Autor Wątek: Mroczna wieża  (Przeczytany 4160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wolfman

Mroczna wieża
« dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 20:24:16 »
Mam nadzieję ,że pisze we właściwym dziale. Albatros wydało 10 tomów kolekcji tego zacnego komiksu. Niestety, dowiedziałem się przypadkiem, że zakończyli. Ktoś coś wie dlaczego? Słaba sprzedaż? Niby sprzedało się wszystko, bo nie ma nic w sklepach. Może jakaś petycja od kolekcjonerów by wznowili serię i wydali brakujące tomy. Bardzo mi się ta seria podobała. Rozczarowali mnie tą decyzją.

Offline nocny

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 21:29:22 »
Raczej mała sprzedaż. I nie sprzedało im się wszystko, przez kilka lat walało się po koszach w supermarketach za kilka złotych.
Zresztą Amerykanie też urwali ostatecznie, także Albatros wybrał dobry moment na zakończenie polskiego wydania.

Offline michał81

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 21:33:21 »
Nie ma szan na kontynuację z kilku powodów.
Pierwsza sprawa to niska sprzedaż. Dociągnęli serię do takiego momentu, że czytelnik może przeskoczyć do książek, aby poznać ciąg dalszy. Pytałem się wydawcy i na fb i na jednych z targów.
Nie wyprzedało się wszystko, komiksy te walały się w koszykach z tanią książką w supermarketach po  10 zł. Wyprzedał się tylko tom 1 i on jest najbardziej poszukiwany, pozostałe można znaleźć w dobrej cenie jak wspomniałem wyżej.
Brakujące tomy to Dark Tower: The Gunslinger - Last Shots (zbiór one shotów) oraz Dark Tower: The Drawing of the Three (w sumie 5 tomów). I nie jest zakończona.
I tu się pojawia drugi problem. Marvel utracił prawa do adaptacji.
https://www.bleedingcool.com/2018/06/19/gallery-13-stephen-king-dark-tower-graphic-novel-rights-marvel/
Na obecną chwilę nowym wydawcą jest Simon & Schuster's Gallery 13.

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 21:36:12 »
poszukaj w moich postach, założyłem kiedyś cały wątek (bez odzewu). seria ze świetnym duetem (David + Jae Lee), dla samej oprawy graficznej warto kupić. na allegro krąży po jakichś zawrotnych cenach, ale na grupach fejsbukowych często ludzie puszczają to za grosze.

a że seria urwana to nic dziwnego. franczyza Mrocznej Wieży nie jest jakoś specjalnie popularna w Polsce, film też nie pomógł w promocji. do tego z tego co wiem był to jedyny komiks wydany przez Albatros - mimo że to doświadczone wydawnictwo, mogło się przeliczyć z oczekiwaniami. na dodruk/kontynuację absolutnie bym nie liczył.

Offline Wolfman

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 10:32:07 »
Jestem posiadaczem od premiery wszystkich 10 tomów. Kupowałem regularnie nowe co roku po 2-3 tomy. I mija kolejny rok, a tu nic nie ma i kolejny. Skoro już pięć przepadło, bo nie wydali, to gdzie kupić te wydania, wydane w podobnej formie?

Film oglądałem i to w 4k, jest beznadziejny, nawet dobry format go nie uratował. Taka tandeta to może tylko dobić taki komiks. Będę się musiał zabrać za książkę.

Offline Gazza

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 14:47:30 »
Również posiadam i polecam komplet z Albatrosu, ale jak wspomnieli przedmówcy - temat zdaje się pogrzebany.

Przyjąłbym za to polską edycję Bastionu Kinga - w dobrej cenie na MVM bywa omnibusowa anglojęzyczna wersja, ale co po naszemu to po naszemu. Zwłaszcza Stephen King.

Offline michał81

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 14:57:02 »
Przyjąłbym za to polską edycję Bastionu Kinga - w dobrej cenie na MVM bywa omnibusowa anglojęzyczna wersja, ale co po naszemu to po naszemu. Zwłaszcza Stephen King.
Na to też nie ma szans. Na początku Albatros przymierzał się do niej, kiedy startowali z Mroczną Wieżą, tak sprzedaż zweryfikowała te plany (na fb było w swoim czasie potwierdzenie rezygnacji z tej adaptacji). Wydawca jest fanem Kinga stąd dobór tych tytułów, ale widać, że czytelnicy nie dopisali. Sprzedaż książek Kinga nie przełożyła się na sprzedaż komiksów.
Choć Bastion może mieć jeszcze szanse, kiedy wyjdzie tworzony obecnie serial, ale nie liczyłbym w tej kwestii na Albatrosa.

