Autor Wątek: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?  (Przeczytany 23302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #150 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 13:15:46 »
Podejrzewam, że gdyby tylko chcieli to spokojnie mogliby puścić testowo ten pierwszy, "średniowieczny" Epic claremontowy żeby sprawdzić potencjał sprzedażowy serii/nazwiska. Z posiadanych przecieków wiemy przecież, że pozycje zarabiające więcej finansują mniej dochodowe projekty w zw. z czym patrząc na całościową politykę wydawnictwa takie rozpoznanie bojem w przypadku jednego tomu nie byłoby żadnym finansowym wyzwaniem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online jotkwadrat

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #151 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 13:21:12 »
W sumie, wydane do tej pory przez Egmont "Punkty zwrotne" dotyczą w dosyć małym stopniu głównej serii UXM, w dodatku dotyczą późniejszych wydarzeń. Można by spokojnie startować z Epikami od Claremonta.

Offline amsterdream

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #152 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 13:48:57 »
O składaku Lee można byłoby zapomnieć. To w końcu jeden tom. Problem leży w (aż się dziwię, że tego określenia przychodzi mi użyć) nieszczęsnych "punktach zwrotnych", które chyba są najbardziej wyraźnym komunikatem, że na Epiki nie ma co liczyć. Bo na jakiej zasadzie?
Najpierw wydadzą same rodzynki wydłubane z ciasta ("żółta seria") a później zaserwują całość ponownie z rodzynkami? Czy może w ogóle będą wydawać równolegle?
Ciekaw jestem tylko jakie przyczyny stały za taką a nie inną decyzją wydawniczą. Uznali, że nie będzie się sprzedawać czy zwyczajnie nie wiedzieli jak to ugryźć...

Pewnie zbyt mała sprzedaż. Nawet w czasach TM-Semic X-Men nie byli jakoś popularni. Najpierw przegrali walkę o miesięcznik z GIJOE, potem był szał na mutantów z powodu Jima Lee, ale jak tylko odszedł to zaraz sprzedaż się załamała i musieli zamykać. Mnie najbardziej dziwi, że do dnia dzisiejszego nie ukazało się na naszym rynku zbiorcze wydanie tego runu: https://marvel.fandom.com/wiki/X-Men_Vol_2_1

Offline death_bird

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #153 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 14:01:30 »
Oj, pamiętam to rozczarowanie, że "Iksy" nie stały się wtedy miesięcznikiem.
Ale (bardzo, ale to bardzo) wydaje mi się, że problemem było chyba jednak to, że w roku 1996 zaczęły pojawiać się zwyczajnie słabsze historie. Sam wtedy zrezygnowałem z mutantów, bo pod względem fabularnym przestało mnie to interesować a ceny komików też nie stały w miejscu.
Tymczasem gdyby Egmont jednak jakimś cudem poszedłby w Epiki to dostalibyśmy chyba crème de la crème tej serii. Ponownie - wydaje mi się, ale okres od połowy lat 70-tych do "Astonishing" to chyba złota era X-Men mimo oczywistych wzlotów i upadków.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online jotkwadrat

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #154 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 16:01:21 »
Ja zrezygnowałem wtedy z kupowania, bo po logicznie pociągniętym wątku Dark Phoenix Tm Semic zaczął robić dzikie przeskoki. Z numeru na numer pojawiały się masy nowych postaci, niewyjaśnione wątki itd. Nijak nie dało się w tym połapać. Wysiadłem ostatecznie przy pierwszym zeszycie eXtinction Agendy.

Offline michał81

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #155 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 17:03:18 »
Ja zrezygnowałem wtedy z kupowania, bo po logicznie pociągniętym wątku Dark Phoenix Tm Semic zaczął robić dzikie przeskoki. Z numeru na numer pojawiały się masy nowych postaci, niewyjaśnione wątki itd. Nijak nie dało się w tym połapać. Wysiadłem ostatecznie przy pierwszym zeszycie eXtinction Agendy.
O od tego Tm-Semic wydawał ciągłą historie bez przeskoków w czasie.

