Autor Wątek: Mighty Morphin Power Rangers  (Przeczytany 18746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Mighty Morphin Power Rangers
« dnia: Wt, 29 Październik 2019, 19:15:27 »
W listopadzie nakładem Egmontu w Polsce ukaże się pierwszy tom Mighty Morphin Power Rangers zbierający zeszyty 0-12, 2016 Annual o podtytule Rok pierwszy. Jak dotąd za granicą ukazało się 41 zeszytów tej serii, które zebrano w 3 tomach (Rok Pierwszy, Rok Drugi i Shattered Grid [ma wyjść w listopadzie]). Materiału starczy spokojnie na jeszcze jeden tom, więc w sumie będą 4.

Jak myślicie, jest szansa, że Egmont pociągnie to dalej po pierwszym tomie i zdecyduje się wydać całość?

W myśl niedawno zapowiedzianego wznowienia tomu 1 w Deluxe zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej uderzyć w zagraniczne wydanie, gdyż łatwiej będzie skompletować całość gdy komiks okaże się dobry (a wiele źródeł mówi, że jest się czym jarać).

Czekacie na Wojowników Mocy od Boom, czy olewacie temat?

Na koniec materiał na którym widać jak będzie się prawdopodobnie prezentowało nasze wydanie. Oby postawili na taki sam grzbiet! Wygląda to bardzo dobrze!


Offline kelen

Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 29 Październik 2019, 19:29:28 »
Egmont na spotkaniu powiedział, że na pewno ukażą się dwa tomy. A z wydaniami oryginalnymi rzeczywiście trzeba uważać, bo dodruki pojawiły się po długim czasie i pewnie nie powtórzą tego znów zbyt prędko.

John

  • Gość
Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 29 Październik 2019, 19:39:43 »
Pewnie przystawka pod crossover Rangersów z JLA.


Offline Castiglione

Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 16:34:11 »
Jak dla mnie dużo ciekawsza wydaje się sama ta seria niż jakiś cross z DC...

Z jednej strony kusi, z drugiej mam pewne opory czy faktycznie chcę wracać w świat PR. Zobaczymy jak to fizycznie będzie wyglądać, może zachęci do zakupu.

Online Tymon Nadany

Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 07:21:32 »
A co ich skłoniło do wydania tego, niema nowego filmu w kinach a sama marka straciła już dano popularność w Polsce tych nowych seriali to chyba od paru lat żadna rodzima  stacja nie emituje.

Sam oglądałem tą produkcję w dzieciństwie ale sentymentu do niej żadnego nie mam  aby kupować komiksy z rangersami związane.  Dzisiaj  nie da się tego oglądać   nie tylko z powodu "dziecinności" ale także nieudolnego wykonania. Nie chodzi mi o te wszystkie iskry czy odpustowe kostiumy, bo to może się podobać jak się lubi filmy typu Godzilla. Chodzi mi o żenujące  połączenie scen amerykańskich z japońskimi. Pamiętacie zielonego wojownika który raz miał  zbroję utwardzaną a raz z kamizelki  albo że zordy czasem  walczyły z potworem w 2 serii  , ale nigdy  nie pokazywały się razem  w jednym kadrze, przy czym czasem było widać ze walczy mech  którego mieli w I serii,, takich kwiatków jest mnóstwo. Dodajmy do tego że oryginał sentai był  "poważniejszy"  ginęli w nim ludzie i było czasem trochę krwi. A "źli" naprawdę czynili zło nie to co te pajece pokroju Rity czy Zeda.

John

  • Gość
Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 09:26:56 »
Ja byłem w szoku jak kumpel oglądający Super Sentai mnie uświadomił, że w pierwowzorze Biały Ranger z Mighty Morphin pochodził z zupełnie innej serii, którą w amerykańskich adaptacjach pominięto! A jego kostium przecież był wydawało mi się idealnie dopasowany do reszty składu Mighty Morphin. A co do tego, dlaczego Egmont zdecydował się na PR mimo braku większego rozgłosu tej marki w ostatnich latach... swoją teorie już tu wcześniej pisałem, wydaje mi się że to wprowadzenie do głównego celu, czyli wydania crossovera Rangerów z JLA.


