Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 34446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jigsaw

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 14:39:55 »
Mnie wystarczyła wiedza, że stracił czynnik gojący. To, że nie wiedziałem jak nie miało znaczenia na fabułę tomu. Stracił to stracił w jakiś wcześniejszych przygodach - jedziemy z koksem dalej.
To, że stracił czynnik gojący (i jak do tego doszło) to podstawa - bez niego już praktycznie powinien być trupem, jako że czynnik ten stabilizował połączenie jego szkieletu z adamantium. Nie pamiętam już nawet, czy było to istotne w tej historii, czy nawet to pominięto, co by było znaczącym błędem, a czytałem też tylko samą "Śmierć..".
Dwa pierwsze tomy tej historii odpuściłem sobie z czystym sumieniem głównie z powodu strony graficznej, ale i dość nieistotnej fabule. A sama "Śmierć..." wypadła całkiem dobrze i chyba spełniła swój cel, że całkowicie zabiła we mnie obłędny czasem szacunek do tej postaci, jak i tych, którzy wpadli na ten "genialny" pomysł.
A swoją drogą - jak stracił ten czynnik gojący do dzisiaj nie wiem ;) Było coś takiego?

Offline xanar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 14:43:40 »
Było  :) Chyba nawet jakiś polski youtuber film o tym nagrał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kadet

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #77 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 18:01:33 »
To, że stracił czynnik gojący (i jak do tego doszło) to podstawa - bez niego już praktycznie powinien być trupem, jako że czynnik ten stabilizował połączenie jego szkieletu z adamantium. Nie pamiętam już nawet, czy było to istotne w tej historii, czy nawet to pominięto, co by było znaczącym błędem, a czytałem też tylko samą "Śmierć..".

Zdaje się, że Beast wykoncypował jakiś lek, który uchronił Logana przed zatruciem adamantium. Ale nie wiem, czy w polskich wydaniach coś o tym było.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline xanar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #78 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 18:52:58 »
Znalazłem, tu masz streszczenie jak Wolverine loses his healing factor:

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Jigsaw

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 19:14:50 »
Dzięki xanar za podanie źródła! Zwracam również honor panu misokles, że wiedza ta, w jaki sposób stracił HF jest nieistotna, bo z tego co chłop mówi w filmie w rzeczywistości nieistotne jest, że w ogóle go stracił patrząc na to jak skończył :)

Offline WolfSazen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #80 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 11:08:33 »
Wiadomo coś może o dodruku Avengers "Czas się kończy" tom 1? Ponoć miał być po wakacjach a tu ani widu ani słychu...

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #81 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 12:30:49 »
kupiłem kilka dni temu w Smyku, już odebrałem. co ciekawe, na egmont.pl można ten tom zamówić - zamówienie jest jednak anulowane.

Offline Mane

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 16:47:20 »
Przeczytałem Civil War 1 Egmontu i historia kończy się w otwarty sposób. Co należy czytać dalej gdzie są dalsze konsekwencje z CW? Np co ze Spidermanem i ujawniona tożsamością? Gdzie mozna czytac dalej jak to się zakonczyło ?

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #83 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 12:05:42 »
Jeśli chodzi o wydania polskie to jest bida.

Mucha swego czasu (czytaj: dawno temu) wydawała serię New Avengers (a także sam event Civil War), która bezpośrednio prowadziła do Wojny Domowej, w tym także wydała tie-in do tego eventu (tom 5., zeszyty New Avengers #21-25) - http://alejakomiksu.com/komiks/12510/New-Avengers-Wojna-Domowa/

W ramach WKKM (tom 42.) wyszła bezpośrednia kontynuacja Wojny Domowej dotycząca śmierci Kapitana Ameryki, ale to raptem jeden zeszyt (dokładnie #25 z regularnej serii Capa). Reszta tomu dotyczy reakcji poszczególnych bohaterów na śmierć przyjaciela. Egmont w ramach Klasyki Marvela obecnie wydaje tą serię (Kapitan Ameryka vol. 5 - run Brubakera, wydanie Ultimate Collection) i jeśli pociągną dalej to kolejny tom będzie zawierał wspomniany zeszyt oraz dalsze konsekwencje tego wydarzenia, a także wcześniejsze tie-iny do Wojny Domowej.

Nie kojarzę żeby po polsku wyszło coś jeszcze, chociaż należy pamiętać, że Wojna Domowa to zakrojony na szeroką skalę event, który odbił się echem niemal we wszystkich kanonicznych zeszytach wydawanych przez Marvel. I tak np. kwestia rejestracji poruszona była w historii Pięć koszmarów (Mucha Comics i WKKM t. 18) czy w Przedwiecznych (Egmont i WKKM t. 49).

