Autor Wątek: Old DC od Egmontu  (Przeczytany 28199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #30 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:15:49 »
@Maragast

Piątka. Też sprzedałem Electrę Assasin.

Mnie tam Egmont mógłby w ogóle nie obchodzić. Ja kupuję TYTUŁY które chcę mieć,  nieważne kto je wydał. Tyle że jak Egmont podgryza WKKM i WKKDC i obiecuje, że niby jak mu konkurencja zniknie, to czego on nie wyda, a potem dalej nie wydaje, tego co miało być w Kolekcji, to mnie szlag jasny trafia. Miałbym już teraz i Kingdome Come i Nowych Bogów i Batman:Jekyl and Hyde i masę innych pozycji bez żadnej łaski ze strony TK. A tak, to rzuca jakieś ochłapy i każe się ludziom cieszyć. Tylko to mnie wkurza.

Offline Cypher

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #31 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:24:53 »
Co innego czy się coś komuś podoba, a co innego czy należy do klasyki czy nie.

Multivercity to obecnie klasyka komiksu (stety bądź niestety ale tak jest) - klasyka komiksu zawsze jest perełką w ofercie każdego wydawnictwa. Nawet jeśli komiks jest trudny i przez to nie trafia do wszystkich nie zmienia faktu, że jest on klasyką - zatem perełką w ofercie Egmontu.

"Batman, który się śmieje" to już postać kultowa (znowu stety bądź niestety ale tak jest). Niezależnie czy komuś podobał się "Metal" czy nie to postać Batmana, który się śmieje bardzo szybko stała się postacią kultową w DC - zatem wydanie komiksu o nim jest kolejną perełką w ofercie Egmontu.

Nie nazwal bym ich ani klasyką ani "perelką". Nie zasługują na to miano. Za wysokie progi. Garść frazesów ich opisująca, też tego nie zmieni. To tylko lub aż, kamienie milowe DC Comics, które Egmont musi wydać i zapomnieć. Ja mogę je przeczytać i zapomnieć. Do prawdziwych klasyków się wraca, do nich nie wrócę.


Offline MarcusSz

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #32 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:26:58 »
Ja to się tobie dziwie jak podniecasz się postami Bazyla (ciągle te same głupoty)

Podsumowując mój "wątek" to z DC są takie linie (i TK tak sam używał takiego określenia na wszystkie) choć teraz bardziej umownie przez to zamieszanie z Black Label:

-Vertigo: Animal Man, Promethea, Sweet Tooth, Doom Patrol, Hellblazer, Śpioch itp

-Odrodzenie/Uniwersum DC: tu wiadomo.

-DC Deluxe: tu wiadomo.

-DC Black Label: Batman Przeklęty, Harleen, Superman Rok Pierwszy itp

-Old DC: Gotham Central, JLA (Morrison), Hitman itp

I to ostanie mogło zostać zamiecione pod dywan zaraz po powrocie.

Proste jak drut a nie jakieś tam synonimy nie wiadomo czego :)

Można by nawet na siłę dodać DC Metal wszak tak jest zakwalifikowany wydany w kwietniu Batman, który się śmieje.

Natomiast obiektywnie patrząc, to i tak mam wrażenie że jest tego porównywalnie z Marvelem, a czasami nawet więcej. Tam mamy tylko dwie linie NOW 2.0 i Classic, ewentualnie można by jeszcze Conana dodać.

Offline michał81

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #33 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:31:05 »
Tyle że jak Egmont podgryza WKKM i WKKDC i obiecuje, że niby jak mu konkurencja zniknie, to czego on nie wyda, a potem dalej nie wydaje, tego co miało być w Kolekcji, to mnie szlag jasny trafia.
To poczekaj na informacje o Star Wars. Jakimś dziwnym trafem, kiedy Egmont traci prawa do marki to konkurencja zamyka swoją Kolekcję i nie wydaje i Star Wars nie ma na rynku. Bo jęczysz o Kingdom Come, które było dawno temu dostępne (trzeba było kupować), a jak wyjdzie to będziesz pisał, że Egmont wydał dubla? Wg twojego rozumowania to jest dubel, bo tak piszesz zarówno w komiksach o Kaczkach i w przypadku zapowiedzianego Daredevila. Przestań trollować.

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #34 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:33:44 »
Można by nawet na siłę dodać DC Metal
Można. Ale to taki spin off Uniwersum DC :)

a czasami nawet więcej.
Licząc z Vertigo to zdecydowanie więcej.

Offline death_bird

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #35 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:36:35 »
Przestań trollować.

