Autor Wątek: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce  (Przeczytany 150310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kyms

Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 16:49:30 »
Na grupie facebookowej "Czytelnia Komiksu Między Kadrami" pojawił się wpis o pierwszym egzemplarzu rzutu testowego kolejnej serii od Hachette w Polsce zatytułowanej "Marvel Origins".



Czyli chodzi o tą zagraniczną kolekcję https://www.hachette-collections.com/fr-fr/collection-comics/
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Wrzesień 2022, 17:04:11 wysłana przez Kyms »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 16:52:55 »
Ciekawe jaka cena regularnych tomów. Jest coś napisane w tej ulotce? Brałbym na pewno gdyby nie było teraz kolekcji DC, ale czy dwie naraz będę kupował? Stawiam, że mała szansa.

Offline emedzi 12

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 16:54:21 »
O proszę, a ja przez przypadek wczoraj natrafiłem na prawdopodobną zawartość. Na podstawie kolekcji włoskiej od innego wydawcy, ale pierwsze 6 tomów pokrywa się z pierwszą 6 z kolekcji Hachette. W tym w trzech tomach, gdzie znana jest zeszytowa zawartość francuskiej kolekcji, ta pokrywa się z włoską w 100%.

Thor (14 tomów) - ostatni zeszyt w "100" - Thor vol 1 #161
Avengers (11 tomów) - ostatni zeszyt - Avengers vol #56
Spider-Man (15 tomów) - ostatni zeszyt - Amazing Spider-Man vol 1 #65
Fantastyczna Czwórka (18 tomów) - ostatni zeszyt - Fantastic Four vol 1 #80 oraz Annual #6
Daredevil (9 tomów) - ostatni zeszyt - Daredevil vol 1 #43
Hulk (8 tomów) - ostatni zeszyt - Incredible Hulk vol 2 #112
Iron Man (10 tomów) - ostatni zeszyt - Iron Man vol 1 #12
Kapitan Ameryka (7 tomów) - ostatni zeszyt - Captain America vol 1 #114
X-Men (8 tomów)- ostatni zeszyt - X-Men vol 1 #40

Link do strony włoskiej kolekcji: store.gazzetta.it/fumetti/super-eroi-classic/MhisEWcWzBgAAAFa6ZIO3Os9/ct
Link do strony z rozpiską tomów w włoskiej kolekcji: www.comicsbox.it/serie/SUPEROICLA&limite=0

Choć to i tak test i nie wiadomo czy wyjdzie

PS: Nawet patrząc na miniaturki głów superbohaterów na panoramie kolekcji od Hachette to z tego co jest widoczne w 100% pokrywają się z kolejnością tomów w włoskiej kolekcji, zatem jeśli "Marvel Origins" faktycznie wystartuje, to prawie na pewno, będzie można się w niej spodziewać zawartości z włoskiej kolekcji, przynajmniej ja się będę tego trzymał, dopóki nie pojawi się jakaś zmiana ;).
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Wrzesień 2022, 17:08:55 wysłana przez emedzi 12 »

Offline Czarek.

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 17:06:14 »
Ktoś wie w jakich miastach jest rzut testowy?

Offline Szekak

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 17:11:47 »
Duzo dubli w tej wloskiej kolekcji by bylo? :p
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline eridraven

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 17:12:49 »
A jednak Hachette poszło w ramoty! Ciekawy ruch, chociaż znając liczne opinie na nie, mocno obawiam się o losy tego testu. Swoją drogą byłby to ewenement na naszym rynku, wydawać komiksy w takiej ilości z minionej epoki.

Ciekawe jaka cena regularnych tomów. Jest coś napisane w tej ulotce? Brałbym na pewno gdyby nie było teraz kolekcji DC, ale czy dwie naraz będę kupował? Stawiam, że mała szansa.

Cena regularna to 49,99. Zapewne w prenumeracie będzie mniej.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Kandor

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 17:19:25 »
A jednak Hachette poszło w ramoty! Ciekawy ruch, chociaż znając liczne opinie na nie, mocno obawiam się o losy tego testu. Swoją drogą byłby to ewenement na naszym rynku, wydawać komiksy w takiej ilości z minionej epoki.

Cena regularna to 49,99. Zapewne w prenumeracie będzie mniej.
50 zł? No, to lekkiej "przeprawy" ta seria mieć nie będzie, nawet jeśli "przetrwa" rzut testowy. Jeśli miałaby średnio więcej stron niż tomy podobnych serii, to cena byłaby uzasadniona, ale nie czarujmy się - uzasadniona jest inflacją i tyle. Spodziewać się można tomów po 150-200 stron. Jednak gragicznie wzorowane są na Marvel Masterwork które mają po 300 stron mniej więcej.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 17:22:41 »
Cena uzasadniona, ale dla mnie i tak za duża jak na taką kolekcję.

Offline emedzi 12

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 17:23:02 »
Duzo dubli w tej wloskiej kolekcji by bylo? :p
Z tomów, które wyszły w WKKM - 8 i pół tomu (początki Marvela: lata sześćdziesiąte; Thor: opowieści z Asgardu; F4: Nadejście Galactusa; F4: Sądny dzień; Spider-Man: Nigdy więcej Spider-Mana; Iron Man: Tragedia i triumf; Hulk: Potwór na wolności, Thor: Ragnarok i połowa tomu - Avengers: Narodziny Ultrona) plus jeśli ktoś ma to Essentiale od Mandragory obydwa Spidery i prawie obydwa Daredeville oraz pojedyńcze zeszyty z debiutami z SBM w sumie nie chce mi się liczyć, ale może coś około 5-10 zeszytów.

Offline Szekak

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 17:24:12 »
O, to fajniutko. Ja biere.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Kandor

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 17:37:15 »
Dobra, zapisałem się do Czytelni (przyjęli mnie :-)) Kolejny tom to Fantastic Four. Tom 3 Thor, tom 4 Hulk.
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Wrzesień 2022, 17:55:38 wysłana przez Kandor »

Offline misiokles

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 18:07:55 »
A jednak Hachette poszło w ramoty! Ciekawy ruch, chociaż znając liczne opinie na nie, mocno obawiam się o losy tego testu. Swoją drogą byłby to ewenement na naszym rynku, wydawać komiksy w takiej ilości z minionej epoki.

Zgaduję, że licencje na te ramotki są tanie jak barszcz i wkrótce w Europie będą to wydawać nawet Żabki i ich odpowiedniki.

Offline xardas

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 18:08:17 »
Tylko tam Bazyl wiesz, nie zakłamuj znowu statystyk sprzedaży, c’nie ;)

Offline Motyl

Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 18:51:37 »
Kupiłem, przejrzałem, papier w tym pierwszym tomie cieniutki, prześwituje trochę, widać, że chcieli jak najtaniej wydać, ale tylko nieznacznie podnieśli cenę względem poprzedniej kolekcji.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 18:52:26 »
A ile stron ma pierwszy tom?