Offline misiokles

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #156 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 20:15:04 »
Za 6-7 lat wejdzie na rynek 'nowe pokolenie', którym nie będzie się chciało kupować po allegro Visionaries i Punktów Zwrotnych i które z radością przyjmie informację, że Egmont po wydaniu x epiców Spidera, y epiców Punishera, xy epiców Fantastycznej Czwórki, w końcu weźmie się za epiki X-Men.

Offline xanar

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #157 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 20:17:48 »
Za 6-7 lat to ci ludzie będą żyć w Metawersum i mieszkać w 10 m2 a papier będzie nielegalny.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline 79ers

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #158 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 20:28:43 »
Wraz z pokoleniem Z kończy się alfabet, więc niestety możesz mieć rację. 

sum41

  • Gość
Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #159 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 08:47:56 »
Mnie zapoowiedz zoltej serii wkurzyla bo wiedzialem ze szanse na epici przepadly przynajmniej na kilka lat.

Offline Kadet

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #160 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 12:44:34 »
Ja osobiście z Epic Collection od Marvela najbardziej czekam na Star Wars Legends (choć szanse obecnie raczej niewielkie...) :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline andrewk21

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #161 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 16:03:04 »
Ja się cieszę na tego Punishera. Od jakiegoś czasu sobie obiecywałem ,że się wezmę za tą postać. U mnie w bibliotece pojawiły się Punkty Zwrotne to nie będę kupował a pieniądze pójdą chyba właśnie na Pogromcę .

Offline Motyl

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #162 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 23:22:35 »
W sumie, wydane do tej pory przez Egmont "Punkty zwrotne" dotyczą w dosyć małym stopniu głównej serii UXM, w dodatku dotyczą późniejszych wydarzeń. Można by spokojnie startować z Epikami od Claremonta.

Nie bardzo, wydawana seria Milestones, jeśli się ukaże w całości, to upupia zrobienie sensownej kolekcji Claremonta z jego runu X-Men, chyba że wszyscy kochamy kupować opasłe duble w cenie 200 zł za tom. Jeśli dobrze sprawdziłem, to w pięciu tomach są wszystkie najważniejsze eventy z runu Claremonta: Dark Phoenix Saga, Inferno, Upadek mutantów, Masakra mutantów, X-tinction Agenda. Nie ma rzecz jasna najfajniejszych obyczajówek z iksami, które pisał Claremont, ale też wydawanie ich w oderwaniu o całego jego runu będzie potęgowało uczucie, że czytamy coś z lukami. Można żałować, że Egmont nie porwał się z motyką na słońce i zamiast produkować Milestonesy - czyli historie wyrwane z różnych epok X-Men, nie szarpnął się na wydanie całego Claremonta. Jeśli zrobić ewentualny plan przedruku takiego runu, to wyjdzie około dziesięciu opasłych tomów, a jak chcemy zmieścić się w przedziale 500-600 stron, to około piętnastu tomów. Jeżeli zbieramy wszystko, co zrobił z mutantami w swoim ponad szesnastoletnim runie, a nie tylko jego staż w UXM. Podejrzewam, że publikacja takiego zbioru jego prac mogłaby się ukazać w ramach jakieś kolekcji, tomy po 200-250 stron, dużo tych tomów, ukazujących się regularnie z ładną panoramą. Zrobienie tak opasłej kolekcji w ramach wydawnictwa w tomach po 700 czy 800 stron to tytaniczna robota, dużo tekstu, dużo sprawdzania, bo jest jednak sporo odniesień do różnych serii. Aby się na to porywać, to trzeba mieć plan i moce przerobowe no i nie mylić telepatów z jasnowidzami.

Offline Adolf

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #163 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 23:30:29 »
Wniosek jest prosty: nie kupujcie żółtej kolekcji, to Egmont przestanie ją wydawać i zwiększy się szansa na epiki z X-Menami.

Offline amsterdream

Odp: Na jaką inną Marvel Epic collection byłyby największe szanse w PL?
« Odpowiedź #164 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 07:35:03 »
Raczej zupełnie przestanie wydawać komiksy z X-Men. Dlatego ja wolę brać to co jest. A Egmont zamiast Claremonta mógłby wydać epica X-Factor.