Autor Wątek: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!  (Przeczytany 5318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Kradzione z fb.
Carrefour wypuszcza teraz cos takiego:



Sa to zeszytowki po 10 pln.
Na razie tyle w temacie :)
Jesli ktos wie ile to ma kiec stron, jak wydane czy posiada dane o innych sprawach zwiazanych z komiksem (np. kto tlumaczy, a kto robi korekte) - pisac smialo.

EDIT:
Znalazłem coś takiego:
https://en.whakoom.com/ediciones/641299/my_heroes_series_marvel_action-rustica_64_pp
Pokrywa się z zaprezentowanymi powyżej okładkami.

64 strony (3 zeszyty) w jednej okładce.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Marzec 2023, 09:24:48 wysłana przez vision2001 »

Offline michał81

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 09:22:44 »
Sa to zeszytowki po 10 pln.
Czekam na jakiś rant na temat ceny, jaki najczęściej pojawia się w przeliczniku zł na stronę. ;)

64 strony (3 zeszyty) w jednej okładce.
Zatem czy 15 gr za stronę to dobra cena? Czy za wysoka?
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Marzec 2023, 10:07:38 wysłana przez michał81 »

Offline radef

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 09:31:55 »
Czyli "duchowy" następca Egmontowego "Marvel Komiks". Seria na podstawie linii "Marvel Action" wydawanej swego czasu przez IDW.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline HugoL3

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 09:37:54 »
Pisałem o tym w temacie "Sytuacja na rynku".
Spider-Many są w Carrefourze na warszawskim wileniaku. Innych nie widziałem. Ponieważ to nie jest główny nurt, nie jestem odbiorcą tej pozycji, nie wchodziłem w szczegóły, tylko przekartkowałem.
Cytuj
Jesli ktos wie ile to ma kiec stron, jak wydane czy posiada dane o innych sprawach zwiazanych z komiksem (np. kto tlumaczy, a kto robi korekte) - pisac smialo.

Chyba ta sama ekipa co wcześniej. Rustecki, Wróblewski no i ten as co wrzucił swoje nazwisko w dymek.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Marzec 2023, 09:39:51 wysłana przez HugoL3 »

Offline Piterrini

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 10:52:47 »
To są te TPB, zawartość itp. powinna się pokrywać wg okładek:
https://marvel.fandom.com/wiki/Marvel_Action:_Avengers_TPB_Vol_1
https://marvel.fandom.com/wiki/Marvel_Action:_Spider-Man_TPB_Vol_1
https://marvel.fandom.com/wiki/Marvel_Action:_Captain_Marvel_TPB_Vol_1
@michał81 możesz drwić, ja tymczasem cieszę się z kolejnych tanich komiksów ;)

Tylko zastanawiam się czy wypuszczenie tych zeszytów przekreśla dalsze wydawanie grubszych składaków... Częstotliwość półroczna jest zachowana, ostatnio pisałem ile tych tomów z zeszłego roku 'zalega', więc zeszyty za 10zł wydają się zastępować kolejny rzut za 14/17/25zł czy ile by teraz kosztowały te grubsze... Z punktu widzenia sklepu potencjał sprzedażowy może być większy w tańszych, cieńszych, skierowanych do młodszego klienta komiksach. Ten poprzedni rzut (czarna 'kolekcja') od początku wydawała mi się nieco 'out-there' - względem "Pojedynków" wyższa cena, cieńsze tomy i te rekomendacje "dla dorosłych"...
Edit: wskazówką byłoby pokazanie 'stopki', tzn. strzelam że Panini, więc raczej ten kierunek obierają 'kolekcje' Carrefourowe.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Marzec 2023, 10:55:27 wysłana przez Piterrini »

Offline GoNzO

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 11:12:59 »
Mam dwie poprzednie serie, ale zeszytówk nie kupię.

Offline ThePinkFin

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 12:22:15 »
Piszecie "zeszytówka". Pamiętam, że TM-Semic wydawał 2w1, ale tu są nawet 3, czyli właściwie pół takiego przeciętnego tomu z Marvel Fresh.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 12:28:37 »
A one są w tych dużych czy w małych Carrefourach też?
Ciekawe, bo w gazetce datowanej na 7-18 marca nie ma o tym ani słowa, promują tylko Ciemną stronę Marvela
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Marzec 2023, 12:31:54 wysłana przez Pocztar »

Offline Szekak

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 12:33:11 »
Jest gdzies juz komplet tych zeszytow?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline HugoL3

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 12:33:42 »
A one są w tych dużych czy w małych Carrefourach też?

Pytasz o te Express? Nigdy tam nie widziałem komiksu żadnego.
Ja sprawdzałem w bardzo dużym.

Ogólnie to jestem zdziwiony, że ta seria doczekała się własnego tematu na forum. Jest masa komiksów dla młodszych, które ukazują się w formie gazetek i raczej nie są one omawiane wśród naszej społeczności.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 12:35:06 »
Pytasz o te Express? Nigdy tam nie widziałem komiksu żadnego.
Ja sprawdzałem w bardzo dużym.

Ogólnie to jestem zdziwiony, że ta seria doczekała się własnego tematu na forum. Jest masa komiksów dla młodszych, które ukazują się w formie gazetek i raczej nie są one omawiane wśród naszej społeczności.

Tak, w Expressach. Jak jest prasa to i komiksy są, np. przez długi czas Kaczora Donalda prędzej można było nabyć w Carrefour Express niż w Ruchu ;)

Offline HugoL3

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 12:36:11 »
Tak, w Expressach. Jak jest prasa to i komiksy są, np. przez długi czas Kaczora Donalda prędzej można było nabyć w Carrefour Express niż w Ruchu ;)

Te My Heroes Series były dostępne na standzie z kolekcjami marvelowymi, więc jeśli kolekcji Marvelowych nie było w Expresach, to tej pewnie też nie będzie. Ale tylko gdybam.

Online _Paweł

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 13:28:48 »
Ogólnie to jestem zdziwiony, że ta seria doczekała się własnego tematu na forum. Jest masa komiksów dla młodszych, które ukazują się w formie gazetek i raczej nie są one omawiane wśród naszej społeczności.

My czasem te gazetki kupujemy, ale komiksu to tam są śladowe ilości, a tutaj chyba normalnie jest co czytać.
Czy to jest seria skierowana do młodszych czy tylko tyle, że historie odbywają się gdzieś na boku Amazingów?

Offline HugoL3

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 13:34:26 »
My czasem te gazetki kupujemy, ale komiksu to tam są śladowe ilości, a tutaj chyba normalnie jest co czytać.
Czy to jest seria skierowana do młodszych czy tylko tyle, że historie odbywają się gdzieś na boku Amazingów?

Ja mam 3 zeszyty Lego Star Wars/Avengers i byłem miło zaskoczony tym ile tam jest komiksu. Oczywiście skala nieporównywalna do pozycji z kolekcji Kerfura albo miękko okładkowych Egmontów.

Offline szulig

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 14:55:09 »
Pytasz o te Express? Nigdy tam nie widziałem komiksu żadnego.
Ja sprawdzałem w bardzo dużym.

Ogólnie to jestem zdziwiony, że ta seria doczekała się własnego tematu na forum. Jest masa komiksów dla młodszych, które ukazują się w formie gazetek i raczej nie są one omawiane wśród naszej społeczności.

fotka z dzsiaj, carrefur express, Paryska, Warszawa