Offline Wolfman

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 15:54:22 »
Czyli jedyna szansa w innym polskim wydawnictwie. Czasami jak widzę po okładkach jedni przejmują po innych licencje.

Offline Castiglione

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 16:56:14 »
Tom pierwszy serii kupiłem zaraz w okolicach premiery, przeczytałem, całkiem mi się spodobał, ale jednak nie zdecydowałem się kupować dalej. Później reszta tomów walała się wszędzie za grosze, ale jakoś znowu odpuściłem temat i dopiero niedawno udało mi się nadrobić i zebrać wszystkie 5 tomów pierwszego cyklu. Na szczęście jedynka cały ten czas przeleżała bezpiecznie na półce i ominęło mnie polowanie, bo ta część jest najcięższa do dostania. Powoli teraz przymierzam się do lektury całej serii, książki czytałem dawno temu i chyba nawet sporo pamiętam, ale może po komiksie najdzie mnie ochota na powtórkę też sagi Kinga? Który zresztą w międzyczasie dopisał jeszcze jeden tom.

Co do polskiego wydania to niby Albatros skończył w dobrym momencie, jednak trochę boli mnie fakt, że nie pokusili się o wydanie ostatniego tomu serii "The Gunslinger", mimo że to tylko zbiór one-shotów, to jednak polski czytelnik zostaje z niepełną serią, gdzie tak niewiele brakowało do wydania całości. Chociaż na ten moment interesuje mnie tylko pierwsza seria i następną raczej odpuszczam, raz że czytałem o spadkach poziomu, dwa właśnie ze względu na brak jednego tomu, a trzy ze względu na to, że niezbyt podoba mi się pomysł adaptowania książek, który i tak nigdy nie będzie już kompletny (a co dopiero w PL), a zresztą patrząc na długość późniejszych tomów, to ta adaptacja musiałaby chyba wychodzić do dzisiaj i nie jestem pewien, czy byłaby już skończona. Być może skuszę się na "Siostrzyczki z Elurii" jako dodatkowego one-shota, ale to już zależy jak po latach w ogóle podejdzie mi pierwsza seria.

Offline nocny

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 17:13:10 »
Polecam "Siostrzyczki z Elurii", można ten tom czytać zupełnie osobno bez wcześniejszych i poprzednich. Fabularnie bez fajerwerków, chociaż i tak urozmaicono względem opowiadania Kinga, ale warto dla rysunków Luke'a Rossa.

Offline michał81

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 17:20:06 »
Co do polskiego wydania to niby Albatros skończył w dobrym momencie, jednak trochę boli mnie fakt, że nie pokusili się o wydanie ostatniego tomu serii "The Gunslinger", mimo że to tylko zbiór one-shotów, to jednak polski czytelnik zostaje z niepełną serią, gdzie tak niewiele brakowało do wydania całości.
Historia, którą wydał Albatros jest zamknięta, tzn. jest otwarte zakończenie, ale wątek pościgu Rolanda za Człowiekiem w Czerni jest zamknięty. Wydanie tego zbioru nic by nie zmieniło. One shoty nie dotyczą głównej historii, a raczej uzupełniają tylko wątki poboczne, jeden dotyczy pobocznej postaci Sheemiego, jeden przodka Rolanda - Arthura Elda, a ostatni to sen Rolanda jeśli dobrze pamiętam. Decyzja Albatrosa nie pozostawia czytelnika z urwaną historią.

Offline Castiglione

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 18:33:21 »
Zdaję sobie z tego sprawę, co nie zmienia faktu, że jeżeli do kompletu danej serii brakuje bodajże tylko 5 zeszytów, to mnie osobiście może to przeszkadzać, mimo że fabularnie to są osobne historie.

Offline kas1

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 18:39:54 »
I tak szacunek dla wydawnictwa, że postanowili to dociągnąć do sensownego momentu a nie przerwali w połowie zostawiając czytelnika z niczym bo spowolnienie w wydawaniu kolejnych tomów było widoczne.

Offline Wolfman

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 22:36:33 »
A czy wydania brytyjskie lub amerykańskie są w podobnej formie do polskich? Jakich szukać? Ciekawe kogo atakować i pytać czy przy okazji serialu ktoś to wznowi. Czasem trzeba czekać latami jak na Conan. Nic człowiek nie poradzi, że większość woli superhero, a inne są mniej popularne.

Offline nocny

Odp: Mroczna wieża
« Odpowiedź #14 dnia: So, 01 Luty 2020, 09:50:04 »
Polskie wydania są kopią amerykańskich. Wznowienia przy okazji serialu nie będzie bo serialu nie będzie.