Autor Wątek: New 52/Nowe DC Comics  (Przeczytany 22459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 23:26:57 »
Panowie, dzięki wszystkim za polecanki. Zamówienie już złożone.

laf, jak już zaliczysz Harley to podziel się wrażeniami.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 23:28:56 »
@Gascon2000 -
Dobre wieści, dziękuję :) No proszę, zamówiłem westerny z ciekawości przy okazji wyprzedaży  [ i dlatego, że Shazama już nie było ;) ] a tu porządny kawał komiksu jest.
No i wzmianka o miłości TeeKay mocno uspokaja co do przyszłości serii :D 
W sumie nie wiem jak ten komiks traktować, miałem problem który temat będzie właściwy- czy Hex tak jak  ASW to tzw NoweDC?
,, - Eeeeech.''

Offline Gascon200

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 23:31:14 »
@Gascon2000 -
Dobre wieści, dziękuję :) No proszę, zamówiłem westerny z ciekawości przy okazji wyprzedaży  [ i dlatego, że Shazama już nie było ;) ] a tu porządny kawał komiksu jest.
No i wzmianka o miłości TeeKay mocno uspokaja co do przyszłości serii :D 
W sumie nie wiem jak ten komiks traktować, miałem problem który temat będzie właściwy- czy Hex tak jak  ASW to tzw NoweDC?

Hex był wydawany od 2005 do 2011, więc to raczej Stare DC

Offline LordDisneyland

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #63 dnia: So, 25 Maj 2019, 16:01:52 »
No proszę, a ja go i tak ciągle z Vertigo kojarzę...
,, - Eeeeech.''

ramirez82

  • Gość
Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #64 dnia: So, 25 Maj 2019, 16:52:13 »
Też polecam Hexa! I moim zdaniem jest znacznie lepszy od All Star Western.

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #65 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 12:43:34 »
Czy Wojna Robinów jest istotna z perspektywy postaci tzw. Lincolna Marcha? Proszę bez większych spoilerów. Dodam tylko, że posiadam run Snydera (cliffhanger z końcówki drugiego tomu powoduje, że zadałem ww. pytanie) oraz Wiecznego Batmana.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline R~Q

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 13:00:40 »
Czy Wojna Robinów jest istotna z perspektywy postaci tzw. Lincolna Marcha? Proszę bez większych spoilerów. Dodam tylko, że posiadam run Snydera (cliffhanger z końcówki drugiego tomu powoduje, że zadałem ww. pytanie) oraz Wiecznego Batmana.
Ciężko powiedzieć, rzeczywiście się on tam pojawia i
Spoiler: PokażUkryj
niby nie jest po stronie Trybunału Sów, niby potem jest, potem gdzieś znika i w sumie nie wiadomo

. Pod względem samego Marcha chyba lepiej będzie ci przeczytać jakiś recap. Za to Wojna Robinów jest istotna pod względem Dicka Graysona oraz tego, co się dzieje z samym Trybunałem Sów.

Szpon i Wieczny Batman są bardziej znaczące jeśli chodzi o L. Marcha.

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 13:14:14 »
Szpon (tom 2) i Wojna Robinów ogólnie mają bardzo słabe opinie, stąd ich nie kupiłem. Szponu tom 1 samego się raczej nie opłaca kupować bez tomu 2... Z drugiej strony lubię Trybunał Sów i z chęcią dowiedziałbym się, co się stało z nimi i Lincolnem Marchem, by domknąć wątki z snyderowskiego Batmana. Dlatego w sumie nie wiem, czy wydawać na to kasę, a jeśli już to co kupić.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

JanT

  • Gość
Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 13:16:06 »
Nie stawiałbym Wojny Robinów obok Szpona 2 :) Wojna Robinów nie taka zła.

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 13:32:44 »
Cenię sobie opinie użytkowników tego forum, także skoro chcę się dowiedzieć jak najwięcej Trybunału to będę musiał sięgnąć po Wojnę Robinów.
Dodam też, że pamiętam iż dobrze czytało mi się Wiecznych Batmana i Robina, gdzie Dick był fajnie przedstawiony to jeszcze bardziej przekonuje mnie, by kupić jednak tę Wojnę Robinów
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline R~Q

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 13:50:57 »
Wątek Trybunału Sów został wg mnie mocno zmarnowany przez kolejnych scenarzystów. Ich przedstawienie w Szponie i Wojnie Robinów wręcz ich zrujnowało, stali się zwykłymi słabo napisanymi villainami.

