Autor Wątek: Marvel  (Przeczytany 5796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damian788

Odp: Marvel
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 21:25:04 »
tu masz rację. Jakbym miał to wszystko przeczytać to by mi życia zabrakło a ultimate dało mi naprawdę dużo Orginów. Fakt że trochę innych ale jednak. 

Offline Jigsaw

Odp: Marvel
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 03:27:12 »
Nie powinienem w ogóle wchodzić w tą dyskusję, ale mam wrażenie że mogę pomóc, priorytet to czerpanie przyjemności z lektury pamiętaj.
  "Pokolenie Semica" miało znacznie łatwiej, przy jego starcie nikt nie zastanawiał się od czego zacząć, tylko brał co jest  :). Jeśli ktoś pamięta okładkę 1-go SM, to ciekawe czy też tak miał:
 - Kim do diabła jest reszta tych pajaców i dlaczego wśród tej zgrai nie ma Supka ani Batmana???
Lub: "Tego Batmana niżej dziwnie tu narysowali" ;)
 SM'a kojarzyło się z VHS'ów i obcojęzycznych programów tv-sat (1-szy raz widziałem go chyba w trio wraz z Icemanem i Firestar?) - Yes of course, natuerlich jawohl ;)
 Dlatego polecam zacząć od tego co jest aktualnie wydawane z głównego uniwersum, prawie każda historia zawiera retrospekcje, które kierują do odp. źródła i idąc ich tropem tak poszerzać swoją wiedzę.
 Ultimate był dla mnie tylko ciekawostką, nigdy go nie uważałem, aby zaktualizować postać, bez wnikania stosunku jej wieku do czasów wystarczyło przemieścić ją tylko w czasie...więc dla mnie to tylko szerszy eksperymet w stylu "What If..".
 I będę również dopingował każdego, kto doceni komiks w postaci papierowej, bo przy dzisiejszych multimediach, to raczej ciężko kogoś zainteresować...
 
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Lipiec 2020, 03:37:47 wysłana przez Jigsaw »

Offline nori

Odp: Marvel
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 06:54:52 »
Damian788, ależ absolutnie nie przejmuj się jakimiś brakami, Marvel to ogromne uniwersum i zawsze znajdą się odwołania do czegoś, czego nie czytałeś, i brnąć w to w taki sposób, żeby zaliczyć wszystko mija się z celem, po prostu życia nie starczy. Tm-Semicowy Pajączek miał wiele naprawdę niezłych historii, nie przejmuj się, że coś pomijane było, po prostu czytaj. Ten wydawca tak miał, że przez pierwsze parę miesięcy nadrabiał parę lat, wybierając najlepsze historie (i często im się to udawało), a później już szli w miarę sensownie. Nawet czytając wszystko z Marvel NOW co obecnie wydaje u nas Egmont, pojawią się kwestie, które u nas nie zostały wydane (brak paru fajnych tieinów ze Spiderverse, czemu Kapitan się postarzał, Czemu AI starka działa autonomicznie itp..). Trzeba doczytać, lub zaakceptować fakt, że nie ma szans poznania wszystkiego osobiście.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline R~Q

Odp: Marvel
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 08:29:28 »
Fan Ulti Marvel here. Polecam dla ciebie zacząć czytać od Spider-Mana Straczyńskiego i New X-Men Morrisona. Później główne serie, główne serie z eventów bez tie-inów i tak jakoś dobrniesz do współczesności.

Offline Archie

Odp: Marvel
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 14:21:33 »
Po pewnym czasie czytania komiksów z wielkiej dwójki zdasz sobie sprawę, że kontinuum to jest jeden wielki scam, 90% historii nie ma kompletnie później znaczenia. Większość runów jest samowystarczalna (wystarczy jakiś origin/biogram postaci) i lepiej czytać rzeczy uznawane za świetnie niż biec za chronologia - życie jest za krótkie żeby czytać słabe komiksy.
Podbijam. Każda nowy scenarzysta zaczyna serię tak żeby miała dobry start dla nowego czytelnika. Przykładem może być np. Secret Empire i Captain America od Coatesa. Nawet nie trzeba czytać tego eventu żeby zrozumieć nową serię Kapitana Ameryki bo jak się odwołują do wydarzeń to sporadycznie i łopatologicznie od razu wyjasniaja o co chodzi. A tu jedno nastąpiło od razu po drugim.
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Lipiec 2020, 14:24:00 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline bibliotekarz

Odp: Marvel
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 20:21:05 »
Jeśli ktoś pamięta okładkę 1-go SM, to ciekawe czy też tak miał:
 - Kim do diabła jest reszta tych pajaców i dlaczego wśród tej zgrai nie ma Supka ani Batmana???
Lub: "Tego Batmana niżej dziwnie tu narysowali" ;)
 SM'a kojarzyło się z VHS'ów i obcojęzycznych programów tv-sat
Pierwsze Spider-Many od Semica czytałem w wersji McFarlane'a. Gnębiło mnie to czemu ten Spider-Man tak dziwacznie wygląda i kiedy zacznie być rysowany normalnie. :)
Batman returns
his books to the library

Offline Jigsaw

Odp: Marvel
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 01:51:58 »
Na szczęście długo nie trzeba było czekać, bo po nim rysował Larsen ;)

Offline amsterdream

Odp: Marvel
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 08:45:27 »
Przecież Larsen rysował jeszcze bardziej karykaturalnie.

