Autor Wątek: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!  (Przeczytany 5315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 17:08:28 »
Czy to jest seria skierowana do młodszych czy tylko tyle, że historie odbywają się gdzieś na boku Amazingów?
Serie skierowane do młodszych. Jeśli Peter, Miles i Gwen chodzą do jednej klasy to już ci powinno odpowiedzieć jak te komiksy mają się do uniwersum 616.

Offline OokamiG

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 17:55:50 »
Może ruszą ze Star Wars High Republic od IDW.

Offline bogi1

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 18:18:31 »
U mnie był od razu komplet  8)



Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 22:15:45 »
Ech... ja oczywiście postawiłem na złego konia. W Arkadii tylko 8 na 10 sztuk. Kolejne dojadą, ale nie wiadomo kiedy. Czyli dystrybucja leży tak samo jak przy "czarnej" kolekcji.

Offline Kandor

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 23:38:44 »
W Galerii nad jeziorem w Koninie może już coś rzucili? Sam będę tam w piątek po południu.

Offline ThePinkFin

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 00:41:15 »
Chyba ta sama ekipa co wcześniej. Rustecki, Wróblewski no i ten as co wrzucił swoje nazwisko w dymek.
A dokładniej to tak
Tłumaczenie: Jakub Jankowski (Avengers), Dominik Szcześniak [ten as] (Spider-Man #1-9), Michał Toński (Spider-Man #10-12, Kapitan Marvel)
Redakcja: Dominik Szcześniak (Avengers, Spider-Man #10-12, Kapitan Marvel), Arek Wróblewski (Spider-Man #1-9)
Liternictwo: Marcin Rustecki (Avengers, Kapitan Marvel), Petr Schwarz (Spider-Man)

Co ten Szcześniak???

Offline Tymon Nadany

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 06:53:29 »
Szczerze komplet Spider-Mana z tej serii kupiłbym prędzej niż dowolny tom z Ciemnej Strony, na przykładowych planszach wyglądało to ciekawie a i komiksy dla młodszych mi nie straszne bo te z serii Adventures czytało mi się nieźle.

Offline szydlo

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 16:50:18 »
Komiksy dostępne na stronie C4

sum41

  • Gość
Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 22:43:20 »
Pytanie czy kupowac czy czekac na znizki a zapewne beda 😉

Offline Roszadok

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 00:44:40 »
Ooo to w krk za 2 tygodnie, szkoda że z podlinkowanych na marvel.fandom dwóch brakuje. "Internetowe czytelnie" niestety po stylu graficznym nie przekonują. Cóż nie wszystko jest dla każdego :P

Offline dmlakers1

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 20:27:49 »
Zamówione na stronie internetowej Carrefour z bezpłatnym odbiorem w sklepie. Cena za 10 zeszytów wyszła 89.90 zl.
Zobaczymy jak się będzie czytało.

Offline adi90a

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 20:54:14 »
64 strony (3 zeszyty) w jednej okładce.
Ktoś się orientuje czemu oryginalne wydania miały po 80 stron? Przynajmniej wg marvel fandom. Na amazonie widzę wydanie francuskie 72 strony. Znaczy nic nie przycięli, i faktycznie mamy po 3 zeszyty?
https://marvel.fandom.com/wiki/Marvel_Action:_Captain_Marvel_TPB_Vol_1_1:_Cosmic_CAT-tastrophe

Trochę Panini nas pokarało. Testują rynek albo trafili komiksami nie ten segment, który chciał carrefour. Tak w cenie 3za2 może nawet wezmę. Ewentualnie sprawdzę tą KOTastrofę, bo brzmi to jak temat odpowiedni do tej kategorii wiekowej.

Online Leyek

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 23:39:26 »
Jest już też na allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/Carrefour_Online/komiksy-superbohaterowie-261370?order=d  9 zeta/sztuka

I jeszcze filmik od kolekcjonera jak to wygląda w środku (choć dużo za mało pokazanego tego środka, a za dużo p****):

« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Marzec 2023, 23:46:20 wysłana przez Leyek »

Offline Mertusor

Odp: My Heroes Series - kolejna kolekcja z ulubionego przez komiksiarzy supermarketu!
« Odpowiedź #28 dnia: So, 11 Marzec 2023, 19:53:02 »
Veni, vidi, vici
Będąc w okolicy swojego Carrefoura, postanowiłem rzucić okiem na nową serię.
Akurat zeszyty były ze zniżką po 8,99 zł (10% taniej), więc bez zbędnych dywagacji po prostu wziąłem wszystkie.
Chytry dwa razy traci - nie sądzę by w najbliższym czasie były jeszcze znacząco tańsze a więcej bym zmarnował czasu na monitorowanie oferty, niż to warte.
No i dostępny był komplet w dużej ilości i mogłem poprzebierać.  :-)

Dla osób, które nie mają Carrefoura w pobliżu i nie mogą obejrzeć komiksów fizycznie, kilka moich uwag.

