Autor Wątek: New 52/Nowe DC Comics  (Przeczytany 22455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gascon200

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #90 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 17:18:18 »


Skończyłem w tym tygodniu Aquamana z 52 napisanego przez Geoff Johnsa. Podobał mi się. Czy ktoś czytał dalsze losy Artura w New52? Jest lepiej/gorzej?
Jest gorzej, już lepiej wziąć się za Aqumana Abnetta, który podobnie jak seria z Batmanem Kinga, staje się lepsza dopiero w 3/4 tomie, nie znaczy to, że poprzednie są gorsze :P

Offline Dzidek

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #91 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 20:58:29 »
Czy z któregoś wydanego w Polsce Nowe DC Comics idzie się dowiedzieć, skąd wziął się Nightwing i Damian?
Dopiero zapoznaję się z tą linią i staram się czytać wg jednej z dostępnych w necie chronologii. Właśnie skończyłem "Trybunał Sów", w którym ww. postacie były już mocno "osadzone" w świecie gacka, jednak we wcześniejszych (chronologicznie) tomach nie było na ich temat żadnej wzmianki.

Offline R~Q

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 21:17:26 »
Nightwing to grubszy temat, "skąd się wziął" to musiałbyś sięgnąć dekady wstecz.

Natomiast Damian: czytaj od początku run Morrisona. On w pewnym momencie płynnie "przechodzi" do New 52.

Offline Cringer

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 21:22:39 »
@Dzidek
Pierwsze pojawienie się Damiana wydał u nas Egmont i Eaglemos w WKKDC "Batman i syn".
A jak ci się chce coś fajnego przeczytać z czasów gdy Nightwing był Robinem polecam WKKDC "Robin rok pierwszy" i wersję originu Robina w "Batman: Mroczne Zwycięstwo" (niestety dostępność tego komiksu jest słaba).
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Styczeń 2020, 21:26:42 wysłana przez Cringer »

John

  • Gość
Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 21:27:42 »
Czy z któregoś wydanego w Polsce Nowe DC Comics idzie się dowiedzieć, skąd wziął się Nightwing i Damian?
Dopiero zapoznaję się z tą linią i staram się czytać wg jednej z dostępnych w necie chronologii. Właśnie skończyłem "Trybunał Sów", w którym ww. postacie były już mocno "osadzone" w świecie gacka, jednak we wcześniejszych (chronologicznie) tomach nie było na ich temat żadnej wzmianki.

Jak interesują Cię tylko pozycje wydane w Polsce, to się nie dowiesz. Ale możesz siegnąć po Robin: Rok Pierwszy z WKKDC, który przybliża perypetie Dicka Graysona jako Robina. Było co prawda All-Star Batman and Robin: The Boy Wonder, ale to niekanoniczna historia, i mocno "autorskie" spojrzenie na początek Nightwinga i jego relacji z Batmanem. Żeby nie powiedzieć - dziwne.

Offline SawiK

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #95 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 21:43:59 »
I jeszcze jak chcesz wiedzieć skąd dokładnie wziął się Nightwing to sięgnij po WKKDC tom 53 Kontrakt Judasza!

Offline Dzidek

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #96 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:21:17 »
Dziękuję Wam bardzo za pomocne odpowiedzi.
Przyznam, że trochę się rozczarowałem, bo liczyłem, że w ramach Nowe DC Comics nie będzie takich dziur, czyli że zapoznając się ze zrestartowanym uniwersum nie będzie sytuacji, że ni stąd ni zowąd pojawią się jakieś postacie jakby nigdy nic. Eh, zawsze pod górkę ;)

Online kelen

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 20:46:43 »
W New 52 niektóre grupy postaci miały ciąg dalszy swoich opowieści względem poprzedniej wersji uniwersum - były to głównie Latarnie i Batrodzina - z pewnymi skrótami, kompresją i wyjątkami. Dlatego nie poświęcano zbyt wiele uwagi na opowiadanie na nowo skąd się wzięła dana postać i jaką drogę przebyła. W zeszytach był w pewnym momencie miesiąc numerów zerowych danych tytułów, gdzie pojawiała się historia streszczająca dzieje danych postaci. Podobnie było z Nightwingiem, ale ten tytuł nie był u nas wydawany. O przeszłość też zahaczano w innych historiach, ale szczątkowo (Wieczni Batman i Robin, Wojna Robinów).

I to nie jest tak, że kiedyś takie historie zawsze opowiadano. Trzymając się przykładu Dicka - ta postać została wprowadzona w 1940 roku, gdzie punktem startowym była cała klasyczna opowieść o śmierci rodziców i wsparciu Bruce'a. Fabuła toczyła się dalej i to, co działo się w komiksach w latach 70. i na początku 80. nadal opierało się na tym, co leciało non stop przez 30 lat (choć kanonicznie Grayson mógł podrosnąć co najwyżej jakieś 10 lat). Wydawnictwo po prostu trzymało wiek postaci starzejąc je tylko co jakiś czas, ale nie jak w czasie rzeczywistym. Potem, gdy nastąpiło sprzątanie za sprawą Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach, życie w komiksach toczyło się dalej i w sumie początki niektórych postaci (a tym bardziej ich cała podróż z punktu A do punktu B będącego współczesnością) w odświeżonym świecie były niejasne, a redaktorzy i scenarzyści po prostu uznawali tamte stare opowieści za kanon, który... po prostu musiał wyglądać trochę inaczej. I dokładnie tak jak w New 52, tak po Kryzysie po prostu robiono większe albo mniejsze nawiązania do starych opowieści, ale nadawali im współczesnego kształtu - no bo Dick już nie mógł debiutować w czasach Drugiej Wojny Światowej. Luki uzupełniano też historiami typu "Year One" (Dick taką dostał zarówno taką dla siebie jako Robin, jak i Nightwing).

