak Knightfall, No Man's Land, Batman Morrisona...

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #9 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:28:32 »
"Old DC" też było przed WKKDC (bo o tym nie wspomniałeś) gdzie wyszło: Batman/Superman, JLA (Morrison), Gotham Central i Jonah Hex który sobie powolutku idzie ciągle. Stąd też się wzięła  ta nazwa. Po WKKDC Egmont zapowiedział "powrót" i na razie jest "dziwnie" :) Więc ja sobie tłumaczę (bo to żadne konkret info) że ciągły brak tych pozycji może być spowodowany startem kolekcji Batmana.

Offline Bazyliszek

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #10 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:52:29 »
Nie wiem czy nie została "zdementowana", mamy tu eksperta od kolekcji, powinien coś wiedzieć  :)
Bazyl - dlaczego kolekcje blokują Egmont ?

Kolekcje były i są tylko wymówką dla Egmontu żeby nie wydawać tego czy tamtego. A po załatwieniu Kolekcji dalej są wymówką by nie wydawać, bo "skoro Kolekcja padła (wcale nie przez nas) wydając podobne rzeczy, to my tym bardziej tego nie wydamy, żeby nie stracić." I w ten sposób Egmont z Kolekcji robi kozła ofiarnego i kopie pod nim ile może, bo inaczej traci na ich rzecz klientów.

Mielibyśmy od cholery starego DC, gdyby WKKDC nie zostało przerwane. A tak mamy teraz tylko płacz i zgrzytanie zębów. I na klasyki możemy sobie tylko na zagranicznych stronach popatrzeć.

Offline Maragast

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #11 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:53:32 »
No przecież są Old DC:
- Ptaki Nocy
- Hitman
- Animal Man - zanim ktoś powie, że to przy okazji Vertigo to uściśnijmy, że pomimo przynależności do Vertigo seria należy do oficjalnej chronologii DC (jeden z zeszytów to tie-in do eventu "Inwazja").

Do tego jakby więcej Deluxów się ukazuje i tam też jest sporo dobrego (no przecież Multiversity, Swamp Thing Snydera czy Green Arrow Lemiere to świetne serie i niezłe grubasy - tak wiem, że to nowsze DC ale chodzi o to, że rozszerza ofertę).
Ponadto doszła też linia Black Label, w której zapowiedzieli kolejne pozycje.
No i Zegar Zagłady i komiksy o Batmanie, który się śmieje.
Sporo tego.

Ze względu na tak rozbudowaną ofertę (DC Odrodzenie i Uniwersum DC, oraz Black Label i Deluxy) jasne jest, że nie dostajemy tego starszego DC tak dużo jakbyśmy chcieli.

Zresztą poza DC Odrodzenie i Uniwersum DC zsumujcie sobie Deluxy, Black Label i serie DC ukazujące się przy Vertigo (Doom Patrol i Animal Man to Vertigo ale także typowe Old DC) - gdzie tu chcecie upchnąć jeszcze coś?

Poszli w Morrisona (Doom Patrol i Anima Men) oraz Hitman to najpierw to skończą zanim dadzą nam kolejne runy. A skoro tyle Morrisona wydają to pewnie za rogiem też gdzieś szykują jego Batmana (po Animal Manie).

Patrzcie jak wolno ukazują się te większe serie w Klasyce Marvela (Ultimate Spider-Man, Daredevil, Punisher Deadpool czy kosmos).

Offline R~Q

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #12 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:58:06 »
No przecież są Old DC:
- Ptaki Nocy
- Hitman
- Animal Man - zanim ktoś powie, że to przy okazji Vertigo to uściśnijmy, że pomimo przynależności do Vertigo seria należy do oficjalnej chronologii DC (jeden z zeszytów to tie-in do eventu "Inwazja").

Do tego jakby więcej Deluxów się ukazuje i tam też jest sporo dobrego (no przecież Multiversity, Swamp Thing Snydera czy Green Arrow Lemiere to świetne serie i niezłe grubasy - tak wiem, że to nowsze DC ale chodzi o to, że rozszerza ofertę).
Ponadto doszła też linia Black Label, w której zapowiedzieli kolejne pozycje.
No i Zegar Zagłady i komiksy o Batmanie, który się śmieje.
Sporo tego.

Ze względu na tak rozbudowaną ofertę (DC Odrodzenie i Uniwersum DC, oraz Black Label i Deluxy) jasne jest, że nie dostajemy tego starszego DC tak dużo jakbyśmy chcieli.

Zresztą poza DC Odrodzenie i Uniwersum DC zsumujcie sobie Deluxy, Black Label i serie DC ukazujące się przy Vertigo (Doom Patrol i Animal Man to Vertigo ale także typowe Old DC) - gdzie tu chcecie upchnąć jeszcze coś?

Poszli w Morrisona (Doom Patrol i Anima Men) oraz Hitman to najpierw to skończą zanim dadzą nam kolejne runy. A skoro tyle Morrisona wydają to pewnie za rogiem też gdzieś szykują jego Batmana (po Animal Manie).

Patrzcie jak wolno ukazują się te większe serie w Klasyce Marvela (Ultimate Spider-Man, Daredevil, Punisher Deadpool czy kosmos).
Ja się z tobą zgadzam, ale powiedz to tym malkontentom, którzy co chwilę w temacie Egmontu narzekają na brak Old DC. Podkreślam, na tym forum Old DC jest uznawane za synonim Knightfalla, Norma Breyfogle'a, No Man's Land i Batmana Morrisona.

ramirez82

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #13 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:59:54 »
Nieprawda, również za Batwoman Rucki, 52, Secret Six :)

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #14 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:08:47 »
A zwłaszcza za Green Lantern Johnsa  :) 52 i wiele innych. Ktoś tu sobie sam taki synonim zrobił :)

Nie mieszajcie do tego Doom Patrol i Animal Mana bo to wychodzi jako Vertigo (jaszcze Sandman Universe dodajcie :) ) i tyle tomów rocznie ile ma być. I na pewno TK nie chodziło o te serie gdy zapowiadał (nawet kiedyś użył słowa "linia" że powróci po WKKDC) wydawanie starego DC w podwójnych tomach.

"Old DC" na tą chwilę to Ptaki Nocy i Hitman. A po tym gdzie to leży w katalogu może już nie być "Old DC"

A że DC na twardo będzie więcej od Klasyki Marvela to sam pisałem ze 2/3 razy :)

Po Animal Manie będzie Invisibles.

Przepraszam za 15 edycji  ;)
« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 15:26:17 wysłana przez JanT »