Offline Antari

Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 09:50:27 »
Wydają nie z uwagi na film czy serial tylko dlatego, że to dobry komiks jest. Też początkowo nie byłem przekonany ale dużo pozytywnych opinii czytałem na jego temat. A w cenie jakiej oferuje ten tom Egmont to nie wypadanie nie spróbować.

Offline Marvelek

Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 12:42:57 »
Ja narazie postanowiłem odpuścuć. Również czytałem wiele pozytywnych opinii o tym komiksie, aczkolwiek Mockingbird też była zachwalana. Nie wiem czy nie jestem znaczący za stary na ten tytuł. Np.  takie Runaways było mi ciężko strawić, mimo że seria sama w sobie jest dobrze napisana. Podobnie mam z Young Avengers, na które dość mocno przymykam oko podczas lektury. Na PR ciąży jeszcze odium tego głupkowatego serialu. Nie jestem z pokolenia, które oglądało ten serial, ale włączyłem sobie ostatnio zachwalane "Zieleń kolorem zła" i nie da się tego oglądać. Z uniwersum komiksowym nie miałem za dużo doczynienia poza Semicami i zachwycające to nie było. W miarę strawna była tylko seria o ninja. Dlatego też poczekam i jak coś wrzucę do grudniowego zamówienia.

Offline gashu

Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 13:16:47 »
Dajcie spokój... "Power Rangers" to coś, czym interesują się chłopaki, jak wyrastają z teletubisiów.
Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek mający więcej niż 8 lat mógłby się tym zajmować.

Podpisane: Miłośnik Transformerów i Żółwi Ninja

Offline eridraven

Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 13:33:41 »
Dajcie spokój... "Power Rangers" to coś, czym interesują się chłopaki, jak wyrastają z teletubisiów.
Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek mający więcej niż 8 lat mógłby się tym zajmować.

Podpisane: Miłośnik Transformerów i Żółwi Ninja

Może będzie z tyłu będzie opisane jako: dla dzieci 8+, tak jak Marvel Komiks.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Kadet

Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 18:44:10 »
A co ich skłoniło do wydania tego, niema nowego filmu w kinach a sama marka straciła już dano popularność w Polsce tych nowych seriali to chyba od paru lat żadna rodzima  stacja nie emituje.

Jakaś seria Power Rangers leci teraz na TVP ABC. Parę dni temu trafiłem na nią przypadkiem.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline kelen

Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #11 dnia: So, 16 Listopad 2019, 08:38:22 »
Na TVP ABC leci najnowszy sezon, Beast Morphers i jest pierwszym zrobionym przez nowego właściciela marki, czyli Hasbro.

Nie sądzę, że to było akurat powodem sięgnięcie po ten komiks przez Egmont, bo jest on oparty przede wszystkim na pierwszym sezonie. Tak jak wspomniałem wcześniej, spora część sezonów jest obecna na Netfliksie, a marka sam w sobie - w moim odczuciu - jest w stanie udźwignąć się nutą nostalgii.

Cytuj
Z uniwersum komiksowym nie miałem za dużo doczynienia poza Semicami i zachwycające to nie było. W miarę strawna była tylko seria o ninja. Dlatego też poczekam i jak coś wrzucę do grudniowego zamówienia.

Nie ma na prawdę sensu sugerować się starymi komiksami, które wydawał Semic, do tych obecnych - to zupełne dwa różne światy.

