Autor Wątek: New 52/Nowe DC Comics  (Przeczytany 22603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #75 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 08:19:27 »
To mam jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o Detective Comics tomy 3-7 (o dwóch pierwszych nie rozmawiajmy, proszę :) ) ?

Czytałem przed chwilą recenzje na Paradoksie i ogólnie jestem pozytywnie nastawiony. Mam wrażenie, że postacie przeplatają się we wszystkich seriach związanych z Batmanem (wczoraj skończyłem czytać trylogię Wiecznego Batmana - już 3x czytaną :) a dziś zabiorę się po raz kolejny po bardzo dobrą Ostateczną Rozgrywkę ), bardzo często są odwołania do wydarzeń, które mają miejsce w tym okresie w życiu Gotham i samego Batmana. Jeśli się mylę, to poprawcie. Najważniejsze, że dalej mamy aspekty detektywistyczne w mniejszym lub większym wydaniu i interesujących rysowników. No i pojawiają się postacie, które bardzo lubię jak Catwoman, Ivy, Pingwin, Man-Bat, czy Harvey Bullock.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #76 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 10:04:57 »
Czytałem całość.
Tomy 3-4 łączą się ze sobą (właściwie tom 3 i pierwsza polowa tomu 4) i częściowo z tomem 1 bo ważną role odgrywa tu Pingwin.
Tom 5 jest częściowo połączony z poprzednimi bo jedna z historii (tomik ma w sobie chyba 3 historie, o ile dobrze pamiętam) kończy wątek Man-Bata.
Moim zdaniem tomy 4-5 są bardzo fajne.
Tomy 6-7 to dwie osobne i nie powiązane z sobą historie.
Czyta się to naprawdę przyjemnie choć w recenzjach narzekano na powtarzalność utartych schematów (jeden przeciwnik ma motywacje bardzo podobne do Blooma z głównej serii - choć czyta się to znacznie lepiej niż komiksy z Bloomem).

Jak już przeczytałeś Wiecznego Batmana oraz Wiecznego Batmana i Robina to myślę, że warto sięgnąć do tych tomów, ale jeśli nie czytałeś Wiecznego Batmana i Robina to lepiej zainwestować w ten komiks bo jest dużo lepszy.

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #77 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 10:11:09 »
Jak już przeczytałeś Wiecznego Batmana oraz Wiecznego Batmana i Robina to myślę, że warto sięgnąć do tych tomów, ale jeśli nie czytałeś Wiecznego Batmana i Robina to lepiej zainwestować w ten komiks bo jest dużo lepszy.
Posiadam i też lubię :) przeczytam jeszcze raz, po zaliczeniu 7 i 8 tomu Batmana z regularnej serii. Fajnie mi się wraca po jakimś czasie do tych komiksów, zwłaszcza że czytam z małymi odstępami kilkudniowymi, starając się trzymać chronologię. Co chwilę łapię się na czymś co mi umknęło albo na co nie zwróciłem uwagi. I cały czas bawię się dobrze, momentami nawet lepiej niż za pierwszym razem, bo więcej wiem.
Z Detective Comics czytałem kiedyś tom 1, ale był słaby. Dwójka ponoć jeszcze gorsza. Od 3 tomu zaczyna się robić ciekawie wg recenzji internetowych.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Gazza

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #78 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 11:07:43 »
Mnie osobiście Detective Comics Tony'ego Daniel'a aż tak nie odrzuciło. Ale rozumiem ten ogólny hejt.

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #79 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 14:10:31 »
Czytałem całość.
Tomy 3-4 łączą się ze sobą (właściwie tom 3 i pierwsza polowa tomu 4) i częściowo z tomem 1 bo ważną role odgrywa tu Pingwin.
Tom 5 jest częściowo połączony z poprzednimi bo jedna z historii (tomik ma w sobie chyba 3 historie, o ile dobrze pamiętam) kończy wątek Man-Bata.
Moim zdaniem tomy 4-5 są bardzo fajne.
Czy wątki podjęte w tomach 3-5 są zakończone? Po 5 tomie zmienia się scenarzysta i różnie to bywa.. :)
Nie ukrywam, że najbardziej zależałoby mi na Laymanie
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #80 dnia: So, 22 Czerwiec 2019, 10:56:05 »
Tom 5 kończy ostatni wątek więc można by tu przerwać czytanie.
Tom 6 i 7 to dwie osobne historie ale czyta je się także przyjemnie pomimo, że są schematyczne (mi to akurat nie przeszkadzało).