Spis zeszytów wg nazwy wewnątrz:
Marvel action 1. Avengers: Nowe zagrożenie
Marvel action 2. Avengers: Rubin przejścia
Marvel action 3. Avengers: Strachojady
Marvel action 4. Avengers: Koszmar na jawie
Marvel action 5. Spider-Man: Nowy początek
Marvel action 6. Spider-Man: W pogoni za pająkiem
Marvel action 7. Spider-Man: Pech
Marvel action 8. Spider-Man: Venom
Marvel action 9. Kapitan Marvel: Kosmiczna kotastrofa
Marvel action 10. Kapitan Marvel: Skala bohaterstwa

UWAGA: Na końcach zeszytów 1, 2, 3 oraz 5 jest "ciąg dalszy nastąpi...".
Wnioskuję, że wszystkie zeszyty Avengers (1-4) oraz dwa pierwsze Spider-Man (5, 6) najlepiej kupować jako komplety.

Kilka mniej istotnych informacji ze stopek:
Spoiler: PokażUkryj


Wydrukowano we Włoszech w styczniu 2023.

Marvel action 1. Avengers: Nowe zagrożenie
Marvel action 2. Avengers: Rubin przejścia
Scenariusz: Matthew K. Manning, Rysunki: Jon Sommariva, Kolory: Protobunker

Marvel action 3. Avengers: Strachojady
Scenariusz: Matthew K. Manning, Rysunki: Marcio Fiorito, Kolory: Protobunker

Marvel action 4. Avengers: Koszmar na jawie
Scenariusz: Matthew K. Manning, Rysunki: Marcio Fiorito, Nuno Plati, Kolory: Protobunker

Dla zeszytów 1-4
Tłumaczenie: Jakub Jankowski, Redakcja: Dominik Szcześniak, Liternictwo: Marcin Rustecki
Redakcja wydania oryginalnego: Bobby Curnow, Megan Brown, John Barber
Twórcy Avengers: Stan Lee, Jack Kirby

Marvel action 5. Spider-Man: Nowy początek
Scenariusz: Delilah S. Dawson, Rysunki: Fico Ossio, Kolory: Ronda Pattison

Marvel action 6. Spider-Man: W pogoni za pająkiem
Scenariusz: Erik Burnham, Rysunki: Christopher Jones, Kolory: Zac Atkinson

Marvel action 7. Spider-Man: Pech
Scenariusz: Delilah S. Dawson, Rysunki: Fico Ossio, Kolory: Ronda Pattison

Dla zeszytów 5-7
Tłumaczenie: Dominik Szcześniak, Redakcja: Arek Wróblewski, Liternictwo: Petr Schwarz

Marvel action 8. Spider-Man: Venom
Scenariusz: Delilah S. Dawson, Rysunki: Davide Tinto, Kolory: Valentina Pinto
Tłumaczenie: Michał Toński, Redakcja: Dominik Szcześniak, Liternictwo: Petr Schwarz

Dla zeszytów 5-8
Redakcja wydania oryginalnego: Anni Perheentupa, Elizabeth Brei, Chase Marotz, John Barber, Denton J. Tipton
Spider-Mana stworzyli: Stan Lee i Steve Ditko

Marvel action 9. Kapitan Marvel: Kosmiczna kotastrofa
Marvel action 10. Kapitan Marvel: Skala bohaterstwa
Scenariusz: Sam Maggs, Rysunki: Sweeney Boo, Kolory: Brittany Peer
Tłumaczenie: Michał Toński, Redakcja: Dominik Szcześniak, Liternictwo: Marcin Rustecki
Redakcja wydania oryginalnego: Bobby Curnow, Megan Brown, John Barber

Parametry fizyczne:
Wymiary 17x26(H) cm
Okładka miękka, śliska, bez skrzydełek.
Zeszyt spinany zszywkami.
Wewnątrz 64 strony.
Komplet 10 zeszytów, po ściśnięciu, zajmuje na półce 27 mm.
Papier cienki, ale obraz nie przebija, półmatowy, taki jak np. w zakończonej ostatnio serii "Star Wars komiks".
Styl rysunków w środku taki sam, jak na okładkach.

Galeria okładek:
Spoiler: PokażUkryj



 
Nie wiem czemu obrazki wyszły takie nierówne, wsadowe są jednakowej szerokości. 


Kolekcja kerfurowych kolekcji komiksów:
Spoiler: PokażUkryj

 


Jeśli miałbym pokusić się o jakieś prognozowanie, to przypuszczam, że ewentualna następna edycja kerfurowej kolekcji też raczej będzie w formie zeszytów.
Na dole grzbietów jest kod barwny - może żeby we włoskim stylu, można było wybierać, czy ustawiać zeszyty kompletami kolejnych kolekcji, czy wg bohaterów.
Mam nadzieję, że osiągnęli już dolny próg objętości.
Liczyłem na panoramkę starwarsową, ale dobrze, że wydają cokolwiek.

Nie udało mi się jakoś znaleźć tych komiksów na stronie sklepu Carrefoura.
Jeśli ktoś ma linki, to fajnie jakby zamieścił dla zainteresowanych zakupem. :-)

Online radioblackmetal

Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything