Autor Wątek: Old DC od Egmontu  (Przeczytany 28289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zombie001

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #210 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 19:37:49 »
A czemu by nie? :)

Wydaje mi się, że niezależnie od kolekcji Egmont wszystkie te rzeczy i tak mógłby wydawać równolegle, bo to są kwestie odrębnych umów, między:
a) wydawcą kolekcji a DC,
b) Egmontem a DC.

Tak się nie dzieje, bo to ze zrozumiałych przyczyn, nie byłoby opłacalne dla Egmontu.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #211 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 12:55:28 »
Jako że "Old DC" zostało zawinięte to zrobiłem listę grubych Batmanów w sam raz do DC Deluxe i których nie ma w kolekcji Batmana

A może w UK przedłużą kolekcję i te tomy też do niej wpadną? Star Treka przedłużyli do 120, to tym bardziej Batmana by pasowało xD

Offline R~Q

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #212 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 08:06:21 »
W którym momencie TK mówi o kolekcji Eaglemoss?

ramirez82

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #213 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 08:20:11 »
W temacie o DC, jak pada pytanie o tytuły sprzed N52. No wysil się, poszukaj...  ::)

Offline Odyn

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #214 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 08:50:53 »
Kojarzycie może, czy zapowiedziany drugi tom Ptaków Nocy to kontynuacja wątków z pierwszego, czy raczej jakaś inna osobna historia z runu Simone?
Skoro pojawił się w zapowiedziach drugi tom w końcu zacząłem się interesować tym tytułem :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline indyk1983

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #215 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 09:00:31 »
kontynuacja

Offline Odyn

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #216 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 11:40:31 »
Dzięki!

EDIT: a masz gdzieś rozpiskę jakie zeszyty będą wchodzić w ten trade? Bo nie umiem znaleźć anglojęzycznego wydania dla porównania
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Maj 2021, 11:55:50 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Sparnage

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #217 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 12:48:36 »
Według rozpiski to w skład tomu powinny wchodzić: Batgirl #57, Batman #633, oraz Birds of Prey#68-80.
Gail Simone pisze do numeru 108, więc jak dobrze pójdzie to możemy dostać jeszcze 2 tomy z jej runu.

Offline Odyn

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #218 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 13:00:44 »
Super! W końcu coś więcej z Black Canary i Huntress od Egmontu.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline michał81

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #219 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 21:42:22 »
Według rozpiski to w skład tomu powinny wchodzić: Batgirl #57, Batman #633, oraz Birds of Prey#68-80.
Gail Simone pisze do numeru 108, więc jak dobrze pójdzie to możemy dostać jeszcze 2 tomy z jej runu.
Te dwa zeszyty Bgirl #57 oraz Batman #633 to część War Games (dokładnie akt 3 część 6 oraz 8 ). Wcześniej dostaliśmy zeszyty powiązane z tą historia w Catwoman Brubakera (dokładnie akt 1 część 7, akt 2 część 7, akt 3 część 7). Sama seria Birds of Prey nie ma tie-inów do War Games. Jedynie na początku zeszytu #75 są nawiązania do tej historii, ale dzieje się on już po jej zakończeniu. Zastanawiam się czemu DC dodało te dwa zeszyty do tego wydania zbiorczego. Gail Simone nie napisała żadnego z nich. Oracle odgrywa dużą rolę w tej historii, ale dla samej serii Ptaków Nocy raczej nie mają one znaczenia. Lepszym rozwiązaniem było by wycięcie ich z tego zbiorczego i wydanie oddzielnie kompletnego wydania Batman: War Games, bo tak dostaniemy strasznie poszarpaną historię.

W ramach ciekawostki wcześniejsze wydania zbierające zeszyty Birds of Prey#68-80 ("Sensei and Student", "Between Dark and Dawn" oraz "The Battle Within") nie posiadały tych dodatkowych zeszytów.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Maj 2021, 21:49:47 wysłana przez michał81 »

Offline Kandor

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #220 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 21:49:55 »
No poprawił Marcina, choć ten dobrze zapytał, no ale bez przesady, wszystkiego też nie musi wiedzieć. Zwłaszcza, że jak chwilę wcześniej mówił, rozmawiali już kilka godzin, to też koncentracja już nie ta :)
Dobrze zapytał? Czyżby? Marcin popadł w konsternację, wybąkał że tak ma napisane i dalej nie drążył bo sam (przynajmniej w danej chwili) nie wiedział co czyta/o co pyta. Z tegorocznego nagrania wiem, że co do wielu komiksów pan Marcin posiada dość szczegółową wiedzę (np. co co X-Men Grand Design), ale tu "dał ciała" :-) [oczywiście "dobrze" w sensie, że przeczytał samo pytanie, ale nie było to pytanie w pełni świadome :-)]
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Maj 2021, 21:51:41 wysłana przez Kandor »

Offline Darth_Simon

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #221 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 22:30:37 »
A jakie macie zdanie o pierwszym tomie Ptaków Nocy ?
Warto wchodzić w tę serię czy raczej przeciętniak lub słabizna ?
Ciekawe, że dostaje kontynuację (zupełnie się tego nie spodziewałem)

Jak uważacie jakie serie z DC (sprzed Flashpointu) zasługują na wydanie ?

EDIT: Nie licząc Batmana Morrisona
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Bazyliszek

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 22:36:06 »
Do dziś nie przeczytałem 1 tomu. Leży na kupce wstydu. Hmmmm... Trzeba się będzie za to zabrać, jeśli rozważam zakup i 2 tomu.

@Darth_Simon
No Man's Land, dalszy ciąg Latarni Jonesa po Blackest Night. Międzynarodowa Liga Sprawiedliwości. JLA po runie Morrisona. Camelot, One Milion, Inwazja. Godzina Zero. To mi do głowy przychodzi z DC.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Maj 2021, 22:38:05 wysłana przez Bazyliszek »

Offline OokamiG

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #223 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 22:43:27 »
Poczekaj na kolekcję z tymi  tytułami.

Offline michał81

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #224 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 23:09:55 »
A jakie macie zdanie o pierwszym tomie Ptaków Nocy ?
Warto wchodzić w tę serię czy raczej przeciętniak lub słabizna ?
Ciekawe, że dostaje kontynuację (zupełnie się tego nie spodziewałem)
Mi się podobało. Ciekawe postacie, raczej bliżej nie znane polskiemu czytelnikowi. Nie jest to seria wybitna, ale dobra. Przyjemny akcyjniak. Było sporo zastrzeżeń na tym forum co do warstwy graficznej choć osobiście uważam, że niesłusznie. Z czasem i tak ulega ona zmianie.
Co do kontynuacji to nie mogła wyjść wcześniej, bo nie było jeszcze nowego zbiorczego wydania. Stare wydania to były tpb po kilka zeszytów. Te nowe są bardziej obszerne.