Autor Wątek: Richard Corben  (Przeczytany 6356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 13 Wrzesień 2023, 21:52:32 »
Ciekawe czy egmont u nas wyda kiedyś?

Offline Castiglione

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 13 Wrzesień 2023, 23:10:13 »
Jak na razie chyba nie bawili się w powtarzanie komiksów, które już wydali w innych tomach, więc sądzę, że nie bardzo.

sum41

  • Gość
Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 10:41:11 »
Czyli to juz bylo a to sorki myslalem ze to cos "nowego" co nie bylo w polskich tomach.

Offline Kielo

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 17:39:53 »
Nie wiedzialem czy wrzucic to tutaj czy do tematu o Hellboyu, ale nic to: w przyszlym roku Dark Horse planuje wydanie omnibusa Hellboya rysowanego przez Corbena. 300 stron w twardej oprawie.

Caly artykul tutaj: https://www.forbes.com/sites/joshweiss/2023/09/13/dark-horse-announces-special-hardcover-collection-of-hellboy-comics-drawn-by-the-late-richard-corben-first-look/

Edit: nie zauwazylem, ze juz wrzucone...
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Wrzesień 2023, 17:41:27 wysłana przez Kielo »

Online freshmaker

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #34 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 21:07:23 »
den dotarł do mnie dopiero kilka dni temu - dh wydrukowało za mało egzemplarzy pierwszego tomu. czytałem go już dwukrotnie w ciągu tych kilku dni i przeczytam ponownie w ten weekend. doskonałe to jest. niektóre panele wyglądają jak obrazy frazetty. po prostu można ten komiks oglądać godzinami. poszczególne sceny zapadają w pamięć - np jak dostaje w jape od jaszczura. po pierwszej lekturze polecam odcinek cartoonists kayfabe gdzie omawiają ten komiks.

kolejny tom przesunięty z grudnia na kwiecień niestety.

Online freshmaker

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 10 Grudzień 2023, 09:56:35 »
i oficjalna rozpiska planowanych reprintów - na pierwszy ogień 3 kolejne tomy dena:
https://corbenstudios.com/fantagor-press/

Offline donT

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 11:41:02 »
den dotarł do mnie dopiero kilka dni temu - dh wydrukowało za mało egzemplarzy pierwszego tomu. czytałem go już dwukrotnie w ciągu tych kilku dni i przeczytam ponownie w ten weekend. doskonałe to jest. niektóre panele wyglądają jak obrazy frazetty. po prostu można ten komiks oglądać godzinami. poszczególne sceny zapadają w pamięć - np jak dostaje w jape od jaszczura.

Ja rowniez czytalem juz Dena kilkukrotnie i podzielam poglad, ze to komiks doskonaly. Dlugo na niego czekalem i byla to dla mnie najwazniejsza premiera tego roku. Dark Horse zapowiedzial te wznowienia jakos w polowie 2022 wiec czekanie bylo tortura. Szkoda, ze Muvovum nie ukaze sie w grudniu, bylby to idealny prezent od Mikolaja (takiego wiecie - samemu sobie). Z niecierpliwoscia czekam na kolejne tomy Corbenowej kolekcji. Postawic obok siebie wszystkie tomy Dena (i inne) obok siebie bedzie czyms niesamowitym!

A jeszcze przyy okazji - jesli ktos chce "inwestowac" w komiksy, to oryginalne rzeczy tego tworcy nadaja sie do tego jak malo co. Prawie zawsze szybko sie wyprzedaja, a ceny na rynku wtornym potrafia wystrzelic w kosmos.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online freshmaker

Odp: Richard Corben
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 13 Grudzień 2023, 00:17:23 »
tzn scenariusz jest w miarę standardowy, ale oprawa graficzna i sposób w jaki to jest opowiedziane robi kolosalne wrażenie. twarz samego bohatera to wypisz wymaluj autor, który sam też w młodości był bodybuilderem. fajnie to zestawić z murky world, który jest nowszy, historia jest podobna ale jednak wizualnie są to inne komiksy.