Autor Wątek: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce  (Przeczytany 146285 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online xardas

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #585 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 11:53:17 »
Kompletowanie takich tasiemców od początku do końca to zawsze było poroniony pomysł. Można kupić jakieś najciekawsze momenty danej serii ale kupowanie i czytanie wszystkiego jest głupie. A co Egmont wątpię aby Kołodziejczak myślał o wydawaniu takich beznadziejnych ramot, które wcześniej dobiły Mandgragorę.
Z ciekawości - a jak czytasz książkę, to też kartkujesz i co nudniejsze według ciebie rozdziały pomijasz?

Offline Tymon Nadany

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #586 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 12:02:31 »
Idiotyczne porównanie książka jest dziełem skończonym a nie niekończącym się tasiemcem jak spiderman. Zresztą sporo osób kupuje tylko najlepsze runy Daredevila czyli Bendisa, Brubakera, Millera itd i żeby je rozumieć nie musi ani czytać ani posiadać ramot Stana Lee z lat 60.

Online xanar

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #587 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 12:17:44 »
No dobra, ale czemu jest głupie ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #588 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 12:25:34 »
Pewnie nie powinienem się emocjonować jakimś wpisem na forum, ale nie cierpię pogardy dla pionierów w jakiejkolwiek dziedzinie - filmie, muzyce, komiksie. Bez Stana Lee i Jacka Kirby'ego nie byłoby Bendisa, Brubakera i Millera. Nie byłoby komiksu, takiego jaki dziś znamy. Głupie to jest takie pierdolenie ignoranta, bez szacunku dla fundamentów.

Offline Castiglione

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #589 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 12:57:44 »
Ja tam nawet wolę Stana Lee niż Bendisa.
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Styczeń 2023, 12:59:42 wysłana przez Eguaroc »

Online Leyek

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #590 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 13:18:06 »
Pewnie nie powinienem się emocjonować jakimś wpisem na forum, ale nie cierpię pogardy dla pionierów w jakiejkolwiek dziedzinie - filmie, muzyce, komiksie. Bez Stana Lee i Jacka Kirby'ego nie byłoby Bendisa, Brubakera i Millera. Nie byłoby komiksu, takiego jaki dziś znamy. Głupie to jest takie pierdolenie ignoranta, bez szacunku dla fundamentów.

Nie żebym bronił wcześniejszych wpisów. Ale można szanować pionierów, ale jednocześnie nie chcieć ich dzieł poznawać czy uznawać, że ich wydawanie nie jest najlepszą dostępną opcją.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #591 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 13:18:52 »
Ale on powiedział, że czytanie tego jest głupie.

Offline HugoL3

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #592 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 13:25:58 »
A moim zdaniem warto pozostać obiektywnym.
Nie pamiętam, czy pisałem to w tym temacie, ale szanuję mocno za Silver Sufera - mimo, że ramota, to czytało mi się to znakomicie i zdecydowanie lepiej niż ten Slott, który zbiera tyle pochwał, kompletnie nie wiem za co.

Natomiast co do Spider-mana. Nie napiszę chyba niczego odkrywczego, ale rysownicy nie bardzo lubili pracować ze Stanem Lee, bo jego warsztat jako scenarzysty był raczej zerowy. Miał świetne pomysły na postaci i ich rozwój, ale przekazanie rysownikowi tego, jak to powinno wyglądać było problematyczne. Czytałem pierwszą 50tkę pająków i jedyne na co narzekałem, to brak kolorów w wydaniu Mandragory. Resztę TASów przeczytałem w WKKM. Zdecydowanie były to przełomowe historie dla tej postaci. Tylko narracja i kadry - męczy mnie czytanie tego.
W latach 70, zwłaszcza późnych, było już zdecydowanie lepiej.

Ale on powiedział, że czytanie tego jest głupie.

No to już słabo brzmi...

Online Leyek

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #593 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 13:35:38 »
Ale obiektywnie patrząc w jakiejś tam części jest głupie :) Ja sobie znalazłem wymówkę, że czytam z młodym, ale bez tego to bym wziął tylko "jedynki" pewnie i tyle. Nie oszukujmy się to jest komercha, a nie jakieś dzieła sztuki.

Online xanar

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #594 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 13:36:03 »
W taki FF Lee/Kirby jest więcej kreatywności niż w tym co aktualnie wydają, bo z tego co widzę aktualnie to jest odświeżanie tego co było mielenie tego w różnych konfiguracjach.
Aktualnie szczyt kreatywności polega na zmienianiu białych na czarnych i hetero na gejów (i to nie tylko w komiksach), to jak już to tego co aktualnie się wydaje jest głupie. :)

A moim zdaniem warto pozostać obiektywnym.
Nie pamiętam, czy pisałem to w tym temacie, ale szanuję mocno za Silver Sufera - mimo, że ramota, to czytało mi się to znakomicie i zdecydowanie lepiej niż ten Slott, który zbiera tyle pochwał, kompletnie nie wiem za co.



