Autor Wątek: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce  (Przeczytany 151040 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1305 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 18:09:06 »
Listy, w tym od Shootera.

A w stopce jest nawet osobna pozycja na tłumacza dodatków. Tylko po co?

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1306 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 00:18:57 »
Nie chciało im się tego tłumaczyć. W BiZDC też czasem wrzucają strony z listami bez ich tłumaczenia. Choć czasem są one po polsku.

Offline Takesh

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1307 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 07:07:28 »
Czyli zależy od ich chcenia? I biorą za to pieniądze? Nawet chwalą się tym w stopce? Hachette to stan umysłu. HTZ!

Offline xardas

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1308 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 07:29:41 »
Ooo, jakby Egmont nie przetłumaczył dodatków, to byłaby awantura na kilka stron w temacie. A tu: "nie zawsze im się chce". Zaczynam żałować, że w ogóle tą kolekcję kupuję i wspieram to śmieszne "wydawnictwo"...

Offline Crono

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1309 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 07:35:55 »
A jakieś dodatki w tej kolekcji są w ogóle przetłumaczone? Nie kojarzę takiego tomu (nie czytałem jednak wszystkich). Oni chyba tak w tej kolekcji przyjęli, że dodatków nie tłumaczą. Inna sprawa, że w takim razie wrzucenie w stopce osobnej pozycji na tłumacza dodatków jest kuriozalne.

Offline Castiglione

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1310 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 08:30:18 »
No a tłumacz dodatków nie odpowiada po prostu za przekład tych tekstów pomiędzy komiksami?

Offline Takesh

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1311 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 09:07:04 »
Albo ma płacone za tłumaczenie podpisów pod dodatkami. Ze np. strona pochodzi z...

To gdzie mogę złożyć cv na takie stanowisko?

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1312 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 09:42:54 »
Ooo, jakby Egmont nie przetłumaczył dodatków, to byłaby awantura na kilka stron w temacie. A tu: "nie zawsze im się chce". Zaczynam żałować, że w ogóle tą kolekcję kupuję i wspieram to śmieszne "wydawnictwo"...

Ale wiesz, że Egmont części dodatków też nie tłumaczy? Wrzucał scenariusze po angielsku i też uważał, że wystarczy w oryginale. Ta sama sytuacja.

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1313 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 18:46:25 »
Następny tom z przygodami Fantastycznej Czwórki to już będzie początek z Nadejściem Galactusa. 2 zeszyty premierowe, reszta to dubel z WKKM. Osobiście chyba jeszcze kupię 10 część w czerwcu, bo potem 3 ich kolejne tomy pominę.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1314 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 12:09:14 »
Aż wczoraj przed zakupem musiałem się upewnić, jaka jest zawartość tomu.

Offline adi90a

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1315 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 20:18:23 »
W kontekście tych dubli może się komuś przyda cykl FF na który wciągnąłem zeszyty (jako numery tomów) wydane w ramach Marvel Origines, WKKM i Superbohaterowie Marvela (tzn. te o których wiem). Jeżeli coś jeszcze z zeszytów Fantastic Four wyszło w Polsce, to możecie dać mi znać lub sami pobawić się w edycję wydań. Jestem tam bibliotekarzem i jak mam wenę uzupełniam MO i BiZ.
https://nakanapie.pl/ksiazki/the-fantastic-four

Jakiś czas temu dodałem też całość Marvel Origins (100 tomów) razem z tytułami zeszytów (po angielsku) w spisach treści. Z polskimi jestem niestety w tyle i tylko w paru pierwszych tomach można je znaleźć.
https://nakanapie.pl/ksiazki/marvel-origins-kolekcja-hachette

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1316 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 20:39:59 »
@UP
Ooo - kolejny bloger bombarduje tematy swoimi linkami. Ale wiesz, że to moja polska lista MO jest najlepsza? :) :D  ;) :P

W każdym razie w twoim spisie FF przed Uzasadnioną Interwencją mógłbyś dorzucić Niepojęte również z WKKM. A potem ewentualnie FF Koniec i run Hickmana od Egmontu. Sa też 2 numery Mega Marvel z tymi bohaterami.

Offline adi90a

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1317 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 21:42:04 »
Dzięki za uwagi, mam nadzieje, że właściwie uzupełniłem. Będzie dubel 3 zeszytów z Niepojęte ale to za 1,5 roku. Generalnie widać, że Marvel Origins można śmiało przedłużać długi czas bez dubli w FF ;)

Ten The End z czego widzę nie wyszedł w zeszytach głównej serii (teoretycznie ten cykl ma powtórzyć numeracje amerykańską) ale elastycznie go dodałem po Interwencji. Mega Marvel się jeszcze przyjrzę ale chyba nie będę wrzucał, bo to oddzielnie wydana seria.

Nie mam ciągot blogowych, ale lubię czasem pouzupełniać takie bazy danych. Porządki dają jakąś tam satysfakcję. Bez blogerów nie byłoby skąd pozyskiwać informacji ;) Spisy treści BiZ uzupełniałem chociażby w oparciu o nagrania Sylwka.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1318 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 23:00:16 »
Generalnie widać, że Marvel Origins można śmiało przedłużać długi czas bez dubli w FF ;)
Bo zbyt wiele też nie wydano. Ze Spider-Manem będzie trochę ciężej. Zaraz dojdziemy do #44 i od tego momentu do #52 będą duble (choć uwzględniając Mandragorę, cały czas mamy duble), a zaraz potem duble #66-67 i #87-92, i #101, #121-122, i #141-150, a potem dopiero ponad 100 zeszytów, których jeszcze nikt u nas nie wydał. Mimo to czekam, aż będę miał wszystko.

Offline roble

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1319 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 23:51:37 »
Dzięki za uwagi, mam nadzieje, że...

Ooo, nowy kolega na forum, bloger, adi90a, nawiązał więź z 8azylem.. :)