A czytasz Detective Comics z Odrodzenia?
Bo tutaj bardzo fajnie kontynuowane są wątki postaci wprowadzonych w Wiecznym Batmanie i Wiecznym Batmanie i Robinie.

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #81 dnia: So, 22 Czerwiec 2019, 18:51:57 »
Tom 5 kończy ostatni wątek więc można by tu przerwać czytanie.
Tom 6 i 7 to dwie osobne historie ale czyta je się także przyjemnie pomimo, że są schematyczne (mi to akurat nie przeszkadzało).

A czytasz Detective Comics z Odrodzenia?
Bo tutaj bardzo fajnie kontynuowane są wątki postaci wprowadzonych w Wiecznym Batmanie i Wiecznym Batmanie i Robinie.
Czytam (tak samo jak run Kinga) :) Generalnie łykam większość wydanych rzeczy z Batmanem, chyba że coś ma naprawdę mierne oceny.
Teraz jestem świeżo po Wadze Superciężkiej i powiem szczerze, że mnie się podobało. Uwielbiam Gordona i podoba mi się, że sam bohater wyśmiewa te bat-króliczą zbroję, heh. Z N52 odpuszczam jedynie Epilog, Blooma przeczytam po WBiR. Jeśli gdzieś dorwę Detective Comics tomy 3-5 z N52 to kupię - fajnie mi uzupełnią tę sagę o Nietoperzu z czasów N52. Niewykluczone, że sięgnę też po 6 i 7.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #82 dnia: So, 22 Czerwiec 2019, 22:08:25 »
Fajny jest ten Batek z New52, bardzo fajny.
Zwłaszcza Wieczny Batman oraz Wieczni Batman i Robin zrobili na mnie ogromne wrażenie. No i oczywiście Trybunał Sów z Miastem Sów, bo to były pierwsze komiksy, które przeczytałem od czasów TM-Semic.

Chociaż i tak chyba najbardziej podobało mi się Długie Halloween i Mroczne Zwycięstwo - to chyba moje ulubione komiksy z Batmanem.

Offline Mateusz

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 12:32:44 »
Ostatnie posty dotyczące komiksów Batmana spoza New52 znajdziecie w temacie: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/batman/330/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Gazza

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 10:08:03 »
Wrzucam link do chronologii czytania/wydarzeń Nowego DC Comics! zamieszczoną przez Kelena na BatCave
http://www.batcave.com.pl/nowedc/plakat50proc.png

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 11:52:00 »
Wrzucam link do chronologii czytania/wydarzeń Nowego DC Comics! zamieszczoną przez Kelena na BatCave
http://www.batcave.com.pl/nowedc/plakat50proc.png
Często się tym posiłkuję :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Burizleif

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 18:13:19 »
Do Odrodzenia przydałby się podobny plakat

Offline Maragast

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 20:36:51 »
Zapraszam na moją stronkę poświęconą chronologii Marvela i DC.
Tu jest Chronologia DC po Flashpointcie:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/po-flashpointcie/
Nie jest to grafika ale jest wszystko jasno rozpisane.
Ponadto na stronce sa osobne chronologie poszczególnym bohaterom jak i poradniki Jak zacząć czytać...

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #88 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:36:13 »
Skończyłem w tym tygodniu Aquamana z 52 napisanego przez Geoff Johnsa. Podobał mi się. Czy ktoś czytał dalsze losy Artura w New52? Jest lepiej/gorzej?

Offline Murazor

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #89 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:39:54 »
Duzo gorzej. Glupkowate, a akcja jakas taka rwana. Rysunki raczej okej, ale nie jakies wybitne.