Jeśli chodzi o wydania amerykańskie, to jest tego w ciul i jeszcze trochę.

Tutaj jest cały reading order tego eventu - https://comicbookreadingorders.com/marvel/events/civil-war-reading-order/

Po Civil War bohaterowie dzielą się na dwie grupy: Mighty Avengers popierające Registration Act z Iron-Manem na czele (https://en.wikipedia.org/wiki/The_Mighty_Avengers) i New Avengers negujące Registration Act z Kapitanem Ameryką, a później Lukiem Cagem na czele (https://en.wikipedia.org/wiki/The_New_Avengers_(comics)).

Jeśli chodzi o Pajączka to należałoby sięgnąć do świetnego runu J.M. Straczynskiego (https://comicsverse.com/straczynski-amazing-spider-man/), który w tie-inach do Civil War (zeszyty #532-538) porusza kwestię ujawnienia tajnej tożsamości Parkera, a następnie wszytko odwraca do góry nogami w historii One More Day (https://en.wikipedia.org/wiki/Spider-Man:_One_More_Day).

P.S. Prośba do moderatorów o przeniesienie postów do wątku Klasyka Marvela.

Offline Mane

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 12:41:49 »
Faktycznie trochę to skomplikowane w osiągnięciu ;)

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #85 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 16:11:19 »
Tutaj masz cały szczegółowy poradnik jak czytać Avengers po roku 2000:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-avengers-czesc-2/

Po prostu przewiń do Wojny Domowej i znajdziesz interesujący Cię okres.
Na stronie jest też poradnik o Spider-Manie.

Offline Mane

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #86 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 17:59:05 »
Super dzięki fajna stronka.

Offline kas1

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #87 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 13:52:56 »
ThePinkFin, bardzo mi miło, wybacz za te błędy, już oczywiście poprawiłem. Coś mnie zaciemniło z tym "mimo że", a co do samego zapisu Spider-Mana w sumie w samym Marvelu pojawia się w obu wersjach zapisu. Co zresztą, z tego co kojarzę, denerwowało Stana? Korektę robiłem racząc się rumem z dodatkiem soku z granatu (polecam! najlepiej brązowy rum i oczywiście sok 100%!), więc proszę o zrozumienie. :)

Brzmi fantastycznie. Proszę o jakieś proporcje co bym w ich poszukiwaniu za bardzo się nie zagubił podczas dzisiejszej wieczornej lektury ;)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 22:10:51 »
"Deadpool" w linii wydawniczej "Marvel NOW!", to chyba najlepsza rzecz, najlepszy cykl, który spotkał tę serię, ale i cały świat "Marvel NOW!" I to jest moje zdanie; rzecz jasna gusta bywają różne, więc komiksowa kreacja najemnika z nawijką, dla tej linii wydawniczej, nie musi się każdemu geekowi ją śledzącemu podobać. Aby przekonać się ku tej opinii, wystarczy spojrzeć na tom 3 deadpoolowskiego "Marvel NOW!“: "Dobry, zły i brzydki", na specyficzne, matowe przetarte, nostalgiczne i surowe wstawki retrospekcyjne z życia całej przedstawionej w drugiej części komiksu trójki: Wade’a, Rogersa i Logana. Mało tego, w wydaniu mamy dużo więcej niż moglibyśmy oczekiwać! Deadpool i lata 70-te?! A jakże! Zbzikowany czas, dla pozbawionego ,,wszystkich klepek świata" jegomościa w spandexowym trykocie, z katanami skrzyżowanymi na plecach, pod którego ,,nieprzenikliwością" kryje się człowiek o dobrym sercu. "Dobry, zły i, brzydki", to według mnie najlepsza, najbardziej wartościowa praca z cyklu długiej serii tomów deadpoolowskiego "Marvel NOW!". Posehn, Duggan, Koblish, Shalvey i inni zasługują na pałac ze złota, a może nawet więcej! Dobrze, że ten tom przeczytałem jako ostatni z serii, że taka wybiórczość i selektywność była dla odbioru tego tomu tak dla mnie istotną.

Bezapelacyjnie, szczerze, z fanowską pasją, stawiam temu komiksowi ocenę: 10/10


Offline Mane

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #89 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 15:15:45 »
Coś spadło tempo wydawania Avengersow w ramach Marvel Now 2.0 tak mało tego wychodziło w USA?