Wieczni Batman i Robin dzieją się podobno równocześnie z Wojną Robinów, byli wydawani w tym samym czasie (Wojna Robinów to crossover zeszytów z pomniejszych serii). Duży zgrzyt to u mnie spowodowało, bo o ile WR jest całkiem fajna (z wyjątkiem Trybunału Sów, na którego miałkość jednak mogę machnąć ręką), to w ogóle nie pasuje mi do tego, co się dzieje w WBiR. Przybycie Dicka z agencji Spyral, to, co on tam robi, wątek
Spoiler: PokażUkryj
Damiana Wayne'a, którego we WBiR nie ma, a w WR szaleje

no i to, co Dick zrobił NA KOŃCU Wojny Robinów. U mnie sprawiło to wrażenie dwóch alternatywnych względem siebie historii.

Ale w sumie nie doszedłem jeszcze do konca WBiR t.2, więc może tam coś się wyjaśni. :P

EDIT: no dobra, teraz przeczytałem opinię na cbr.com i trochę mi się rozjaśniło. Wydaje się, że Wojna Robinów dzieje się raczej PO WBiR
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Czerwiec 2019, 13:55:38 wysłana przez R~Q »

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 14:00:30 »
Ja obecnie czytam ponownie Batmana i pokrewne tytuły z N52. Staram się nie mieć za dużych przerw między kolejnymi tomami, by mi umknęło jak najmniej. WBiR t.2 czytałem 1,5 roku temu i nie pamiętam większości, także funu nie stracę :)
Kiedyś słyszałem opinię, że WR jest zbędnym crossem WBiR - w sensie nie dzieje się tam nic znaczącego. Nie sprawdziłem tej opinii, stąd moje pytania na forum :)

EDIT: ja posiłkuję się mapką z batcave w chronologii

EDIT 2: skoro piszesz, że wątek i potencjał Trybunału został zmarnowany w WR to chyba średnio chcę to przeczytać... Eh
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Czerwiec 2019, 14:05:13 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline R~Q

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #72 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 14:59:39 »
Ja obecnie czytam ponownie Batmana i pokrewne tytuły z N52. Staram się nie mieć za dużych przerw między kolejnymi tomami, by mi umknęło jak najmniej. WBiR t.2 czytałem 1,5 roku temu i nie pamiętam większości, także funu nie stracę :)
Kiedyś słyszałem opinię, że WR jest zbędnym crossem WBiR - w sensie nie dzieje się tam nic znaczącego. Nie sprawdziłem tej opinii, stąd moje pytania na forum :)

EDIT: ja posiłkuję się mapką z batcave w chronologii

EDIT 2: skoro piszesz, że wątek i potencjał Trybunału został zmarnowany w WR to chyba średnio chcę to przeczytać... Eh

Uważam, że jeśli interesuje cię, co w kanonie komiksowym DC dzieje się z Trybunałem i Szponami po runie Snydera, to jak najbardziej musisz przeczytać Szpona i Wojnę Robinów.

Jednocześnie uważam, że seria Szpon i Wojna Robinów zrujnowały całkowicie całą ideę Szponów a T. Sów sprowadzili do poziomu standardowych villainów. Jednak to tylko moje zdanie.

Wojna Robinów to jest też całkiem fajna historia jeśli się lubi Robinów z New 52.

Offline Odyn

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #73 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 14:11:01 »
No właśnie podoba mi się przedstawienie Robinów w Batmanie, Wiecznym Batmanie oraz Wiecznych Batmanie i Robinie. Nigdy wcześniej nie byłem fanem Dicka, a poprzez te serie przypadła mi ta postać do gustu. Żałuję, że nie dostaliśmy jego serii w ramach N52 po polsku - ponoć genialna. Ww. seriach mamy tylko namiastkę jego agentury.
Skoro piszecie, że WR jest dość fajnym tomem, istotnym z punktu widzenia Dicka, to przemyślę tę decyzję :) Powiem szczerze, że dzięki N52 sięgnąłem po odrodzeniowego Nightwinga, ale zatrzymałem się po tomie pierwszym. Jakoś niespecjalnie mnie to wciągnęło, choć jest tam dość istotna scena z Lincolnem Marchem.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Archie

Odp: New 52/Nowe DC Comics
« Odpowiedź #74 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 14:48:16 »
No właśnie podoba mi się przedstawienie Robinów w Batmanie, Wiecznym Batmanie oraz Wiecznych Batmanie i Robinie. Nigdy wcześniej nie byłem fanem Dicka, a poprzez te serie przypadła mi ta postać do gustu. Żałuję, że nie dostaliśmy jego serii w ramach N52 po polsku - ponoć genialna. Ww. seriach mamy tylko namiastkę jego agentury.
Z tą genialnością nie przesadzałbym, ale sympatycznie czytało się jego losy w szeregach Spyral. Dick jako postać na pewno zyskałby dużo sympati na naszym rynku po publikacji Graysona. Seria znacznie lepsza niż Nightwing, który został zaserwowany w ramach Rebirth.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."