Natomiast co do Spider-mana. Nie napiszę chyba niczego odkrywczego, ale rysownicy nie bardzo lubili pracować ze Stanem Lee, bo jego warsztat jako scenarzysty był raczej zerowy. Miał świetne pomysły na postaci i ich rozwój, ale przekazanie rysownikowi tego, jak to powinno wyglądać było problematyczne. Czytałem pierwszą 50tkę pająków i jedyne na co narzekałem, to brak kolorów w wydaniu Mandragory. Resztę TASów przeczytałem w WKKM. Zdecydowanie były to przełomowe historie dla tej postaci. Tylko narracja i kadry - męczy mnie czytanie tego.
W latach 70, zwłaszcza późnych, było już zdecydowanie lepiej.

No to już słabo brzmi...

Przeczytałeś całego tego Surfera Slota ?

W Spiderze na początku lat 70-tych już jest mniej tego "tekstu opisowego" i już płynnie to się czyta.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #595 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 17:22:52 »
Można kupić jakieś najciekawsze momenty danej serii ale kupowanie i czytanie wszystkiego jest głupie.

A czy ty naprawdę jesteś na dobrym forum? Tu jest forum o komiksach dla fanów, a ty nam mówisz, że warto czytać tylko eventy. Serio? Nawet jeśli mówisz tylko o komiksach sprzed 1985 roku, to i tak jest to dziwne w tym miejscu.

Idiotyczne porównanie książka jest dziełem skończonym a nie niekończącym się tasiemcem jak spiderman.

A "Saga o Ludziach Lodu"? :)

W Spiderze na początku lat 70-tych już jest mniej tego "tekstu opisowego" i już płynnie to się czyta.

Poza tym co dostaliśmy w WKKM - Śmierć Stacey'ch, No More Spider Man, Saga Klonów to był jeszcze fragmencik Mysterio vs Spider-Man. I tam też był Romita Senior i to też czytało mi się świetnie. I początek Punishera i starcie z Tarantulą. Świetne komiksy. I to wszystko może wyjść po polsku, tylko trzeba kupować wszystkie tomy MO.

Offline HugoL3

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #596 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 22:14:15 »
Przeczytałeś całego tego Surfera Slota ?

Nie, przeczytałem tylko tom z WKKM, ale naprawdę z bólem. Nie kupiłem tego, że gość, co marzył o tym, aby wrócić na swoją rodzimą planetę, do ukochanej którą zostawił, lata sobie teraz po kosmosie z jakąś randomową biedronką. W dodatku rysunki kompletnie mnie zniechęcały, nadały temu wszystkiemu charakter bajeczki. Zdecydowanie lepiej odebrałem Silver Surfera z tomu "Przypowieści".
Ale planuję przeczytać ten tomik raz jeszcze. W recencjach ludzie zwracali uwagę na aspekty, które mnie totalnie nie ruszyły, ale dlatego, że nie kupiłem oryginalnego pomysłu, a co dopiero jakbym się jeszcze miał w niego zagłębiać.

Online xanar

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #597 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 00:40:58 »
Tylko z tego co pamiętam w między czasie coś stało się z jego ukochaną i jego planetą.
Dla mnie rysunki Allredów rewelacja, ale kto co lubi.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Katharinka

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #598 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 10:49:03 »
Idiotyczne porównanie książka jest dziełem skończonym a nie niekończącym się tasiemcem jak spiderman. Zresztą sporo osób kupuje tylko najlepsze runy Daredevila czyli Bendisa, Brubakera, Millera itd i żeby je rozumieć nie musi ani czytać ani posiadać ramot Stana Lee z lat 60.
Dziś książki pisane są już jako potencjalny scenariusz na film serial. To właśnie zasługa komiksów i całych Wiki. Czytałeś coś Brandona Sandersona i jego Cosmere? Ja doceniam zawsze tego który robi pierwszy krok i otwiera drzwi. Zresztą z biegiem lat widzę, że jest dość mało kreatywności jaką mieli pionierzy komiksu i dziś raczej tylko wałkuje się stare pomysły.

Offline maxim1987

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #599 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 11:31:09 »
Cytuj
A "Saga o Ludziach Lodu"? :)
To akurat dzieło skończone - 47 tomów + ew. można Sagę o Królestwie światła traktować jako luźną kontynuację, ale i ta jest skończona - 20 tomów