Autor Wątek: The Boys co dalej?  (Przeczytany 1380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbyl

The Boys co dalej?
« dnia: So, 02 Grudzień 2023, 11:52:09 »
Witam widze, ze jest 12 tomow The Boys i ostatni wyszedl w 2012 jak to możliwe ,że komis jest ongoing series?

Już tyle lat nic nie było nie wiem czy warto kupic, uwielbiam serial ,a komiks jest podobno zupelnie inny i sporo sie rozjezdza z serialem.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Boys_(comics)

Online michał81

Odp: The Boys co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: So, 02 Grudzień 2023, 12:05:25 »
Witam widze, ze jest 12 tomow The Boys i ostatni wyszedl w 2012 jak to możliwe ,że komis jest ongoing series?
Bo nie jest "limited series". Weźmy takiego Transmetropolitan, też będzie określany jako ongoing series, pomimo, że został zakończony kilkanaście lat temu, a nic nowego już nie wychodzi z nim. Ongoing oznacza, że jest to seria powyżej 12 numerów:
limited series - 2-3 numery
mini series - do 6 numerów włącznie
maxi series -  do 12 numerów włącznie
ongoing series - powyżej 12 numerów

Już tyle lat nic nie było nie wiem czy warto kupic, uwielbiam serial ,a komiks jest podobno zupelnie inny i sporo sie rozjezdza z serialem.
Tak, kładzie nacisk na inne rzeczy niż serial. Bardziej to satyra po bandzie na DC i Marvel (ogólnie superbohaterów), ale także sam przemysł komiksowy.

Offline Zbyl

Odp: The Boys co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: So, 02 Grudzień 2023, 13:02:23 »
Jestem przyzwyczajony do mangi. Z kolei komiksów mam mniej i tam akurat ongoing odznacza serie która nadal wychodzi. To super mogę kupić 12 tomów i mam całość.

Dzięki wielkie :)

Online michał81

Odp: The Boys co dalej?
« Odpowiedź #3 dnia: So, 02 Grudzień 2023, 13:16:31 »
To super mogę kupić 12 tomów i mam całość.
13 tomów.

Offline Zbyl

Odp: The Boys co dalej?
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 07 Grudzień 2023, 10:42:40 »
Widziałem Dear Becky ,ale to raczej jakas poboczna historia skoro wydał to po latach. Myślę ,że 12 tom kończy główny wątek.

Offline Assur

Odp: The Boys co dalej?
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 07 Grudzień 2023, 11:37:12 »

Już tyle lat nic nie było nie wiem czy warto kupic, uwielbiam serial ,a komiks jest podobno zupelnie inny i sporo sie rozjezdza z serialem.


Fabuła serialu i komiksu jest poprowadzona częściowo inaczej. Ja najpierw zapoznałem się z serialem a później z komiksem - i przy tej kolejności komiks mnie trochę rozczarował. Nie chcę napisać że komiks jest zły, bo nie jest - to raczej serial jest lepszy (przynajmniej jak na mój gust). Mamy tu dość rzadki przypadek gdy adaptacja filmowa prześciga pierwowzór.

Online michał81

Odp: The Boys co dalej?
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 07 Grudzień 2023, 12:21:51 »
Widziałem Dear Becky ,ale to raczej jakas poboczna historia skoro wydał to po latach. Myślę ,że 12 tom kończy główny wątek.
Tak, to jest dodatkowa seria, swoisty epilog serii przybliżający postać Rzeźnika. Powstała po latach na fali popularności serialu. Nie jest to jedyna dodatkowa seria ze świata Boys, po prostu pozostałe są uwzględnione w numeracji zbiorczych serii i ta powinna być uznawana jako tom 13. Ja polecam, ale ja jestem jej fanem i twórczości samego Ennisa.

Offline kosmoski

Odp: The Boys co dalej?
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 07 Grudzień 2023, 16:09:33 »
Ta 13 to raczej faktycznie dla fanów, dla mnie tom 12 spokojnie kończy całą serię i 13 można sobie podarować. Osobiście byłem raczej rozczarowany niż zadowolony po lekturze, ot stany średnie.