Autor Wątek: Old DC od Egmontu  (Przeczytany 28197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #15 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:24:08 »
Mielibyśmy od cholery starego DC, gdyby WKKDC nie zostało przerwane. A tak mamy teraz tylko płacz i zgrzytanie zębów. I na klasyki możemy sobie tylko na zagranicznych stronach popatrzeć.

Płacz i zgrzytanie zębów???

Czekaj, czekaj, podsumujmy dokładnie jak się zmieniła oferta Egmontu po zakończeniu WKKDC:

Najpierw Deluxy:
- ukazują się częściej (bo przy kolekcji czasem wychodziły żadziej niż co dwa miesiące, a teraz wychodzą częściej);
- są bardziej różnorodne (Arrow, Miracle, Shazam, Swamp Thing - Batman już tu nie dominuje - jest go sporo ale nie dominuje),
- pojawiają się tomy dużo grubsze (cały Run Arrowa Lemiere, Swamp Thinga Snydera czy Miracle Kinga, a do tego Multiversity).

Czyli jest dużo lepiej, oferta większa i dłuższa.


Idźmy dalej, teraz powiedzmy serie DC w Vertigo (chodzi o serie DC przypisane do Vertigo):
- w czasie kolekcji zaczęli wydawać tylko Swamp Thinga Moora,
- teraz kończą Doom Patrol, zaczęli Hitmana i zapowiedzieli Animal Mana.

No kurde - tu chyba nikt nie czuje się rozczarowany - same klasyki.
I żeby nie było, po raz kolejny powtarzam, te serie ukazują się w Vertigo ale to jest typowe STARE DC i do tego same KLASYKI.

I znowu po zakończeniu kolekcji jest dużo lepiej.


No i dalej mamy Black Label, w którą Egmont wszedł po zakończeniu WKKDC:
- sukcesywnie wydają kolejne tomy, z których każdy jest wart uwagi (nawet ten powszechnie krytykowany Przeklęty jest wart uwagi i zapoznania się z nim, a Biały Rycerz i Harleen są super - te zapowiedziane ponoć też).

Ojej, patrz - znowu po zakończeniu kolekcji Egmont wydaje coś czego nie wydawał wcześniej.


Co tam mamy dalej?
- pojedynczy tom Ptaki Nocy,
- komiksy o Batmanie, który się śmieje.

Kolejne tomiki, które rozbudowują ofertę.


GDZIE ZATEM TU WIDZISZ PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW PANIE BAZYLISZEK???


Żeby nie było, ja też lubię kolekcje, mam całe WKKDC i jakby wychodziło to bym dalej kupował.
Ale nie piszmy takich BZDUR, że po zakończeniu kolekcji mamy "PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW", bo w kolekcji nie dostalibyśmy kompletnych runów Anima Mana, Doom Patrolu, Swamp Thinga, Mister Miracle, Hitmana i Ptaków Nocy oraz takich perełek jak Białego rycerza, Harleen, Multiversiti i Batman, który się śmieje.

Więc jest naprawdę dobrze.

A tak poza tym naprawdę wolę Doom Patrol i Anima Mana Morrisona niż Knightfall, które wydano w Semicach i żaden problem przeczytać skany na tablecie do czasu ponownego wydania.

Offline Bazyliszek

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #16 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:26:21 »
I jeszcze Old DC to np. wspomniana Inwazja, czy One Milion czy Camelot 3000. Poza tym wszyscy inni mają już No Man's Land, 5 sezon serialu Gotham zrobiono na jego motywach, a ja nie mogę ciągle tego po polsku dostać. I to jest wkurzające.

Czemu te tytuły nie mogą być wydane, a traci się miejsce na te nowsze Batmany w Black Label czy Supermana Rok Pierwszy. Albo wznawia się wydanego już Czerwonego Syna, którego wszyscy mają. :) A Beyfolge'a ani zeszyciku. :(

@Maragast
Masz rację z Knightfallem. Tak jak Rządy Supermanów można to sobie w TM Semic przeczytać, więc tu z mojej strony ból tyłka jest mniejszy. Choć zamiast tytułów zaprezentowanych w Noir wolałbym nowe wydanie właśnie tej historii.
Ale Ziemi Niczyjej sobie już w TM Semicach nie przeczytam. Zamiast tych nowszych Batmanów śmiejących się czy przeklętych wolałbym właśnie Invasion czy Legacies. Albo Batman and Outsiders. Albo własnie Nightwing Year One a nie Superman. Poza trym wydanie samej, gołej "Blackest Night" ze środka, a potem skoczenie od razu do GL Morrisona, to wg mnie policzek dla fanów.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 15:36:59 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Maragast

