Autor Wątek: Ms Marvel  (Przeczytany 6427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sneider

Ms Marvel
« dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 15:42:56 »
Da się to w ogóle czytać? Sama koncepcja postaci (kamala) mi się podoba, ale boję się, że to będą typowo lewackie popłuczyny tylko żeby pokazać girl power, muslim power. Nie pomaga fakt że nie przepadam za superhero :D

Online michał81

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 16:49:24 »
Da się czytać jak najbardziej i będziesz mieć bardziej teen power niż girl power.

Offline gashu

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 19:50:12 »
Lewackie popłuczyny bez folii. Nie kupuj.

Offline R~Q

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #3 dnia: So, 07 Marzec 2020, 11:00:48 »
Komiks nie jest lewacki a Kamala nawet nie jest praktykująca (z własnej woli) muzułmanką.

Inna sprawa, że to infantylna gimnazjada. Jak masz 14 lat, to ci się spodoba.

Online xanar

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #4 dnia: So, 07 Marzec 2020, 12:08:57 »
Dobre jest, lepsze od większości tego co aktualnie wydają.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline radef

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #5 dnia: So, 07 Marzec 2020, 12:19:53 »
Większość Marveli mi się przejadła w ostatnim czasie.
Lecz kolejne tomy "Ms Marvel" czytam cały czas z dużą przyjemnością.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ramirez82

  • Gość
Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #6 dnia: So, 07 Marzec 2020, 12:20:25 »
Dobre jest, lepsze od większości tego co aktualnie wydają.

Pewnie, że tak. Chyba, że ktoś na siłę będzie doszukiwał się lewackiego prania mózgu w Ms Marvel, bo muzułmańska autorka śmie wciskać komiks, której główną bohaterką jest... muzułmanka ::), albo jest mentalnie za stary na komiks o perypetiach nastoletniej superbohaterki, to nie podejdzie.

Online xanar

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #7 dnia: So, 07 Marzec 2020, 12:31:28 »
Ta nowa by Saladin Ahmed też podobno dobra, ale tego jeszcze nie czytałem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sneider

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #8 dnia: So, 02 Maj 2020, 12:06:41 »
Ms Marvel to pierwszy komiks jaki przeczytałem z Marvel Now i... WOW! Ten komiks jest taki dobry czy współczesne Marvel Now tak teraz po prostu wygląda? W ogóle mi to nie przypomina tych staroci z lat 80-90, ale muszę przyznać że mam zaległości w superhero.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #9 dnia: So, 02 Maj 2020, 12:12:51 »
no musisz mieć naprawdę ogromne zaległości

Offline sneider

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #10 dnia: So, 02 Maj 2020, 17:34:39 »
no musisz mieć naprawdę ogromne zaległości
czytałem głównie Daredevila z "wspólczesnego" Marvela, po Bendisie mało co mi się podobało, komiksy w początku dekady mnie nie porywały. Ale jak coś polecisz co teraz warto czytać to chętnie spojrzę

Offline laf

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 10:33:08 »
czytałem głównie Daredevila z "wspólczesnego" Marvela, po Bendisie mało co mi się podobało, komiksy w początku dekady mnie nie porywały. Ale jak coś polecisz co teraz warto czytać to chętnie spojrzę
Jeśli podobał Ci się Daredevil Bendisa to wypróbuj jego "Jessikę Jones: Alias" (4 tomy) oraz kontynuację - "Puls" (1 tom) i dalsze tomy Jessiki Jones (3 tomy). Wszystko wydane przez Muchę. Co więcej seria Alias w pewnym (choć niewielkim) zakresie łączy się z wydarzeniami ukazanymi w Daredevilu, którego Bendis pisał w tym samym czasie.
Jeśli spodobały Ci się bardziej młodzieżowe klimaty i lubisz Bendisa możesz spróbować jego długaśny run w Ultimate Spider-Man, chociaż ciężar gatunkowy jest zdecydowanie odmienny, od tego, jaki był ukazany w Daredevilu.

Offline sneider

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 20:05:14 »
Alias znam i dla mnie (w sumie jak DD) to nie jest nawet za bardzo superhero. Ale bardzo mi się podoba. Za to Ultimate własnie wydaje mi się strasznie infantylny i przebrnąłem tylko rpzez kilkanaście zeszytów. A Kamala tego Spidera miażdży według mnie totalnie.

