Autor Wątek: Mike Deodato  (Przeczytany 3506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Mike Deodato
« dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 12:23:00 »
Chyba tu najbardziej pasuje- Deodato idzie na swoje, żegna się z Marvelem

https://www.cbr.com/mike-deodato-marvel-departure/
,, - Eeeeech.''

sum41

  • Gość
Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 20:02:22 »
Nigdy do konca nie lubilem jego stylu czy bardziej cieniowania zwlaszcza twarzy, choc ogolnie rysowal dosc wyraziste sylwetki czy raczej ich kontury. Plusa zawsze mial za to ze byl jednym z tych niewielu juz ktorym chcialo sie tlo rysowac.

Offline Jigsaw

Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 01:06:05 »
Chyba tu najbardziej pasuje- Deodato idzie na swoje, żegna się z Marvelem

Szkoda, bo jak dla mnie numero uno wśród rysowników Marvela, największe pierwsze wrażenie zrobiły na mnie jego kadry w "Wolverine - Original Sin" i jego flashbacki z pierwszego pojawienia się Rosomacka w ogóle i wśród X-Men. Ogromna szczegółowość kreski i dynamika - łyknąbym każdy komiks z jego rysunkami.

Offline LordDisneyland

Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 17:42:50 »
Zdziwiłem się , ze powstał z mojego postu osobny temat. Może przydałby się jakiś temat o - swoistym rynku transferowym pisarzy i artychów komiksowych? Planach, realizacjach, zapowiedziach?

Nigdy nie byłem zagorzałym fanem p.Deodato, ale kilka rysunków Hulka wryło mi się w pamięć [a kto umie choć raz narysować porządnego Hulka, narysuje wszystko ;) ] -zdziwiła mnie ta chęć startowania z nowemi komiksami, to raczej solidny rzemieślnik, niż artycha....

PS dla przypomnienia nazwisko rysownika- Deodato Taumaturgo Borges Filho.
Chyba był to pierwszy znany mi canarinho - komiksiarz...
,, - Eeeeech.''

Offline Mateusz

Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 17:49:59 »
Zdziwiłem się , ze powstał z mojego postu osobny temat. Może przydałby się jakiś temat o - swoistym rynku transferowym pisarzy i artychów komiksowych? Planach, realizacjach, zapowiedziach?

Początkowo chciałem właśnie wykorzystać Twój post, żeby zrobić taki temat, ale jakoś nie mogłem się zdecydować, jak go odpowiednio nazwać, więc postawiłem na stworzenie wątku o artyście. :D Niemniej taki zbiorczy wątek z informacjami o komiksowych transferach jak najbardziej by się przydał, bo nie ma też sensu przy okazji takiej informacji każdemu scenarzyście i rysownikowi zakładać osobnego tematu.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline LordDisneyland

Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 17:55:52 »
Rzecz to jasna i zrozumiała. No ale przyznam, że też nie mam pomysłu, jak taki paraplotkarski temat nazwać...
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 18:36:42 »
Skoro żegna się z Domem Pomysłów to ostatnie jego okładki nas czekają.
Majowy SAVAGE AVENGERS #1 DEODATO VAR:

Offline LordDisneyland

Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 19:10:31 »
I niespodziewany zwrot akcji- przed chwilą odebrałem na poczcie "Thanos Returns" , skupiony na nazwisku "Lemire"nie pamiętałem, ze rysował to Deodato. Po przekartkowaniu stwierdzam, że  rysunki są bardzo dobre. Co najmniej , bo parę kadrów jest jeszcze lepszych :)
Takie nieoczekiwane postscriptum :)
,, - Eeeeech.''

Offline Cypher

Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #8 dnia: So, 09 Marzec 2019, 18:22:55 »
Bardzo lubię Deodato Juniora, ale wg. mnie kiedyś rysował lepiej i wręcz inaczej.
Wyciagnąłem z odmentów kilka numerów Glory z '85, które rysował i robił okładki, pomijająć 'efekt Image Comics' bardziej mi się to podoba niż to co robił dla Marvel. Za dużo chyba obróbki? Poza tym on też do końca stóp nie potrafi rysować.  ;D



sum41

  • Gość
Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #9 dnia: So, 09 Marzec 2019, 21:11:25 »
Kiedys mial fakt bardziej wyrazista i dokladniejsza kreske, choc w tamtych czasach bylo on schematyczna wiec czy tak do konca fajnie hmm ☺ Obecnie ma mniej wyrazista jednak za to dosc orginalna.

Offline Jigsaw

Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #10 dnia: So, 09 Marzec 2019, 22:36:26 »
Bardzo lubię Deodato Juniora, ale wg. mnie kiedyś rysował lepiej i wręcz inaczej.
Wyciagnąłem z odmentów kilka numerów Glory z '85, które rysował i robił okładki, pomijająć 'efekt Image Comics' bardziej mi się to podoba niż to co robił dla Marvel. Za dużo chyba obróbki? Poza tym on też do końca stóp nie potrafi rysować.  ;D
Przedstawionych plansz nie odróżniłbym od twórczości Jima Lee. Może to efekt dążenia do bardziej indywidualnej kreski, albo stylizacji na innych rysownikach, w każdym bądź razie oznacza to, że artysta rozwija się i chce być rozpoznawalny.

Offline LordDisneyland

Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #11 dnia: So, 09 Marzec 2019, 22:51:52 »
No to może zerknijcie jak to wygląda we wspomnianym  Thanosie-




,, - Eeeeech.''

Offline Jigsaw

Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 02:07:18 »
Podobny styl widać w wydawanym u nas obecnie Staruszku Loganie (przyszłe tomy). Muszę przyznać, że wolałem jego "klasyczny styl", jakoś dziwnie wyglądają mi te gradientowane tła, na wzór dawnej techniki nakładania kolorów.
 I skoro artysta opuścił Marvela, czy ktoś coś wie jego obecnej działalności?

Offline R~Q

Odp: Mike Deodato
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 10:02:18 »
Postacie wyglądają jak u Grega Landa