Offline gashu

Odp: Marvel
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 09:21:44 »
Na szczęście nadeszła epoka Humberto Ramosa, który rysuje w sposób realistyczny, z właściwymi proporcjami i bez błędów anatomicznych  ::)

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Marvel
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 18:08:35 »
Chciałbym mieć wszystko jeśli chodzi o Kosmos Marvela. Mam całość to co było wydane w dwóch Kolekcjach czyli WKKM i SBM oraz Trylogię o Sagę Nieskończoności oraz najnowszy komiks Silver Surfer Przypowieści, czy to wystarczy czy muszę uzupełnić jeszcze komiksami o Anihilację oraz Anihilację Podbój? :)

Offline Arne

Odp: Marvel
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 18:30:17 »
Prosze, doprecyzuj swoje pytanie: chcesz miec wszystko z kosmosu Marvela i pytasz, czego ci jeszcze brakuje, czy chcesz miec niezbedne minimum, gdyz pytasz, czy to co masz, to wystarczy?

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Marvel
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 18:42:01 »
No tak jak zapytałem. Chodzi mi ogólnie o główne komiksy związane z Kosmosem Marvela. Nie chciałbym kupować wszystkiego, ale nie wiem o czym były Komiksy związane z Anihilacją i Anihalcją Podbój? Takie komiksy jak Kapitan Marvel były w kolekcjach no i Saga Nieskończoności trylogia o klejnotach nieskończoności wydana przez Egmont.

Offline Arne

Odp: Marvel
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 19:10:59 »
Oczywiscie, ze to co masz wystarczy. Saga nieskonczonosci to zupelnie inne czasy niz Anihilacja. Jesli natomiast bylbys sklonny rozszerzyc swoja wiedze o wydarzeniach zawartych w tomach SBM Straznicy Galaktyki to Anihilacja i Anihilacja - Podboj bezposrednio poprzedza te wydarzenia. Tom Straznicy Galaktyki z Serii Marvel Classic Egmontu zawiera to samo co tom z kolekcji plus kolejnych 6 zeszytow tej serii. Jesli cie to zainteresuje to mozna zakupic kolejny tom Straznikow Galaktyki z Marvel Classic Egmontu, ktory wyjdzie w grudniu. Wydarzenia w tym tomie beda powiazane z kolejnym kosmicznym eventem Marvela, czyli Wojna Krolow. Aby w pelni docenic Wojne Krolow nalezy zaczac od komiksu X- Men - Smiertelna geneza, nastepnie przejsc do X-Men: chwala i upadek imperium Shi'ar, a potem Wojna Krolow - preludium i Wojna Krolow. Do tego eventu prowadzi rowniez komiks, ktory zapewne znasz z kolekcji SBM : Inhumans - Tajna Inwazja. Po wydarzeniach Wojny Krolow kosmos Marvela przechodzi do eventu Imperatyw Thanosa, ktory zapewne znasz z WKKM. Pozniej w kolejnosci sa Anihilatorzy ( WKKM ) i tom o Beta Ray Billu z kolekcji SBM. Jesli chcialbys kontynuowac kosmos marvela dalej, to trzeba przejsc juz do Marvel Now z Egmontu, ale tam sa zarowno Straznicy Galaktyki, jak i rozne serie Avengers, a nawet sporadycznie X-Men zahaczaja o ten zakatek universum Marvela.
Mam nadzieje, ze ci w czymkolwiek pomoglem ( bo ja sam nie jestem pewien, czy dobrze cie zrozumialem).

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Marvel
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 19:22:14 »
Z tego co wymieniłeś to faktycznie wszystko się zgadza i niczego więcej nie potrzebuję. Ogólnie większość mam. Najnowszym komiksem jest Silver Surfer Przypowieści, czy coś nowego jeszcze się pojawi to nie wiadomo, ale wygląda na to, że jestem na bieżąco. Dzięki!!! :)

Offline Kadet

Odp: Marvel
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 20:13:42 »
Kiedy zakładałem ten temat nazwałem go marvel bo nie chodziło mi o spider mana tylko o całe uniwersum bo w tym nowszym spidermanie pojawiają się bardzo często avengersi i x mani i tak naprawdę wszystko jest ze sobą powiązane. Oczywiście znam główne postacie z filmów, nawet znam Daredevila i Jessice Jones z netflixa. Bardziej mi chodziło o postacie typu Squirrel Girl czy Nova bo praktycznie nie znam ich genezy. Liczyłem na to że ktoś mi wskaże jakąś magiczną epokę w której zaczyna się całkiem nowy rozdział i wcześniejsze wydarzenia mają małe znaczenia ale teraz wiem że takiej epoki nie ma, dlatego już sobie poradzę.

Tak mi przyszło do głowy, że być może pomocne w pewnej mierze okażą się tomy Kolekcji Superbohaterowie Marvela - mają na końcu dodatek, który opisuje genezę i historię głównego bohatera (oczywiście z dużą dozą spojlerów, ale coś za coś) :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!