Autor Wątek: New 52/Nowe DC Comics  (Przeczytany 22430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 13:33:11 »
Z okazji tej promocji -60%, którą serie najbardziej polecacie?
Ja osobiście trochę tego nakupiłem i moje TOP 5 są takie (kolejność nieprzypadkowa:
1. Wonder Woman (cała seria, zdecydowany the beściak w tej linii wydawniczej)
2. Batman (tomy 1-3, resztę można odpuścić, ewentualnie sięgnąć po tomy 7-9)
3. Wieczne zło (event, niestety aby ogarnąć całość trzeba by zapoznać się z całą Ligą Sprawiedliwości, która wprawdzie nie załapała się do tego zestawienia, ale to i tak przyjemna seria; też można ją kupić)
4. Wieczny Batman (cała seria, zdecydowanie przyjemna i bardzo szybka lektura, trochę nawiązań do regularnej serii Batmana, a także uniwersum w ogóle)
5. Szpon (cała seria, wprawdzie drugi tom to niestety jakościowy zjazd w dół, ale cała seria stanowi miłe uzupełnienie pierwszych dwóch tomów Batmana)

EDIT. Poleciłbym jeszcze Flasha, ale z uwagi na brak sensownego zakończenia tej serii przez Egmont jego zakup można sobie bez żalu odpuścić.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 13:40:30 wysłana przez laf »

ramirez82

  • Gość
Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 13:38:46 »
Ewentualnie jeszcze Shazama.

Offline R~Q

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 13:40:32 »
4. Wieczny Batman (cała seria, zdecydowanie przyjemna i bardzo szybka lektura, trochę nawiązań do regularnej serii Batmana, a także uniwersum w ogóle)
Męczarnia, którą czyta się bardzo długo, a ostatnie zeszyty "przelatuje", "byle szybciej do końca".

Offline isteklistek

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 13:41:18 »
Ja bym brał całego AC Granta Morrisona. Problem z tym tytułem jest tak, że trzeba przeczytać całość, aby sobie wyrobić pogląd na temat tego tytułu oraz trochę znać postać Supermana - ja nie bardzo znam, ale lubię Morrisona i jego szalone, odważne pomysły. Przede wszystkim nie ma co się zrażać po pierwszym tomie.

HQ warto przeczytać, bo trzyma równy poziom, nie ma większych spadków, jeżeli chodzi o poziom żartów, przygody, dlatego jak nie chwyci od razu, to raczej już się nie spodoba.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 13:48:23 wysłana przez isteklistek »

Offline laf

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 13:52:16 »
Ewentualnie jeszcze Shazama.
Mnie Shazam przydał się zdecydowanie przed kinową wersją, która w dużej mierze bazuje na wersji wykreowanej przez Johnsa. Niestety sam komiks trochę mnie zawiódł i jakoś ne czułem więzi z bohaterami. Trzeba również pamiętać, że całość jest raczej skierowana do nastoletniego czytelnika, tak więc nie każdemu może podejść.

Ja bym brał całego AC Granta Morrisona.
Ja totalnie odbiłem się od tej serii. Pomysły szalonego Szkota nie są raczej dla mnie. Co ciekawe pierwszy tom był nawet zjadliwy, dopiero po kolejnych wymiękłem.

Męczarnia, którą czyta się bardzo długo, a ostatnie zeszyty "przelatuje", "byle szybciej do końca".
Owszem całość jest długa, ale ja przeczytałem serię jednym tchem i wcale nie męczyłem się z lekturą. Męczyć może na pewno mnogość wątków, z których niektóre wydają się nieistotne i wrzucone na siłę (i niestety w przypadku części z tych wątków tak faktycznie jest, w końcu seria musiała liczyć 52 numery). Ale jak dla mnie całość czytało się naprawdę świetnie. Trzeba oczywiście pamiętać, że jest to najzwyklejszy w świecie akcyjniak superhero, ale w moim przypadku ten akcyjniak spełnił swoją rolę - bawiłem się przy nim przednio.

Offline Mateusz

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 14:03:10 »
Nad Harley Quinn też warto się zastanowić no i Liga Sprawiedliwości jest bardzo przyjemna, jeśli lubisz duże superbohaterskie wydarzenia.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline R~Q

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 14:04:00 »
Trzeba oczywiście pamiętać, że jest to najzwyklejszy w świecie akcyjniak superhero, ale w moim przypadku ten akcyjniak spełnił swoją rolę - bawiłem się przy nim przednio.
No mi się podobało, że wprowadził fajne postacie
Spoiler: PokażUkryj
Flashbird i Spoiler
i ogólnie cały premise jest ok (chociaż znowu umęczonego do granic wytrzymałości Batmana można mieć dość) i końcówka (postać głównego villaina) świetna. Ale ta seria powinna mieć 12 zeszytów, a nie 52.