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #17 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:27:01 »
A zwłaszcza za Green Lantern Johnsa  :) 52 i wiele innych. Ktoś tu sobie sam taki synonim zrobił :)

Nie mieszajcie do tego Doom Patrol i Animal Mana bo to wychodzi jako Vertigo

Vertigo należy do DC (podobnie jak Black Label) więc są to tomu DC wydane w ramach imprintu Vertigo.
Wszystkie postacie z Doom Patrolu, Anima Mena czy Hitmana pojawiają się w innych seriach DC.
Nie wszystko z Vertigo należy do Uniwersum DC ale te pozycje zdecydowanie.

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #18 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:31:17 »
Uniwersum DC
Uniwersum DC to ta linia z czarnymi grzbietami  ;)
Nie wszystko z Vertigo należy do Uniwersum DC ale te pozycje zdecydowanie.
Ja to wiem ale mi chodzi o "linie" wydawnicze. Tak samo teraz wydają Wildstorm raz w DC Deluxe a raz w Vertigo.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 15:33:57 wysłana przez JanT »

Offline xanar

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #19 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:42:50 »
I jeszcze Old DC to np. wspomniana Inwazja, czy One Milion czy Camelot 3000. Poza tym wszyscy inni mają już No Man's Land, 5 sezon serialu Gotham zrobiono na jego motywach, a ja nie mogę ciągle tego po polsku dostać. I to jest wkurzające.

Czemu te tytuły nie mogą być wydane, a traci się miejsce na te nowsze Batmany w Black Label czy Supermana Rok Pierwszy. Albo wznawia się wydanego już Czerwonego Syna, którego wszyscy mają. :) A Beyfolge'a ani zeszyciku. :(

Ja to się tobie dziwie Bazyl, podniecasz się tymi kolekcjami jakby to nie wiadomo co było, dostałbyś pięć zeszytów jak to w kolekcji dają i się będziesz tym podniecał. Nie lepiej kupić po angielsku i sobie przeczytać, zamiast spamować to samo po raz tysięczny, bo Egmont nie chce wydać tego co jak chce  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #20 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:45:13 »
No to po cholerę cała ta dyskusja o katalogu Egmontu, jak wszyscy mogą sobie kupić wszystko po angielsku, a Szninkiela po francusku? Dzięki @xanar za rozwiązanie problemu.

Offline Cypher

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #21 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:46:42 »
Już nie słodżcie już tak temu Egmontowi, bo się niedobrze robi, wiem że robicie przeciwwage dla bazyla, ale bez przesady.
Nie jesteśmy w jakimś klubie książki Egmontu, by wszystko co on wydaje miało się podobać lub żeby był przymus wszystko kupować.
Ale jak czytam, że np. Multivercity czy Batman, który się śmieje to perełki, to serio śmiech Jokera mnie bierze. :)
W katalogu E2020 też bym kilka takich "perełek" znalazł.

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #22 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:57:29 »
Ja to się tobie dziwie Bazyl, podniecasz się tymi kolekcjami
Ja to się tobie dziwie jak podniecasz się postami Bazyla (ciągle te same głupoty)

Podsumowując mój "wątek" to z DC są takie linie (i TK tak sam używał takiego określenia na wszystkie) choć teraz bardziej umownie przez to zamieszanie z Black Label:

-Vertigo: Animal Man, Promethea, Sweet Tooth, Doom Patrol, Hellblazer, Śpioch itp

-Odrodzenie/Uniwersum DC: tu wiadomo.

-DC Deluxe: tu wiadomo.

-DC Black Label: Batman Przeklęty, Harleen, Superman Rok Pierwszy itp

-Old DC: Gotham Central, JLA (Morrison), Hitman itp

I to ostanie mogło zostać zamiecione pod dywan zaraz po powrocie.

