Autor Wątek: New 52/Nowe DC Comics  (Przeczytany 22419 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 07:25:35 »
Mam bardzo podobne odczucia, serię HQ lubię, ale nie stawiałbym jej absolutnie na piedestale. Humor czasami jest mocno prymitywny, ale są też mocniejsze momenty i całkiem ciekawe opowiastki. Największym plusem natomiast jest dla mnie sama postać (anty) bohaterki, którą w tym wydaniu bardzo polubiłem. To nie zbzikowana wariatka, ale osoba, która owszem, ma odpały (i to momentami mocne), jednocześnie często działa bezinteresownie, mimo, że motyw gotówki jest tu zarysowany, i non stop jej brakuje, a Harley odpowiada w tym przypadku nie tylko za siebie.
Zeszyty z New i Odrodzenia to praktycznie to samo, styl się nie zmienił, natomiast to co było w kolekcji to dla mnie była pomyłka, odbiłem się od tego tomiku.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline laf

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 07:43:17 »
Panowie, dzięki wszystkim za polecanki. Zamówienie już złożone. A miałem z N52 już nic nie kupować, jednak promocja zrobiła swoje  ;)
@death bird, to chyba mnie najbardziej zachęciło:
Ale ja jestem zwolennikiem humoru angielskiego, lekko dziwacznego i mnie różne głupoty nie przeszkadzają (przynajmniej w sytuacji gdy taka konwencja).
Mam dokładnie tak samo :)

JanT

  • Gość
Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 09:00:49 »
Całe ten run to jest 11 tomów (N52 + Rebirth) i na razie wygląda tak że Egmont nie wyda ostatniego.

Offline jotkwadrat

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 11:09:27 »
Komiks specyficzny, ale trzeba by go chyba traktować jako elseworld, bo gryzie się kompletnie z Suicide Squad. Raz, że kompletnie inny charakter postaci. Dwa, że HQ nie może mieszkać w Nowym Jorku i w tym samym czasie być zamknięta w więzieniu z resztą SS.

Offline Burizleif

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 11:16:57 »
Komiks specyficzny, ale trzeba by go chyba traktować jako elseworld, bo gryzie się kompletnie z Suicide Squad. Raz, że kompletnie inny charakter postaci. Dwa, że HQ nie może mieszkać w Nowym Jorku i w tym samym czasie być zamknięta w więzieniu z resztą SS.
Prawdopodobnie solówka jest w przyszłości i dzieje się po Suicide Squad.

Offline death_bird

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 21:55:50 »
@death bird, to chyba mnie najbardziej zachęciło:Mam dokładnie tak samo :)

Mam rozumieć, że w razie skuchy cała wina spada na mnie?  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 22:03:07 »
No a jak?
Ja przestrzegałem :) .

Co ciekawe, również uwielbiam angielski humor :D
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 22:06:22 »
A dałeś szansę klaunicy czy wykluczasz ją "from mountain"? ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline sad_drone

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 22:34:23 »
Trochę późno ale podłączam się do odradzania hq, miałem nieprzyjemność czytać tom z wkkdc i pierwszy tom new 52, i dla mnie są to komiksy płaskie, prostackie i bardziej żenujące niż zabawne. Zaznaczam że nie jest to zdecydowanie mój typ humoru (jak się śmiać to na smutno ;) ), i domyślam się że jeżeli ktoś lubi zbiory absurdalnych gagów które są jedynie luźno ze sobą powiązane może się przy takim komiksie dobrze bawić. (co nie jest niczym zły, każdego co innego śmieszy)

@laf : doczytałem że podobały ci się preludia i fantazje, tak jak koledzy pisali new 52 jest bardzo podobne więc zrobiłeś dobry zakup i powinieneś się nieźle bawić :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Maj 2019, 22:36:11 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LordDisneyland

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 23:34:23 »
@ death bird- pisałem wcześniej, próbowałem się przekonać już parę razy.
,, - Eeeeech.''

Offline Damballa

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 01:18:49 »
HQ podobaly mi się pierwsze 3 tomy, później, gdy
Spoiler: PokażUkryj
założyła zespół
coś mi siadło i ostatecznie na półce zostały 3 pierwsze tomy.

WW świetna, mnie jeszcze podszedł Flash, ale tylko 4 tomy, tam gdzie tworzyli Manapul i Buccellato. Piąty tom zbędny i nawet trochę nudny, ale to już zmiana twórców była. Ale duet M i B, od tego czasu mocno śledzę. A można ich było jeszcze spotkać e Detective Comics 6 i 7. Też swietna lektura.

Offline laf

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 08:05:18 »
Mam rozumieć, że w razie skuchy cała wina spada na mnie?  ???
Uznam to za zemstę za namówienie Cię na Zabij albo zgiń  ;)

@laf : doczytałem że podobały ci się preludia i fantazje, tak jak koledzy pisali new 52 jest bardzo podobne więc zrobiłeś dobry zakup i powinieneś się nieźle bawić :)
No właśnie ten kolekcyjny numer był dla mnie zaskakująco dobry i bawiłem się przy nim naprawdę przednio. Dlatego też zakup HQ z N52 i przy lekturze faktycznie mam zamiar bawić się równie dobrze  ;)

Offline death_bird

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 10:13:47 »
Uznam to za zemstę za namówienie Cię na Zabij albo zgiń  ;)

Zemsta jest niska i niegodna. Wolałbym żeby ktoś dobrze się bawił przy przygodach Świruski niż gdyby miał się męczyć. A poza tym "Zabij..." nie był komiksem złym. Dla mnie okazał się jedynie (albo aż) "wtórny".

No właśnie ten kolekcyjny numer był dla mnie zaskakująco dobry i bawiłem się przy nim naprawdę przednio. Dlatego też zakup HQ z N52 i przy lekturze faktycznie mam zamiar bawić się równie dobrze  ;)

Z tego co kojarzę (choć trochę jak przez mgłę) to jednak HQ z Kolekcji to nie ta sama HQ co w 52. Ta pierwsza jest zdecydowanie na modłę kreskówek z lat 90-tych. 52 to już inny typ.

@ death bird- pisałem wcześniej, próbowałem się przekonać już parę razy.

"Umkło" mi najwyraźniej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Maj 2019, 10:15:23 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 23:18:28 »
Jako że z dużą frajdą czytam sobie kolejny tom All Star Western, mam pytanie do znawców westernowego DC.

 Myślę o zakupie paru tomików Jonasza Hexa...czy ten sam duet scenarzystów sprawia, że atmosfera serii jest podobna do A-SW? Po nazwiskach widzę, że sporo znanych rysowników sie przewija..

Czy osiem tomików wersji egmontowskiej to całość, czy też należy spodzewać się ciągu dalszego serii? Stempla "ostatni tom" w katalogu nie ma.
,, - Eeeeech.''

Offline Gascon200

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 23:22:47 »
Czy osiem tomików wersji egmontowskiej to całość, czy też należy spodzewać się ciągu dalszego serii? Stempla "ostatni tom" w katalogu nie ma.

Jest podobna, a nawet lepsza :>

To nie całość, zostały jeszcze ze trzy tomy. A ciąg dalszy będzie, TK przecież kocha tę serię, gdyby nikt tego nie kupował, to by zapewne on sam kupował cały nakład byle by w Polsce było :P
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Maj 2019, 23:24:38 wysłana przez Gascon200 »