Niestety jej znajomość jest konieczna do satysfakcjonującego czytania normalnego Batmana Snydera.

Co do Morrisona, dla mnie ten autor nie pisze średnich komiksów, a jedynie b. dobre i b. złe. B. dobre to np. New X-Men lub Batman. B. złe to np. JLA oraz właśnie AC z New 52.

ramirez82

  • Gość
Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 14:09:17 »
Co do Morrisona, dla mnie ten autor nie pisze średnich komiksów, a jedynie b. dobre i b. złe. B. dobre to np. New X-Men lub Batman. B. złe to np. JLA oraz właśnie AC z New 52.

Coś w tym jest. Akurat wymienione przez ciebie "bardzo złe", źle wspominam. Dodatkowo od JLA odpadłem po dwóch tomach. Ale taki Azyl Arkham, WE3, All Star Superman, czy Gotyk, to zupełnie inna bajka!

Offline Darth_Simon

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 14:48:03 »
Została już tylko mniej niż połowa tomów do kupienia.

Człowiek przeczyta informację, chce się zastanowić w spokoju czy nie warto jakiejś serii kupić w całości (np. Wonder Woman) a tu nagle bum i sporo rzeczy już wyprzedanych.

Chyba nie ma już ani jednej serii, która byłaby dostępna w całości.

To moim zdaniem świadczy, że popyt na komiksy DC nie jest aż tak mały i że lepiej wydawać więcej serii (jak Rebirth) niż mniej w wysokiej cenie.

Gdyby była podobna promocja na Rebirth wydaje mi się że ruch na stronie i sprzedać byłyby dużo większe.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

ramirez82

  • Gość
Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 14:53:12 »
To moim zdaniem świadczy, że popyt na komiksy DC nie jest aż tak mały i że lepiej wydawać więcej serii (jak Rebirth) niż mniej w wysokiej cenie.

Ale zdajesz sobie sprawę, że wydawca wie lepiej jaki jest popyt na komiksy DC, niż my patrząc na taką wyprzedaż? Zresztą wyprzedaż 60% chyba też mówi samo za siebie?

ktosiek

  • Gość
Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 14:56:02 »
Ale zdajesz sobie sprawę, że wydawca wie lepiej jaki jest popyt na komiksy DC, niż my patrząc na taką wyprzedaż? Zresztą wyprzedaż 60% chyba też mówi samo za siebie?

Coś w tym jest, jakiś czas temu pozbyłem się większości komiksów z New52, a wystarczyła promka -60% żeby znowu zakupić całą ligę sprawiedliwości...

Offline laf

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 14:59:35 »
Została już tylko mniej niż połowa tomów do kupienia.
Chcą po prostu wyczyścić magazyny. Wiedzą, że ta linia wydawnicza jest już dawno zamknięta i nie będzie kontynuacji/nowych serii, a więc zainteresowanie klientów spadło niemalże do zera. Jedyny ratunek, żeby się tego pozbyć to właśnie taka promocja.

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 17:19:56 »
Ja Wiecznego Batmana czytałem dwukrotnie i za każdym razem mi się podobał. Co mogę zarzucić - trzeci tom w większości ma brzydkie (przynajmniej dla mnie) rysunki, jak również sama droga do rozwiązania głównego wątku trochę irytująca ze względu na pewne zachowania Batmana ( i jego pomyłki. Jedna byłaby jeszcze okej..). Aczkolwiek mnie tam mnogość wątków nie przeszkadzała, wszystko fajnie się zazębia z innymi seriami (a niektóre postaci dostajemy także w Odrodzeniu w Detective Comics :) )
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Szekak

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 17:40:07 »
Ta wyorzedaz chyba calkowicie juz pokazuje ile bylo sensu w dywagacjach oatatnich nad powrotem E do N52. Szkoda.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline SawiK

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 19:07:39 »
Udalo mi sie kupic tylko 3 z brakujacych 8 tomow NDC. Wiecej takich promek to szybciej dozbieram. Taka promocja robi robote. Oby czesciej Egmont tak wyprzedawal i nie tylko trykoty. Czekac teraz na tytuly z zamykanego Odrodzenia 😃