Autor Wątek: Moon Knight - Co czytać?  (Przeczytany 4780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NiKONmm

Moon Knight - Co czytać?
« dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 15:06:42 »
Hej!
Zaczynam się dopiero wkręcać w temat komiksów i ostatnio kupiłem sobie pierwszy tom Moon Knighta z martwych. Moon Knight jako bohater jest bardzo interesujący i chętnie poznam jego inne historie. Najbardziej chciałbym przeczytać komiks z genezą, narodzinami tego bohatera. Jest coś takiego? Możecie polecić co jest warte uwagi w temacie tego superbohatera?

Offline LordDisneyland

Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 16:45:13 »
Na mnie spore wrażenie zrobił ten tom-
https://multiversum.pl/p/1682/6007/moon-knight-vol-03-god-and-country-hc-marvel-comics-komiksy-tomy-i-ksiazki.html
Polecam, niespecjalnie mi znany wcześniej Benson stworzył naprawdę dobry scenariusz...a i rysunki cieszą oko.
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 16:54:40 »
ja z kolei polecę moon knighta lemiera, https://www.amazon.com/Moon-Knight-Lemire-Smallwood-HC/dp/1302912852
Rewelacyjna, niejednoznaczna historia spajająca rożne genezy/pomysły na tego bohatera w "spójną" całość, z dużą ilością nawiązań do mitologii egipskiej i przepięknymi rysunkami. Jedno z moich większych zaskoczeń tego roku, jeżeli czytałeś visiona kinga wydanego w polsce to to jest bardzo podobny kaliber.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Alucard

Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 09:25:40 »
Czy nowego Moon Knighta od Lemire'a mozna swobodnie ogarnąć bez znajomości wcześniejszych komiksów z tym bohaterem?

Offline OokamiG

Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 10:54:19 »
Można, ale warto przeczytać najpierw stary zeszycik umieszczony na końcu. Żeby mieć świadomość specyfiki tej postaci.

Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 19:29:14 »
Z serii wydanych w naszym kraju wszystko jest miodne. Jest tam zawarta geneza, plus w łopatologiczny sposób dowiadujemy się też kto, co i dlaczego. Próg wejścia jest przyjemnie niski. Bardzo dobry (wg. mnie) jest też MK z Marvel Legacy, ale tego Egmont jeszcze nie zapowiedział.

Spector występuje też w Original Sin, ale to co Aaron zrobił z jego postacią to jakaś padaka. Gorąco radzę unikać

ramirez82

  • Gość
Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 23:59:09 »
Przeczytałem Moon Knight Lemire i to naprawdę spoko komiks. A wydawało mi się, że słabo jest u nas oceniany? To już ten zachwalany run Ellisa znacznie mniej mi podszedł. Nie wiem czy to pomysł Lemire, czy wcześniej już ktoś pisał te postać, skupiając się na chorobie psychicznej, ale sprawdza się to świetnie, efekt nasuwa skojarzenia z Wyspą tajemnic Lehane'a, czy Scorsese. Fajnie wyszło też powierzenie każdej osobowości innemu rysownikowi, zwłaszcza, że wśród nich są takie talenty jak Francavilla, czy Stokoe. I sympatyczny bonusik w postaci klasycznego zeszytu z runu Moench i Sienkiewicza.

Nie jest to komiks tak doskonały jak Vision, czy Hawkeye Fractiona, ale na pewno wart przeczytania.

Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 00:17:10 »
  To przecież Ellis sugerował, że Moon Knight ma nierówno pod sufitem. Lemire to twórczo rozwinął.

ramirez82

  • Gość
Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 00:31:47 »
No właśnie już nie pamiętam, widocznie nie przedstawił tego tak, by zrobiło to wtedy na mnie wrażenie. Więc on był jako pierwszy? To nie dziwota, że tak to docenili.

Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 00:48:49 »
    O ile dobrze się orientuję to przed Ellisem to on miał tę wielokrotną osobowość, tyle że z początku to były jego zwyczajne alter-ego w stylu Bruce Wayne/Batman używane w "pracy" a gdzieś po drodze to się zmieniło w chorobę.  Ja do dzisiaj tomów 2,3 nie przeczytałem ale pierwszy jest rewelacyjny. To dosyć dziwne, że nie przyuważyłeś Spector gada o tych mocach od Khonshu i przez cały komiks ani razu ich nie używa z wyjątkiem tej historii z duchami, gdzie biega przebrany w artefakty (?) które wyglądają jak sterta śmieci po jakiejś ruderze w której nie ma żadnego świadka wydarzeń.

ramirez82

  • Gość
Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 07:09:08 »
    O ile dobrze się orientuję to przed Ellisem to on miał tę wielokrotną osobowość, tyle że z początku to były jego zwyczajne alter-ego w stylu Bruce Wayne/Batman używane w "pracy" a gdzieś po drodze to się zmieniło w chorobę. 

No właśnie tak jest w tym zeszycie z lat 80 Moench i Sienkiewicza dodanym na końcu tomu.

To dosyć dziwne, że nie przyuważyłeś Spector gada o tych mocach od Khonshu i przez cały komiks ani razu ich nie używa z wyjątkiem tej historii z duchami, gdzie biega przebrany w artefakty (?) które wyglądają jak sterta śmieci po jakiejś ruderze w której nie ma żadnego świadka wydarzeń.

Nie to, że nie zauważyłem, tylko już nie pamiętam. Czytałem ileś lat temu, jak wyszedł u nas. Sprzedałem później wszystkie 3 tomy tamtego cyklu, ale widzę, że będę musiał powrócić do trgo Ellisa.

Offline Kadet

Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #11 dnia: So, 21 Listopad 2020, 18:23:18 »
Nie wiem dokładnie, jak się to chronologicznie plasuje, ale Moon Knight ze świata Ultimate pojawia się w siódmym tomie "Ultimate Spider-Mana" od Egmontu (to są numery 72-85 chyba) i już tam jest mowa, że cierpi na syndrom osobowości wielorakiej (dziewczyna pyta go w pewnym momencie, z którą jaźnią teraz rozmawia).
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline przemo1


Online donT

Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 23:03:37 »
Koledzy, co sadzicie o runie z 2006r autorstwa Huston & Finch? W UK ukazal sie niedawno, po dobrej cenie (niecale £18), softcover "Omnibus"  zbierajacy zeszyty 1-13. Pamietam jak seria ta wychodzila w oryginale, miala swietne rysunki, ale to wlasciwie tyle. Przeszla mi wtedy kolo nosa i szybko stala sie OOP. Moglbym prosic o opinie? Da sie w to w ogole wejsc bedac kompletnym moonknightowym laikiem?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline xanar

Odp: Moon Knight - Co czytać?
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 23:16:45 »
Podobno tak:

Tutaj masz "poradniki" do "wejścia" w Moon Knighta:



Omnibus zawierający to się pojawił, albo zaraz się pojawi:



Twój komiks jest lepszy niż mój