Przestanie gdy przestaniecie odpowiadać. Troll karmiony ma się świetnie i trollować nie przestaje.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #36 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:52:44 »
No właśnie nie przestanie, nawet bany na innych forach tego nie zmieniły dalej pisze to samo. Jak nikt nie będzie reagować to nowe osoby, które tu się pojawią jeszcze uznają, że prawda jest tak jak on głosi.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cypher

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #37 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:54:40 »
To poczekaj na informacje o Star Wars. Jakimś dziwnym trafem, kiedy Egmont traci prawa do marki to konkurencja zamyka swoją Kolekcję i nie wydaje i Star Wars nie ma na rynku. Bo jęczysz o Kingdom Come, które było dawno temu dostępne (trzeba było kupować), a jak wyjdzie to będziesz pisał, że Egmont wydał dubla? Wg twojego rozumowania to jest dubel, bo tak piszesz zarówno w komiksach o Kaczkach i w przypadku zapowiedzianego Daredevila. Przestań trollować.
To już chyba ociera się o filozofię.
Pożąda i pragnie się czegoś, czego nie ma.
Kingdom Come i nowe wydanie. No nie wiem czy po lekturze, nie okaże się że niektórzy spodziewali się czegoś innego.
O formę się nie martwię, ale pewnie i tacy się znajdą co im A. Ross się nie spodoba.
A już całkowicie nie rozumiem fenomenu Diabła Stróża, przecież to średniak (moim zdaniem :) ), napisałbym gorzej, ale mógłbym obrazić niektórym uczucia religijne) tyle że sygnowane podpisem Kevina Smitha.

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #38 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:57:43 »
No właśnie nie przestanie, nawet bany na innych forach tego nie zmieniły dalej pisze to samo. Jak nikt nie będzie reagować to nowe osoby, które tu się pojawią jeszcze uznają, że prawda jest tak jak on głosi.
Jakie reagować? To się nazywa karmieniem :)

Kingdom Come i nowe wydanie. No nie wiem czy po lekturze, nie okaże się że niektórzy spodziewali się czegoś innego.
Scenariuszowo to na bank Bazylowi nie podejdzie :)

Offline zombie001

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #39 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:17:09 »

- niektórzy zaczynają identyfikować limitowaną kolekcję Batman Noir oraz zapowiedziane Batman Black and White z tym upragnionym Old DC - niektórzy zaczynają sami sobie wkręcać, że to jest właśnie to "zapowiadane" Old DC albo że Egmont "zrezygnował" z Knightfalla, Morrisona na rzecz Noir i B&W.

xD
Chyba za poważnie to wziąłeś do siebie. Ja jestem niemal na 100% pewien, że któryś z użytkowników zrobił sobie taki żartobliwy przytyk z tym Noirem zamiast Old DC.

Zaś na tym forum przez "Old DC" rozumie się urojone wydanie serii takich jak Knightfall, No Man's Land, Batman Morrisona...

Myślę. że część użytkowników pije tak do tych wydań Knightalla, No Man's Land czy Morrisona, bo są to też rzeczy, które wydaje/wydało Urban Comics, a nasz Egmont, przynajmniej na to wygląda, dość często od nich ściąga.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline R~Q

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #40 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:29:03 »
Podsumowując mój "wątek" to z DC są takie linie (i TK tak sam używał takiego określenia na wszystkie) choć teraz bardziej umownie przez to zamieszanie z Black Label:

-Vertigo: Animal Man, Promethea, Sweet Tooth, Doom Patrol, Hellblazer, Śpioch itp

-Odrodzenie/Uniwersum DC: tu wiadomo.

-DC Deluxe: tu wiadomo.

-DC Black Label: Batman Przeklęty, Harleen, Superman Rok Pierwszy itp

-Old DC: Gotham Central, JLA (Morrison), Hitman itp

I to ostanie mogło zostać zamiecione pod dywan zaraz po powrocie.

Proste jak drut a nie jakieś tam synonimy nie wiadomo czego :)
Super JanT, tego posta powinieneś wklejać do każdej dyskusji ze swoim udziałem, nie zapominając zaznaczyć, że to, co piszesz w formie oznajmującej to tylko twoje przypuszczenia. Bp są na tym forum ludzie wprowadzeni w błąd i to nie tylko ja.

i żaden problem przeczytać skany na tablecie do czasu ponownego wydania.
Uważaj, bo zaraz zlecą się krzyżowcy antypiractwa.


Można by nawet na siłę dodać DC Metal wszak tak jest zakwalifikowany wydany w kwietniu Batman, który się śmieje.
Metal i kontynuacje dzieją się w trakcie Rebirth/DC Universe.



nasz Egmont, przynajmniej na to wygląda, dość często od nich ściąga.
W sensie w jednym przypadku

ramirez82

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #41 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:31:05 »
W sensie w jednym przypadku

O którym jednym mówisz? Hellblazerze, czy Batman Metal?

Offline Cypher

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #42 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:38:38 »
O dobrze, że przypomniałeś Urban Comics, chciałem sprawdzić zawartość


(JanT chyba nawet gdzieś wklejał ten cover z opisem, ale nie mogłem znaleść)
Spoiler: PokażUkryj
i jak nic nie wytną

to w środku będzie:
Batman/Superman #1-5 + Black Adam: Year of The Villain #1 + The Infected: King Shazam + The Infected: Scarab + The Infected: Deathbringer + The Infected: The Commissioner + Supergirl Annual #2

Offline R~Q

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #43 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:45:49 »
O którym jednym mówisz? Hellblazerze, czy Batman Metal?
O Batman Metal, o Hellblazerze nie wiedziałem jeśli tak jest.

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #44 dnia: So, 09 Maj 2020, 20:34:19 »
Super JanT, tego posta powinieneś wklejać do każdej dyskusji ze swoim udziałem, nie zapominając zaznaczyć, że to, co piszesz w formie oznajmującej to tylko twoje przypuszczenia. Bp są na tym forum ludzie wprowadzeni w błąd i to nie tylko ja.
Nie wiem o co dokładnie chodzi.