Jestem w stanie zrozumieć, że komuś nie odpowiada serial, szczególnie jeśli nie oglądało go w młodości albo najzwyczajniej nie lubi się programu opartego na monster of the week i walkach w kostiumach. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że był kierowany do dosyć młodych odbiorców i zrobił on ogromny fenomen. Wskazywanie niedoróbek technicznych w najstarszych sezonach jest trochę jak zabawa w Kapitana Oczywistość, bo budżet był jaki był (nie mówiąc o samym Saban, który robił wszystko, byleby jak najmniej płacić aktorom za swoją pracę). Ale przy odpowiednim nastawieniu kryje się pod tym całkiem lekki, często zabawny i angażujący serial. Nie znajdzie się tam dużo brutalności, czy poruszania poważnych tematów dla dorosłych, bo nie o tym po prostu jest ta produkcja. Przy czym samo klasyczne MMPR na pewno nie nazwałbym najlepszymi sezonami - w porównaniu do dalszych wypadają dosyć blado i bronią się głównie postaciami oraz designami strojów i Zordów (gorsze były tylko sezony typu Wild Force, czy Turbo, choć to drugie przynajmniej na swój sposób bywało zabawne). Obecny komiks robi właśnie świetną robotę, bo bierze te wszystkie koncepty oraz środowisko z MMPR i wyciska z tego cały potencjał, który tam siedzi, zatem wydaje mi się, że warto dać temu szansę.

Offline amsterdream

Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #12 dnia: So, 16 Listopad 2019, 09:10:45 »
Nawet jak byłem dzieckiem to PR wydawało mi się infantylne. Na alei komiksu pojawiły się przykładowe plansze i słabo to wygląda, coś czuję że Egmont może na tej serii nieźle wtopić.

Z takich "marek dzieciństwa" sto razy bardziej wolałbym classic G.I.Joe.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Listopad 2019, 09:15:08 wysłana przez amsterdream »

John

  • Gość
Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #13 dnia: So, 16 Listopad 2019, 10:00:30 »
Ja z kolei chciałbym kiedyś sprawdzić i porównać sobie Super Sentai, choćby różnice w narracji. Szkoda że Netfliks nie ma u siebie choć jednej serii Sentai, ażeby człowiek mógł sobie porównać z amerykańską wersją. Znałem kiedyś człowieka który był wielkim fanem Sentai i wzgardzał Power Rangers, twierdząc że Sentai jest o wiele lepiej nakręcony (jak rozumiem musiało mu chodzić o małą część scen i narrację, skoro PR wzięło z SS sporo scen walk). Był to jednak ogromny fan "japońszczyzny" zatem biorę sobie jego perspektywe na dystans.


Offline Antari

Odp: Mighty Morphin Power Rangers
« Odpowiedź #14 dnia: So, 16 Listopad 2019, 11:19:10 »
Nawet jak byłem dzieckiem to PR wydawało mi się infantylne. Na alei komiksu pojawiły się przykładowe plansze i słabo to wygląda, coś czuję że Egmont może na tej serii nieźle wtopić.

Z takich "marek dzieciństwa" sto razy bardziej wolałbym classic G.I.Joe.

Z takimi osądami wstrzymaj się do czasu przeczytania pierwszego tomu. A jeżeli nie masz zamiaru kupić to się nie wypowiadaj na ten temat bo słabo to wygląda. Tak jak już napisał Kelen, ta seria od Boom czerpie inspiracje z postaci i niektórych wątków z pierwszej serii i popycha ją na nowe tory. Nie będzie to 1:1 względem serialu, który leciał w polskiej TV jak to niektórzy tutaj sugerują siląc się na porównania z serialem.

Choć znając twoje "gusta" może lepiej nie kupuj i odpal jakieś stare semici ze Spider-manem  8)

W Japonii było więcej takich programów, znane też jest np. Kamen Rider.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kamen_Rider

Dziś te efekty nie robią szału ale w tamtych czasach było inaczej. Tematyka dużo bardziej odjechana zobaczcie np. to:

« Ostatnia zmiana: So, 16 Listopad 2019, 11:28:37 wysłana przez Antari »