Autor Wątek: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce  (Przeczytany 150712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #615 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 21:49:26 »
W lutym startuje kolejna ''seria'' w tej kolekcji
https://www.comicsbox.it/albo/SUPEROICLA_308

Pojawi się pierwszy tomik ze Spectacular Spider-Manem

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #616 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 15:43:39 »
W lutym startuje kolejna ''seria'' w tej kolekcji
https://www.comicsbox.it/albo/SUPEROICLA_308

Pojawi się pierwszy tomik ze Spectacular Spider-Manem

O czym ty konkretnie piszesz? Jaka druga "seria"? Nic nie słyszałem o drugiej serii.

Offline HugoL3

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #617 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 15:48:42 »
O czym ty konkretnie piszesz? Jaka druga "seria"? Nic nie słyszałem o drugiej serii.

Wejdź tu:
https://www.comicsbox.it/serie/SUPEROICLA&limite=300
I zobacz, że to pierwszy zeszyt z kolejnej serii ze Spider-Manem w ramach tej kolekcji.
Pierwszą był TAS - 1 numer.

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #618 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 16:25:51 »
Wejdź tu:
https://www.comicsbox.it/serie/SUPEROICLA&limite=300
I zobacz, że to pierwszy zeszyt z kolejnej serii ze Spider-Manem w ramach tej kolekcji.
Pierwszą był TAS - 1 numer.

Acha... Ok nie skumałem. Chodzi o to, że pojawi się we Włoszech :). Na początku pomyślałem, że u nas będą równolegle puszczać późniejsze numery w ramach jakiejś innej równoległej serii.

Ja tak sobie policzyłem, że skoro 100 tomów to 4 lata to te 350 to będzie u nas za 14 lat :) Mogliby to co tydzień wydawać nie co dwa. Ja mam nadzieję, że się doczekam Silver Surfera i Doktora Strange. O Uncanny X-men już nie myślę nawet.

Offline roble

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #619 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 16:29:25 »
We Włoszech idzie co tydzień tomik do sprzedaży, 52 rocznie..

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #620 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 16:35:48 »
Ja mam nadzieję, że się doczekam Silver Surfera i Doktora Strange. O Uncanny X-men już nie myślę nawet.

Swoją drogą we Włoszech włączyli Silver Surfera, Doktor Strange i Deffenders z opóźnieniem w stosunku do pozostałych historii. Ech... fajnie jakby u nas wystartowały zgodnie z chronologiom wydawania w USA. Czyli wcześniej.

Tak czy siak, już na początku mamy zaburzenie, bo Spider-man   ukazał się po raz pierwszy jak już run Fantastic Four był rozkręcony a tutaj idziemy na odwrót. Pewnie chronologia będzie zaburzona podczas trwania tej kolekcji.  

Offline HugoL3

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #621 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 13:23:43 »
Ciekawe jak to wygląda w przypadku wydawania jakichś innych klasycznych albumów albo nowych serii na rynku włoskim?
Tam chyba ogólnie panuje Panini jako licencjodawca ze strony Marvela na Europę. Czyli Hachette sprzedają licencę na kolekcje, a później własnym nakładem wydają inne rzeczy?

Online misiokles

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #622 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 13:50:25 »
Tak. Na rynkach zachodnioeuropejskich kolekcje są przeznaczone dla ludzi dość słabo orientujących się w komiksach, którzy chcą mieć na półkach 'creme-de-la-creme' wyselekcjonowanych przez wydawnictwo. I później nawet nie sprawdzają, jak to rzeczywiście z tym wyborem bywa. Po prostu chcą mieć kolekcje na półkach.

Offline saruman

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #623 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 14:49:21 »
Wspomniany tu Dominik Szcześniak maczał również palce w kolekcji Carrefoura, właśnie widziałem jego nazwisko w tomie o Jessice Jones.

Myślałem, żę chodziło o coś z WKKM. Macie skrin z tej wtopy? :D

Czytałem dziś ten komiks.

« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Styczeń 2023, 14:53:56 wysłana przez saruman »

Offline Lavender Blue

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #624 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 16:10:06 »
Czytałem dziś ten komiks.

O kurde, myślałam, że to imię jakiejś postaci zostało podmienione, ale nie, jest bardziej wariacko, bo to czasownik "powiadomić" zjadło. Jaki kreatywny błąd. ;D

Offline Pinto

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #625 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 13:39:13 »
"straciliśmy łączność z łodzią podwodną" - tłumacz wspiął się na szczyt żenady ::)

Offline radioblackmetal

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #626 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 15:34:33 »
"straciliśmy łączność z łodzią podwodną" - tłumacz wspiął się na szczyt żenady ::)

Proszę o oryginalny tekst i propozycje prawidłowego lub lepszego przekładu.  ::)
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline wojtpil

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #627 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 08:10:43 »
"straciliśmy łączność z łodzią podwodną" - tłumacz wspiął się na szczyt żenady ::)

ale, że co??

Offline Kyms

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #628 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 09:28:07 »
"straciliśmy łączność z łodzią podwodną" - tłumacz wspiął się na szczyt żenady ::)
Nie wiem co złego jest w tym zdaniu. Nawet wyrwane z kontekstu brzmi na naturalne.

Offline jotkwadrat

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #629 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 09:37:58 »
Pewnie chodzi o "łódź podwodną". Wojskowy powiedziałby o "okręcie podwodnym".