Offline Pan M

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 03:22:38 »
Nie łapie zachwytów nad tą serią u starszych czytelników.

Nie chcę nikomu nic brzydkiego insynuować, ale jednak  czuć, że to jest pisane tak, aby trafić wiekowo do konkretnej grupy, tych młodszych odbiorców, a nie by zyskać uniwersalną grupę docelową. To skąd te zachwyty i u starszych? Podejrzewam, że efekt bycia innym tytułem od historii gdzie Ci najbardziej znani herosi znów ratują wszechświat, albo deadpool znów się wygłupia. Chociaż, uprę się, że i tak nie rozumiem aż takiego wychwalania tej serii kiedy w marvel now wychodziły takie dobre serie jak God of thunder i Moon Knight.

W przypadku Khamali zrobiono typowy przekrój problemów nastolatków i nie, żebym takowych kiedyś nie miał ale, żeby to chwyciło mnie, starego konia koło 30 lat , to musi to być inaczej napisane.

Tematycznie albo się tam przewijają zagadnienia, których akurat nie trawię- fanfiki ::)- albo dialogi są pisane w tak trywialny sposób, jw ładnie napisał jeden użytkownik gimbazjalnym tonem, że zęby mnie bolą.



Ot" Karyna powiedziała, że będzie u niej impreza, a tam będzie Kebs i ten przystojny Seba, który ci się tak podoba. Musisz wpaść wariatko!"


Komiks przypomina mi trochę Gotham Academy od DC, gdzie generalnie były podobne naciski na wstrzelenie się do młodszych odbiorców, trochę to śmierdziało young adults.

Sama postać też jakoś do ciekawych dla mnie nie należy i spoko byłbym w stanie przyjąć do wiadomości, że na obrzeżach uniwersum egzystuje sobie taka persona, ale nie pomaga fakt, że Marvel próbuje tą stosunkowo młodą, niezbyt ikoniczną postać przepychać do szerszej świadomości i też u  kompletnych laików komiksów.

Dostaje a to  serial na Disney plus a to miejsce w grze pośród takich, ikonicznych postaci Marvela jak Thor, Hulk, Captain America.

Robienie z niej pierwszej muzułmańskiej bohaterki Marvela, trąbienie o tym jakby to było jakieś odkrycie, też jest kuriozum w sytuacji gdzie już prawie 20 lat temu stworzono postać Dust, Soorayi Qadir.


Niestety ale jak czytam, że taka pozycja to   świeże, świetne super-hero to tracę momentami już zapał do tego gatunku i mimo, że w głębi lubię te głupotki to takie pozycje mnie tylko sabotują.

Offline Nyx

Odp: Ms Marvel
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 14:17:29 »
Cytuj
Nie łapie zachwytów nad tą serią u starszych czytelników.

Nie chcę nikomu nic brzydkiego insynuować, ale jednak  czuć, że to jest pisane tak, aby trafić wiekowo do konkretnej grupy, tych młodszych odbiorców, a nie by zyskać uniwersalną grupę docelową. To skąd te zachwyty i u starszych? Podejrzewam, że efekt bycia innym tytułem od historii gdzie Ci najbardziej znani herosi znów ratują wszechświat, albo deadpool znów się wygłupia. Chociaż, uprę się, że i tak nie rozumiem aż takiego wychwalania tej serii kiedy w marvel now wychodziły takie dobre serie jak God of thunder i Moon Knight.

Nie czuję się ambasadorką "starszych" czytelników, dlatego powiem tylko za siebie ;) Czytałam God of Thunder, planuję nadal nadrobić Moon Knighta, czytałam sporo "poważniejszych" serii, ale Ms Marvel po prostu trafia w moje serce. Bo czyta się to lekko, przyjemnie, czuć zacięcie humorystyczne, a postaci po prostu da się lubić. Jest komu kibicować, można za kogoś trzymać kciuki - no i co w tym złego? Walor rozrywkowy jest - jak dla mnie, oczywiście - bardzo duży, bohaterowie są napisani tak, że można w nich uwierzyć. To nie tak, że ja wymagam od komiksów superhero naukowych rozpraw czy akademickich wykładów ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Sierpień 2020, 14:28:20 wysłana przez Nyx »