Proste jak drut a nie jakieś tam synonimy nie wiadomo czego :)

Offline xanar

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #23 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:59:42 »
No to po cholerę cała ta dyskusja o katalogu Egmontu, jak wszyscy mogą sobie kupić wszystko po angielsku, a Szninkiela po francusku? Dzięki @xanar za rozwiązanie problemu.
No i co w związku z tym za 10 lat też będziesz pisał, że ci Egmont czegoś tam nie wydał.

Już nie słodżcie już tak temu Egmontowi, bo się niedobrze robi, wiem że robicie przeciwwage dla bazyla, ale bez przesady.
Nie jesteśmy w jakimś klubie książki Egmontu, by wszystko co on wydaje miało się podobać lub żeby był przymus wszystko kupować.
Ale jak czytam, że np. Multivercity czy Batman, który się śmieje to perełki, to serio śmiech Jokera mnie bierze. :)
W katalogu E2020 też bym kilka takich "perełek" znalazł.
Większość raczej jest tak "umiarkowanie" nastawiana.

Ja to się tobie dziwie jak podniecasz się postami Bazyla (ciągle te same głupoty)
Nic ci na to nie poradzę, że jesteś za slaby psychicznie żeby z Bazylem dyskutować  :)
« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 16:01:31 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #24 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:01:09 »
-Vertigo: Animal Man, Promethea, Sweet Tooth, Doom Patrol, Hellblazer, Śpioch itp

-Odrodzenie/Uniwersum DC: tu wiadomo.

-DC Deluxe: tu wiadomo.

-DC Black Label: Batman Przeklęty, Harleen, Superman Rok Pierwszy itp

-Old DC: Gotham Central, JLA (Morrison), Hitman itp
Rozgraniczmy Odrodzenie/Uniwersum DC. To są dwie linie wydawnicze, przenikające się, ale zdecydowanie widać różnice i podział miedzy nimi. Zapominasz też, że obie wychodzą (co prawda już z zamkniętej) linii Nowe DC Comics, którego komiksy można jeszcze nabyć (nie wszystkie ale sporą ilość) i które można w katalogu znaleźć.

Offline Maragast

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #25 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:02:24 »
Ale jak czytam, że np. Multivercity czy Batman, który się śmieje to perełki, to serio śmiech Jokera mnie bierze. :)

Co innego czy się coś komuś podoba, a co innego czy należy do klasyki czy nie.

Multivercity to obecnie klasyka komiksu (stety bądź niestety ale tak jest) - klasyka komiksu zawsze jest perełką w ofercie każdego wydawnictwa. Nawet jeśli komiks jest trudny i przez to nie trafia do wszystkich nie zmienia faktu, że jest on klasyką - zatem perełką w ofercie Egmontu.

"Batman, który się śmieje" to już postać kultowa (znowu stety bądź niestety ale tak jest). Niezależnie czy komuś podobał się "Metal" czy nie to postać Batmana, który się śmieje bardzo szybko stała się postacią kultową w DC - zatem wydanie komiksu o nim jest kolejną perełką w ofercie Egmontu.


Mi się przykładowo kompletnie nie podobała "Elektra Assasin" - wymęczył mnie ten komiks i od razu go sprzedałem bo nie chcę już nigdy więcej go nawet oglądać. Ale nie piszę, że komiks nie jest perełką w ofercie Egmontu bo choć mi się nie podobał to dziś należy do klasyki komiksów Marvela (no i znowu stety bądź niestety).

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #26 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:05:07 »
Rozgraniczmy Odrodzenie/Uniwersum DC.
Miałem nawet w nawiasie napisać że to dwie :) Egmont to podzielił po swojemu to napisałem razem. Ilościowo też wychodzi razem.

Offline michał81

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #27 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:08:46 »
Miałem nawet w nawiasie napisać że to dwie :) Egmont to podzielił po swojemu to napisałem razem.
Zrobił jak zrobił, ale widać ten podział nie tylko pod względem startu serii znowu od "1" ale także i w wyglądzie okładki. I wcale nie uważam, że to co zrobił jest akurat złe. Złe to jest urwanie kilku serii bez zamknięcia wątków.

Offline xanar

Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #28 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:10:13 »
Musiało się wybitnie źle sprzedawać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Old DC od Egmontu
« Odpowiedź #29 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:14:18 »
Zrobił jak zrobił, ale widać ten podział nie tylko pod względem startu serii znowu od "1"
Są to dwie linie ale tworzą tak jakby jedną linię wydawniczą :)