Wersje TL;DR: nigdy nie licz na ciągły, ułożony, główny kanon, jeśli wydawca na prawdę nie postanowi czegoś ciągnąć od początku (patrz: uniwersum Ultimate w Marvelu). Nie ma sensu się tym przejmować. To nie jest ważne.

Offline R~Q

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 23:32:44 »
Szczególnie nie jest to ważne w DC, gdzie jest więcej zamkniętych, dobrych historii i możesz na spokojnie czytać/kupować np. to, co wydał Egmont z Batkiem w DC Deluxe itp. i nie przejmować się continuity.

Offline Dzidek

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #99 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 18:44:55 »
Wczoraj zacząłem czytać "Noc Sów". To były jajca, jak siedziałem z trzema albumami, skacząc od jednego do drugiego i trzeciego :) Abstrahując od poziomu tej historii, zabawę miałem przednią :) A co by to dopiero było, gdyby Egmont wydał u nas kilka innych pozycji z tym epizodem ;)

Offline Dzidek

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #100 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 23:35:04 »
Sorry za post pod postem, ale mam pytanie, więc muszę podbić wątek.
Otóż w "Rok zerowy: Tajemnicze miasto" Batman walczy z Red Hoodem, co wiadomo jak się skończyło. Z kolei w "Śmierci rodziny" Red Hood jest w ekipie Nietoperza. O co chodzi? Wyguglałem Red Hooda jako sprzymierzeńca Batmana, więc nie rozumiem tej zbieżności "imion".

Offline michał81

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #101 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 23:42:59 »
Sorry za post pod postem, ale mam pytanie, więc muszę podbić wątek.
Otóż w "Rok zerowy: Tajemnicze miasto" Batman walczy z Red Hoodem, co wiadomo jak się skończyło. Z kolei w "Śmierci rodziny" Red Hood jest w ekipie Nietoperza. O co chodzi? Wyguglałem Red Hooda jako sprzymierzeńca Batmana, więc nie rozumiem tej zbieżności "imion".
Red Hood z "Roku Zerowego" to przyszły Joker. Jak doszło do tej przemiany masz w "Zabójczym Żarcie".
Red Hood z "Śmierci rodziny" to Jason Todd. Jason przyjął ten przydomek w "Batman: Pod kapturem", aby zemści się na Jokerze i Batmanie za swoją śmierć w "Śmierć w Rodzinie".  Oba komiksy ukazały się w WKKDC.
« Ostatnia zmiana: Pn, 10 Luty 2020, 23:45:11 wysłana przez michał81 »

Offline Dzidek

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #102 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 06:29:32 »
Red Hood z "Roku Zerowego" to przyszły Joker. Jak doszło do tej przemiany masz w "Zabójczym Żarcie".
Tak, to skumałem z końcówki "Roku zerowego". "Zabójczy żart" czeka na półce i teraz już wiem, że jest następny w kolejce  :)

Red Hood z "Śmierci rodziny" to Jason Todd. Jason przyjął ten przydomek w "Batman: Pod kapturem", aby zemści się na Jokerze i Batmanie za swoją śmierć w "Śmierć w Rodzinie".  Oba komiksy ukazały się w WKKDC.
WKKDC nie mam w planach, czy możesz więc napisać, jak to się stało, że Red Hood dołączył do Batmana? I czy dobrze rozumiem, że w WKKDC był jeden Red Hood,  zaś w Nowe DC Comics dwóch, zupełnie ze sobą niezwiązanych?

Offline michał81

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #103 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 07:15:33 »
Nie, zawsze było 2 Red Hoodów. Pierwszym był Joker, drugim Jason Todd, czyli drugi Robin. Masz dwie historie które mówią o tym jak stał się Red Hoodem, które podałem powyżej "Śmierć w rodzinie" oraz "Pod Kapturem". Jeśli przeczytasz obie zrozumiesz  ich powiązania.
Spoiler: PokażUkryj
W pierwszej Joker zabija Todda, kiedy ten był Robinem. W drugiej ożywiony Jason wraca po latach, aby dokonać zemsty na Batmanie i Jokerze za swoją śmierć.
Ostatecznie Jason "Red Hood" Todd dołączył do Batmana, ale to już inna historia.

Offline Dzidek

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #104 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 07:52:19 »
Czy mógłbyś jeszcze pokrótce napisać, jakie intencje kierowały Jasnego, że przybrał przydomek Red Hood i w jaki sposób dołączył do Batmana, skoro wcześniej chciał się na nim zemścić?